Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   civic vs 206rc (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/4321-civic-vs-206rc.html)

Turbo110 27-03-05 13:03

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"AudiPerformance\"
pai Sebastian daca tu ai batut CTR cu 206 RC atunci chiar sunt curios sa ma dau si eu cu tine... eu am civic vti 160cp si tot 1000kg... eu m-am dat cu un RC azi si sincer l-am cam avut in oglinda mai mereu...
acum nu stiu ce sa zic dar sa nu uitam ca CTR are 6.6 0-100 si 0-400 in 14 si ceva (14.8 daca nu ma insel)... poate ca nici propritarul nu stia cum sa o calce... la tine nu se pune problema ca nu stii asa ca...

P.S. RC e frumos si are niste performante notabile pentru un Peugeot...

Te dai cu seby si o sa iti fie un tren marfar intre tine si el hai sa fim seriosi totusi !

AudiPerformance 27-03-05 13:17

turbo110 nu se stie niciodata... nu o fi masina mea cine stie ce masina dar spre deosebire de multe alte masini trage.... si pentru un motor de honda de 1.6 care face suta in 7.1 secunde si 0-400m in 15.2 secunde eu zic ca trage bine...

dar ma rog... niciodata nu se stie ce surprize ti se rezerva...

P.S: eu ma refer la RC nemodificat pentru ca masina mea este stock!

AudiPerformance 27-03-05 13:34

pentru cei care nu au inteles: eu vreau sa ma dau cu Sebastian pentru ca are o masina foarte apropiata de masina mea si pentru ca stiu ca este suficient de bun pentru a scoate tot ce poate masina aia... pentru ca la 2 asemenea masini diferenta o face in general soferul...

iar pentru ci care inca nu au inteles... eu ma dau doar de placere si nu pentru a arata cuiva ce masina am eu sau ce sofer sunt eu! acesa a fost de fapt si motivul provocarii (sa ma dau cu o masina aproape la fel ca a mea si cu un sofer foarte bun la volanul ei)... Sebastian sper ca macar tu ai inteles ce trebuie

Turbo110 27-03-05 17:24

=))
 
roman de dragoste ! 8)

SEBASTIAN 27-03-05 19:08

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"AudiPerformance\"
pentru cei care nu au inteles: eu vreau sa ma dau cu Sebastian pentru ca are o masina foarte apropiata de masina mea si pentru ca stiu ca este suficient de bun pentru a scoate tot ce poate masina aia... pentru ca la 2 asemenea masini diferenta o face in general soferul...

iar pentru ci care inca nu au inteles... eu ma dau doar de placere si nu pentru a arata cuiva ce masina am eu sau ce sofer sunt eu! acesa a fost de fapt si motivul provocarii (sa ma dau cu o masina aproape la fel ca a mea si cu un sofer foarte bun la volanul ei)... Sebastian sper ca macar tu ai inteles ce trebuie


Nu te baza pe ditributia vartiabila a Hondei are si RC-ul meu.
Sunt oricand dispus sa vedem cum stau lucrurile in realitate insa te anunt ca pleci cu handicap si ca stiu sa-mi duc masina la limta.
0...100km/h face in 6,5s real acum am roti de iarna dar nu pierde suficient de mult.
Ia relatii de la Moartea si sunt dispus sa si castig ceva.
Acum sper ca m-ai inteles tu.

AudiPerformance 27-03-05 19:24

6,5s??? pai asta e aproape o secunda fata de datele tehnice declarate de Peugeot...

fiecare dintre noi vrea sa castige mereu cate ceva... problema e ca de multe ori suntem nevoiti sa ne declaram invinsi... Acum ramane doar de vazut...

DnI 27-03-05 19:27

sper s`o faceti lata peste o saptamana... :lol:

ne mandrim si noi cu 2 vtecuri interesante... speram la castig :wink:

Hondarul 27-03-05 20:38

Acel model de Honda are si el acelasi avantaj: 1000 Kg. Despre castig, ramane de vazut.

Aki 27-03-05 21:52

La timpul pe care l-a postat Sebastian, iti trebuie un TYPE-R :(
Iar legat de handicap, tu esti STOCK, cu 20hp in minus pe cand Sebastian... :roll:
Dar legat de distributia variabila :) ESTE MAI BUNA AIA A HONDEI!!! :lol:

Soichiro 03-04-05 15:53

Distributie variabila la Peugeot? Hahahaha, asta-i tare de tot. PSA se poate lauda doar cu diesel-urile lor exceptionale, ce tine insa de sportivitate e cam slabut. Cei 174cp la 2.0 aspirat pe RC exista doar datorita sistemului de injectie foarte performant realizat de italienii de la Magneti-Marelli, coraborat cu turatia ridicata de exploatare si compresia ridicata. Daca cele 2 masini sunt stock, RC-ul are slabe sanse.

akimoto 04-05-05 19:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Turbo110\"
Te dai cu seby si o sa iti fie un tren marfar intre tine si el hai sa fim seriosi totusi !

iaca alt iscusit intr-ale coxurilor... :lol:
plina lumea de cunoscatori :blahblah:

SEBASTIAN 07-05-05 22:53

Pot sa testez cu unBMW 330i inainte de o cursa cu Honda.
Are o pozitie la schombator Honda, nu-mi place deloc.
Cred ca pot fi mai rapid cu Rc-ul.

SEBASTIAN 07-05-05 22:54

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"akimoto\"
Quote:

Originally Posted by \"Turbo110\"
Te dai cu seby si o sa iti fie un tren marfar intre tine si el hai sa fim seriosi totusi !

iaca alt iscusit intr-ale coxurilor... :lol:
plina lumea de cunoscatori :blahblah:


E foarte adevarat ca si Cielo e o masina lenta.Dar mai bine vorbiti dupa.

EvLSant0S 08-05-05 03:36

gata , n-ati fost destul de rapizi ... masina s-a vandut ..
poate vine din nou .. de la timisoara ... sa .. se joace cu rc`ul

SEBASTIAN 08-05-05 05:02

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"EvLSant0S\"
gata , n-ati fost destul de rapizi ... masina s-a vandut ..
poate vine din nou .. de la timisoara ... sa .. se joace cu rc`ul


Cred ca Rc-ul se joaca cu Honda.


All times are GMT +2. The time now is 20:08.

- Copyright 2026 4Tuning