Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   cat consuma 520i ?? (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/43891-consuma-520i.html)

my life 16-06-07 18:09

cat consuma 520i ??
 
sal,va rog sa ma ajutati cu o informatie,cat consuma 520i an de fab. 90,91,92
motorul in 6 cilindri de 2ooocm respestiv 2ooocm 24v ???????
vreau sa-mi cumpar unul in viitorul apropiat iar in trecut am avut un mercedes 280se (2800cm-6 cilindri) si ma rupea la consum cred ca ajungea sl la 25%

Logan100cp 28-06-07 08:37

Re: cat consuma 520i ??
 
520i-ul nu e cine ce costisitor, in general consuma in traficul din bucuresti circa 13%. in afara oraselor poate consuma si 8-9% ... dar poate consuma si 25%, asta depinde de tine cat bagi piciorul in acceleratie. Si daca tot vrei sa-ti iei un bmw, iati pisicutza din 93 ... e cea mai rezistenta la impacturi si piesele rezista mult, salut !


All times are GMT +2. The time now is 08:08.

- Copyright 2026 4Tuning