Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   4Tuning International (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international.html)
-   -   ITALIA (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/43209-italia.html)

EaGle 06-10-07 15:13

Re: Italia? e cineva?
 
asta chiar ca ai zis-o bine florin :lol:

Florin_Tei 06-10-07 17:28

Re: Italia? e cineva?
 
Apropo de italieni astia hoti , care dau km inapoi la masinile sh ... stie cineva cum se pot verifica la o masina km ... adica vreun aparat care arata k nu a fost umblat la km!

turbojack 08-10-07 20:56

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by Florin_Tei (Post 1135773)
Apropo de italieni astia hoti , care dau km inapoi la masinile sh ... stie cineva cum se pot verifica la o masina km ... adica vreun aparat care arata k nu a fost umblat la km!


Mergi la reprezentanta marcii si ei iti pot spune doar daca a fost modificat kilometrajul,insa nu cu cit.Se poate da inapoi doar o singura data prin soft. ;)
In DE este o practica mult mai frecventa decit in IT,asa ca nu te impacienta.
daca vrei sa ai o idee despre km reali,fi atent la pedale,maciulie schimbator si volan,cit de uzate sint. :)

Florin_Tei 08-10-07 21:18

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by turbojack (Post 1139592)
Mergi la reprezentanta marcii si ei iti pot spune doar daca a fost modificat kilometrajul,insa nu cu cit.Se poate da inapoi doar o singura data prin soft. ;)
In DE este o practica mult mai frecventa decit in IT,asa ca nu te impacienta.
daca vrei sa ai o idee despre km reali,fi atent la pedale,maciulie schimbator si volan,cit de uzate sint. :)

Ms mult ... dar totusi astia is in stare sa schimbe si inbracamintea volanului/franei de mana/schimbatorului :cry: ...

turbojack 08-10-07 22:46

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by Florin_Tei (Post 1139631)
Ms mult ... dar totusi astia is in stare sa schimbe si inbracamintea volanului/franei de mana/schimbatorului :cry: ...


La pedale sa te uiti. ;)

EaGle 21-10-07 00:39

Re: Italia? e cineva?
 
Politia Italiana. foarte generoasa:D:arrow:
HTML Code:

https://www.youtube.com/watch?v=bbbtK90LZ9E&v3

Nartik 24-10-07 18:51

Re: Italia? e cineva?
 
Ce tare ba:):):)

koynaku 26-10-07 12:47

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by Florin_Tei (Post 1135773)
Apropo de italieni astia hoti , care dau km inapoi la masinile sh ... stie cineva cum se pot verifica la o masina km ... adica vreun aparat care arata k nu a fost umblat la km!


Nu trebe sa mergi neaparat la reprezenta masini la orike reprezentanta poti sa te duki si tio pune pe tester si iti zike kti KM are....In romania sa tio puna pe tester e 50-100 eur...depinde unde...si eu am stat in ITALIA dar mam intors aks...

Florin_Tei 01-11-07 17:22

Re: Italia? e cineva?
 
IARA-SI NE FAC ROMANI DE RAS ---> CRED CA ATI AUZIT CA UN ROMAN DE 24 ANI (ORIGINAL DIN SIBIU) , A RAPIT,A BATUT SI A VIOLAT O FEMEIE DE 48 ANI NEVASTA DE CAPITAN DE VAS ! ! !TOTUL S-A INTAMPLAT IN ROMA,LANGA O GARA . VICTIMA DUPA CE A COBORAT DIN TREN A LUAT-O PE O SCURTATURA UNDE AGRESORUL A RAPITO APOI A DUS-O IN BARACA IN CARE LOCUIA SI A VIOLATO CU SALBATICIE. DIN SURSE MEDIA SE SPUNE CA A MAI AVUT PROBLEME CU LEGEA (3 ANI PT. FURT , DAR A FOST GRATIAT). IAR VECINI DIN SIBIU AU DECLARAT CA ACESTUIA NU PREA II PLACEA MUNCA.

SINCER IMI ESTE RUSINE SA SPUN CA SUNT ROMAN. ACUM TOATA ITALIA NE VEDE URAT ... MAI URAT CA INAINTE, IAR ACUM STATUL ITALIAN SE GANDESTE LA O EXPULZARE A ROMANILOR FARA MUCA,CASA SI FARA CARNET DE SANATAT (sau ceva de genu)

DUPA MINE AR TREBUI CA AUTORITATILE DIN PENINSULA SA FIE MAI PE "FAZA" SI CUM PRINDE O BANDA DE HOTI SA II EXPULZEZE PT. MINIM 10 ANI SI ASA AR RAMANE INCETUL CU INCETUL CEI CARE MUNCESC SI ISI VAD DE TREABA LOR. PAREREA MEA!

VOI CE ZICE-TI SUNTETI DE ACORD CU AUTORITALE ITALIENE ? EU UNU DA !

EaGle 01-11-07 17:43

Re: Italia? e cineva?
 
Normal ca sunt!
Toti cei care nu au munca si nu au un motiv bun sa stea aici, si cei cu precedente penale nu trebuie sa stea aici! Nu au motiv..valeaaa..!!! Hai, inteleg, vi sa vizitezi pe cineva..dar nu spera sa gasesti munca in 2 zile si sa faci bani cu sacu`! ..pun pariu ca 95% din Romani cred ca daca vi aici te faci om de miliarde intr-un an ..uni spun "...da mai, dar acolo se fac bani usor!.." USOR?? ...eu sunt de acord cu statul italian 100%, dar ma sictitreste un lucru..la fetele alea pe strada, care au crezut ca vin aici cu siguranta de a gasii un loc de munca si apoi vina aruncate in strada sa se F*TA cu toti idiotii astia ..nu se gandeste nimeni la ele!!! ..de ce nu spune la stiri ca si Italienii fac marsavii de genul asta? ..imediat, cand e vorba de un roman/romanca.da vina pe el/ea fara discutii! ..exemplu: Un prieten a venit in Italia la inceputul anului 2000.A gasit si el loc de munca, la negru pentru ca nu avea acte..dupa 1 luna de munca asa la sange...dragul "patron" nu i-a mai dat banii!!! ...credeti-ma ..asta a plecat sa-l bata mar pe ala pentru ca nu i-a dat banii si si-a batut joc de el! A avut noroc ca s-a intalnit cu un Albanez care lucra cu el si l-a mai calmat! ..deci, pe o parte avem dreptate!!

Florin_Tei 01-11-07 18:42

Re: Italia? e cineva?
 
Da este f. adevarat ce zici tu ... dar daca as face si eu cum a facut prietenul tau ar trebuie sa bat 10-15 bulangii care au sa imi dea bani de ani buni ... oricum romanul e tot roman , asa ca el cand vine din tara ...se vede cu 1000 € in buzunar si gata bea de rupe se duce la fetite etc etc ... dar trebuie sa recunosc ca sunt unii care si-au vazut de treaba ...
60 % dintre cei care vin sau stau aici au o educatie de pe timpul lu pazvante ... adica f najpa
Ce sa mai ... romanului ii mai trebuie vreo 20 ani ca sa ajunga la nivelul astora din u.e ...

EaGle 01-11-07 18:57

Re: Italia? e cineva?
 
da..si mai sunt tot romanii care abia ajung aici si spun: "pai ce ma, io sunt roman, ii f*t in gura pe astia! ii f*t in gura pe carabinieri, io sunt roman baaai!" :shocked: ..oare ce o fi in capul lor?
Cu tot Respectul fata de Tara mea ROMANIA!

CJ-01-WOB 02-11-07 01:57

Re: Italia? e cineva?
 
fiecare tara are probleme de genul

totul tine de sistem

pacat ca au altii de suferit de pe urma unor animale

TazzY 04-11-07 23:25

Re: Italia? e cineva?
 
Sa nu uitam e tzigani! Chiar si romanii vazuti bine, incep sa aiba probleme.

turbojack 05-11-07 01:30

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by Florin_Tei (Post 1178907)
...VOI CE ZICE-TI SUNTETI DE ACORD CU AUTORITALE ITALIENE ? EU UNU DA !....

Economia Italiei se duce de rapa,iar cetatenii ei se scobesc tot mai adanc in buzunare pentru taxe si traiul zilnic.Prodi,papagalul ales, este huiduit la scena deschisa.Aceasta crima ,abominabila dealtfel,este doar o sursa de capital politic si propaganda populista.Primul ministru a trimis o scrisoare de condoleante sotului victimei.In alte cazuri mult mai dure, in care criminalii erau italieni, nu a facut asa ceva.
Guvernul roman greseste foarte tare ,prin faptul ca nu pune interdictie celor ce au antecedente penale sa parasesca tara minim 5 ani.Baza informatica exista,ar fi usor de aplicat asa ceva,iar in final cei ce pierd sunt tot ei romanii si tara lor de bastina.Dar se pare ca nu le pasa,sunt prea ocupati cu incasatul comisioanelor.
Cei ce ne conduc tara ar trebui sa tina cond de faptul ca romanii ce muncesc in strainatate ,pompeaza in tara miliarde de euro anual,deci ar putea face macar acest simplu lucru de a interzice parasirea tarii de catre cei certati cu legea,lucru benefic pentru imaginea Romaniei in lume si a cetatenilor ei ,oriunde s-ar afla.


All times are GMT +2. The time now is 14:48.

- Copyright 2024 4Tuning