Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   4Tuning International (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international.html)
-   -   ITALIA (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/43209-italia.html)

EaGle 05-11-07 19:16

Re: Italia? e cineva?
 
Stau si ma intreb, de ce tziganii in chemati romani de italieni? tziganii (RROM) sunt un popol nomad, nu au tara..nu pot fi numiti Romani! Totusi, italieni ii cheama tot Romani! ...nu zic ca Romanii nu fac prostii, dar tziganii ne fac tara de tot ***-ul!...Dar pana la urma, noi sa traim bine, capu` sus si privirea dreapta!;):D

Florin_Tei 05-11-07 19:50

Re: Italia? e cineva?
 
Sa stii ca sunt unii care fac anumea sau sunt care saracii nu stiu diferenta dintre RROM si ROMAN ... :lol: .Extremistii de dreapta is un fel de comunisti care nu ne suporta deloc , asta e , vorba ta: capu' sus privirea dreapta !

EaGle 10-11-07 20:02

Re: Italia? e cineva?
 
Aţi auzit la televizor de moşu ăla care mergea cu un Porsche la 260 km\h si are 89 de ani ? :lol: :lol:

brownshark 10-11-07 21:04

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by turbojack (Post 1184014)
Economia Italiei se duce de rapa,iar cetatenii ei se scobesc tot mai adanc in buzunare pentru taxe si traiul zilnic.Prodi,papagalul ales, este huiduit la scena deschisa.Aceasta crima ,abominabila dealtfel,este doar o sursa de capital politic si propaganda populista.Primul ministru a trimis o scrisoare de condoleante sotului victimei.In alte cazuri mult mai dure, in care criminalii erau italieni, nu a facut asa ceva.
Guvernul roman greseste foarte tare ,prin faptul ca nu pune interdictie celor ce au antecedente penale sa parasesca tara minim 5 ani.Baza informatica exista,ar fi usor de aplicat asa ceva,iar in final cei ce pierd sunt tot ei romanii si tara lor de bastina.Dar se pare ca nu le pasa,sunt prea ocupati cu incasatul comisioanelor.
Cei ce ne conduc tara ar trebui sa tina cond de faptul ca romanii ce muncesc in strainatate ,pompeaza in tara miliarde de euro anual,deci ar putea face macar acest simplu lucru de a interzice parasirea tarii de catre cei certati cu legea,lucru benefic pentru imaginea Romaniei in lume si a cetatenilor ei ,oriunde s-ar afla.

FELICITARI , toate zise bine si reale...cita spaga si-au luat toti politistii sa faca pasapoarte la tone de tigani hoti , cerstori si curve...trebuia sa-i auzi cum injurau cind s-a dat drumul la plecat cu buletinul...

Florin_Tei 11-11-07 20:01

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by EaGle (Post 1193355)
Aţi auzit la televizor de moşu ăla care mergea cu un Porsche la 260 km\h si are 89 de ani ? :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: Am auzit si eu, si cand gaboru' l-a intrebat cum de era asa grabit a zis ca ii se intepenise piciorul :lol: ce om nebun

turbojack 25-11-07 14:17

Re: Italia? e cineva?
 
Pentru cei aflati in Italia ,un portal util ,ce are si un forum,iar celor pasionati de masini,informatii utile generale sau particulare

Florin_Tei 25-12-07 23:34

Re: Italia? e cineva?
 
Fratilor cum va mai merge ? V-a distrati acum de craciun ? Eu din cauza serivici-ului nu m-am dus in tara, si regret f mult pt. ca e plictiseala mare aici... parca imi lipsesc colindatorii ... bucatele si vinul fiert (imi place sa mananc :lol). Is satul de panettone, balocco si alte minunatii. Chiar de curiozitate am intrebat un prieten italian ce face cu familia de sarbatori si a spus ca iau masa apoi se joaca toata seara la playstation :lol:.

EaGle 25-12-07 23:41

Re: Italia? e cineva?
 
:lol: :lol: asta le e viitorul la italieni :lol: PLAYSTATION-ul.
Eu am avut norocu`sa-l petrec cat de cat alaturi de familie aici in italia.
Ce sa zic..cam plictisitor ..dar totusi 100% l-am petrecut mai bine decat astia :lol:. Zici ca esti in cimitir aici in orash, toti bosumflati, imbracati in negru :???:

Florin_Tei 26-12-07 00:24

Re: Italia? e cineva?
 
Ce tareeee e faza cu viitorul italienilor =)))))) :lol: :lol :lol: :lol: ... "Andiamo a giocare alla PLAY FIFA 2008 e beviamo la cioccolata calda... :lol: " : BUON NATALE!!!:lol:

Fixius 26-12-07 13:56

Re: Italia? e cineva?
 
imi dati si mine.. niste site-uri.. de italia.. de unde pot.. sa vad.. masini.. second, lovite intregi si motoare... ms.

brownshark 26-12-07 14:47

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by turbojack (Post 1215105)
Pentru cei aflati in Italia ,un portal util ,ce are si un forum,iar celor pasionati de masini,informatii utile generale sau particulare

CU MULTUMIRI...informatii f utile .

Fixius 26-12-07 17:55

Re: Italia? e cineva?
 
deci, nu m-ai inteles... cum.. e siteul.. mobilde.de care il cunoaste toata lumea.. exact asa.. vreau.. dar.. din italia.. cu parcurile auto.. din italia...

.KOD. 26-12-07 20:41

Re: Italia? e cineva?
 
WWW.AUTOSCOUT.IT (t-il recomand) - WWW.AUTOSUPERMARKET.IT (nu t-il recomand pt. ca e super naspa) - WWW.VETRINAMOTORI.IT - WWW.VENDIAUTO.COM . Atate stiu probabil ma sunt... Bafta si Sarbatori Fericite!

Fixius 27-12-07 20:25

Re: Italia? e cineva?
 
ms mult, si iti doresc un an nou plin de indepliniri !!!

CJ-01-WOB 29-12-07 01:46

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by Fixius (Post 1262660)
deci, nu m-ai inteles... cum.. e siteul.. mobilde.de care il cunoaste toata lumea.. exact asa.. vreau.. dar.. din italia.. cu parcurile auto.. din italia...

Nota Moderator:
Fixius , daca nu scrii calumea si corect toate posturile iti v-or fii sterse !



?Ontopic : e zapada prin italia?


All times are GMT +2. The time now is 08:14.

- Copyright 2024 4Tuning