Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/43620-93-honda-prelude-bb3-f20a-silver.html)

Urban_Racing 20-01-10 08:12

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
Posibil sa primesti dauna totala in cazul in care reparatiile depasesc suma la care iti evalueaza ei masina , adica din cate stiu eu undeva pana in 3000 de euro! Bafta si nervi de otel ca o sa i nevoie , si yo am avut de a face cu asigurarile si stiu ce am patit pana am primit banii

!41! 20-01-10 14:29

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
asa si la mine . nervi si problemele abia incep.
vor sa verifice la politie ca li se pare in neregula . o tot sustin ca eu sant vinovat , ca l-am lovit in spate. o fi greu cu ei da sper sa iasa bine totusi.
merci CristianD inca o data de sfaturi . :)

Urban_Racing 20-01-10 15:07

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
yo am avut ceva similar am lovit pe cineva in spate si nu a fost vina mea , a iest de pe o strada fara sa dea prioritate direct pe banda 2 si i`am intrat direct in spate dar a recunoscut la politie ca nu a fot vina mea si pe baza procesului verbal am fost despagubit , fara alte investigatii din partea lor sa zic asa

Cucotzu' 20-01-10 18:40

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
Quote:

Originally Posted by Urban_Racing (Post 2996409)
yo am avut ceva similar am lovit pe cineva in spate si nu a fost vina mea , a iest de pe o strada fara sa dea prioritate direct pe banda 2 si i`am intrat direct in spate dar a recunoscut la politie ca nu a fot vina mea si pe baza procesului verbal am fost despagubit , fara alte investigatii din partea lor sa zic asa

da...la tine a fost usor ca celalalt a recunoscut ca a fost de vina...insa nu doresc la nimeni sa dea peste cineva care stiind clar ca este vinovat, il ia pe "NU" in brate...si face pe "gică contra"...si nu e de acord ca celalalt sa fie despagubit prin rca...atunci sa vezi tu batai de cap cu cei de la asigurari...

on topic:...sincer imi pare rau pt ce t-i s-a intamplat...si imi pare rau ca ne-am cunoscut in conditiile alea...puteau fii altele mult mai bune...la niste l l de exemplu :-P
sper ca fie totul ok sa iti recuperezi paguba;)

!41! 21-01-10 07:17

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
Quote:

Originally Posted by Cucotzu' (Post 2997148)

on topic:...sincer imi pare rau pt ce t-i s-a intamplat...si imi pare rau ca ne-am cunoscut in conditiile alea...puteau fii altele mult mai bune...la niste l l de exemplu :-P
sper ca fie totul ok sa iti recuperezi paguba;)

asta a fost filmul :???: sper sa ne vedem in zile mai bune . vin si alea pana la urma.

referitor la reclama de mai sus ... a fost pe threadul asta?
lasati omu in pace ... m-am obisnuit sa aud pe la lucru "ha ha ha unde ti-e honda? vii cu autobusu?! " . sant oameni care radiaza de fericire daca ai probleme , foarte serios vorbind . o mica reclama nu e ceva atat de grav :)

Cucotzu' 21-01-10 17:02

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
radiaza unii oameni de fericire cand ai necazuri zici...as vrea si eu sa ii vad in situatia ta...sa vad atunci cum reactioneaza si cum radiaza de fericire ca nu ami au masina si altele...dar aici se vede adevaratul caracter al omului parerea mea...

BULLETTT 24-01-10 23:05

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
Pacat de prelude,bine macar ca nu este mai rau...de facut se poate face dar sa ai grija unde o duci...nu cred ca se poate vorbi de dauna totala.
Acum m-am prins si eu cine-i politistul de pe forum...deci trebe sa am grija la 24SXY din mai multe motive:D

!41! 21-03-10 09:53

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
2 Attachment(s)
Update!
. Am luat ceva bani de la asigurari si mi-am luat inca un Prelude saptamana trecuta mai jaf si mai ieftin de dezmembrat :) Parca mi-e mila totusi sa-l dezmembrez dar asta e situatia ..
Poze cu masina ::arrow:

milad 21-03-10 15:30

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
asa..asa...Bafta! hai fa-o repede sa ne vedem la ceva Honda meeting-uri ! numai bine man!

CristianD 22-03-10 13:04

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
hopa
cineva e fericit dupa atatea zile negre :D
sa inteleg ca pana la urma nu ai ghinionul meu.
O hartie de la Politie este totusi o garantie pe care asiguratorii nu prea pot sa o ignore.
Bafta multa cu dezmembratul si montatul.
Ma bucur ca ai scapat

!41! 22-03-10 20:31

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
Probabil saptamana viitoare intra la service . Tot am vrut sa am capota neagra si asa va fi o perioada cel putin . Teoretic va arata ca in poza de mai jos.. practic poate arata doar mai rau :)
CristianD vorbim la tel. zilele astea

BULLETTT 24-03-10 21:14

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
Vezi ca langa polivalenta este o vopsitorie,eu acolo imi duc masinile si de fiecare data am fost multumit, lucreaza destul de scump dar ireprosabil.

!41! 25-03-10 09:17

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
Mi-a mai zis cineva de service-ul ala .Merci oricum :) Probabil o duc la un prieten care mi-a mai facut lucrari anul trecut la partea din spate . Ieftin bine si repede

yulasinio 25-03-10 13:59

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
Ce ai de gand sa faci pana la urma?

!41! 29-03-10 17:00

re: '93 Honda Prelude BB3 - (F20A) - Silver
 
Am scris pe pagina anterioara :) Iau piese de pe masina neagra si o fac inapoi argintia. Nu e vtec nu nimic , doar alta masina ieftina de piese care probabil nu va mai fi inmatriculata niciodata


All times are GMT +2. The time now is 04:59.

- Copyright 2024 4Tuning