Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   4Tuning International (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international.html)
-   -   ITALIA (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/43209-italia.html)

EaGle 21-06-07 13:18

Re: Italia? e cineva?
 
Edit :Sorry reclama nu este permisa WOB

Nartik 27-06-07 15:06

Re: Italia? e cineva?
 
2 Attachment(s)
Buey da s-a facut liniste pe sectiunea italia??Uite 2 poze facute kt eram in italia din masina.Attachment 294194

Attachment 294195

EaGle 09-07-07 14:18

Re: Italia? e cineva?
 
hehe ...Porscheuri k ala ..vad in fiecare zi ..:D ...
orikum ..sambata a iesit pe piatza noul Fiat 500 ..:)) ...e frumushik ...am intrat in versiuna 1.4 ...macar e un pic mai mare decat cea din `67

Florin_Tei 17-07-07 20:32

Re: Italia? e cineva?
 
Fratilor , ce mai ziceti ?? Plecati in tara ?? Ceva noutati ?? Eu astept ca disperatu masina ! Cu respect !

EaGle 17-07-07 21:45

Re: Italia? e cineva?
 
ink nu a ajuns..? ...plek in tara aku la inceputu` lu` august...

Florin_Tei 18-07-07 00:14

Re: Italia? e cineva?
 
Normal masina trebuia sa o am deja (timpu' de asteptare e o luna) dar eu am dat comanda de la toyota si nuj de ce ajunge mai greu daca dai la ei :(( ! Compania Toyota a cumparat o parte de actiuni de la Renault si Nissan si poti sa dai comanda si din ultimele doua specificate mai sus . Motivu pt care am dat comanda la toyota e ca imi facea mare discount + imi dadea ceva mai mult pe Alfa ! Distractie placuta in RO ! In orice caz daca nu vine masina nu plec de aci in tara . Cu respect !

EaGle 18-07-07 11:26

Re: Italia? e cineva?
 
mda...si depinde si de transport...am o prietena (barbatisu` are concessionarie de la Fiat, Lancia si Mazda )...a dat comanda de un Fiat Sedici aku un an in Februarie si masina a ajuns tocmai in Mai (tot anu` trecut), era facuta in Ungaria parca ...Distractie placuta in Romania ..Numia bine..!!!

EaGle 21-09-07 23:34

Re: Italia? e cineva?
 
va-ti intors din vacanta mai?

turbojack 23-09-07 16:45

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by PhUbEe (Post 1112620)
va-ti intors din vacanta mai?

Fost,vazut,placut,dar acu'....trebuie sa ma apuc sa-mi repar masina.
Iesire in santz,bara de reparat ,masca de schimbat,suspensii de inlocuit,parbriz de cautat...doar joc si voie buna. ;)
Oameni calzi si primitori,supermarketuri mari , bine aprovizionate cu carucioare foarte incapatoare,benzinarii ce vind licori magice la pompa ,tocmai bune de facut mecanicii sa traiasca bine,felicitari bancilor ce iti permit sa scoti bani de pe cardul international.
Statiunile?Preturi de riviera franceza,calitate servicii demne de lumea a treia,plaiuri mioritice ce aduc a ghena de gunoi (oamenii sunt de vina si nu plaiurile),drumuri mai mult in santier decit bune de folosit...in rest toate bune si frumoase.
Se circula doar pe banda 2,dubele fac depasiri mai ceva ca un Ferrari,table indicatoare de strazi le gasesti daca ai relatii la primarie,o cafea in centru mai scumpa decit in IT ,sensuri giratorii plantate de-a valma pe oriunde este loc si nu nevoie,praguri de incetinire tocmai bune de rupt suspensii montate pe unde nici nu gindesti,cumparind ceva nu mai astepta rest la maruntish caci nu-l vei primi,praf si gerofaruri,santuri si masini parcate de-a valma.
Totul o placere ,pentru un concediu de vis. No thanks.

EaGle 23-09-07 17:58

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by turbojack (Post 1114712)
Fost,vazut,placut,dar acu'....trebuie sa ma apuc sa-mi repar masina.
Iesire in santz,bara de reparat ,masca de schimbat,suspensii de inlocuit,parbriz de cautat...doar joc si voie buna.
Oameni calzi si primitori,supermarketuri mari , bine aprovizionate cu carucioare foarte incapatoare,benzinarii ce vind licori magice la pompa ,tocmai bune de facut mecanicii sa traiasca bine,felicitari bancilor ce iti permit sa scoti bani de pe cardul international.
Statiunile?Preturi de riviera franceza,calitate servicii demne de lumea a treia,plaiuri mioritice ce aduc a ghena de gunoi (oamenii sunt de vina si nu plaiurile),drumuri mai mult in santier decit bune de folosit...in rest toate bune si frumoase.
Se circula doar pe banda 2,dubele fac depasiri mai ceva ca un Ferrari,table indicatoare de strazi le gasesti daca ai relatii la primarie,o cafea in centru mai scumpa decit in IT ,sensuri giratorii plantate de-a valma pe oriunde este loc si nu nevoie,praguri de incetinire tocmai bune de rupt suspensii montate pe unde nici nu gindesti,cumparind ceva nu mai astepta rest la maruntish caci nu-l vei primi,praf si gerofaruri,santuri si masini parcate de-a valma.
Totul o placere ,pentru un concediu de vis. No thanks.

:lol: ..ai dreptate...io am avut un accident in ungaria ..kiar la iesirea dupa linia de centura din budapesta, am franat ushor k toti ceilalti ..si s-a gasit un mosh sa nu mai scada vitezele cand a franat ..si a intrat durect in mine:o ..q kiu q vai am ajuns pana la urma acasa..q masina asa qm era...cand sa ma intorc aici.2 zile inainte am dus masina sa-i fac un control la un centru destul de bun ...am dat talonu ....si yo prostu ..am uitat de talon ..si aia la fel ..infine...nu mi-am dat seama!
a doua zi ..hai sa plek...ajung pe la sinaia..si aud la radio ca in austria au fost opriti 160 de romani pentru ca nu aveau pasapoartele:lol: ..si yo aveam pasaportu` expirat (cand intrasem in romania, vamesii au zis k pot sa trec q buletinu ) ..si m-am intors din drum....m-am dus la ploiesti sa fac pasaportu la urgenta..ma duc acolo ...m-am certat q o vita (am platit 3 mil exprea ca sa nu mai astept la coada pt facut poze ..si sa gaseste o vita [kre nici nu platise pt urgenta] sa zica k intra ea inaintea mea, dar aia au spus clar k aveam precedenta..dar nah..dura de cap! ..infine..asteptand sa fac pasaportu`, m-am dus la un bar..am ordinat la alea (bune rau) un hamburger etc. ..astept yo 10 min, nimik, ast 20 min.,nimik..dupa o juma` de ora m-am dus la ele..si zic.."Ma domnisoarelor, mie imi e foame, sunteti prea dragutze k sa fac scandal aici, unde e mancarea mea?" :lol: ..la care ele.."c mancare? nu ati ordonat nimik! :lol: ...pana la urma le-am adus la realitate..!! __pana la urma am plecat, ajung la vama la unguri ..:rolleyes2 .astia mi-au cerut talonul :lol: ..caut yo talonu` ..nimik..noroc k aveam o copie..hai k m-au lasat! ..dupa 2 km ..Politia ...si astia talonu`, pana la urma i-am prostit k i-am dat de 2 ori cartea verde ..(si au vrut si bani)
...ajugn in italia..Politia...talonu! :lol: ..nema..cand le-am aratat actele de la asigurare de la accident.*****ise de militzieni unguri..au fugit k de dreaq!:lol:
asta a fost un an de ***

Florin_Tei 23-09-07 21:04

Re: Italia? e cineva?
 
Eu am mers destul de bine , inafara de 7 tiristi prosti care faceau intrecere si vorbeau prin statie sa nu imi dea voie sa ii depasesc ... pana la urma am bagat oleaca frica in ei ca un prieten care a venit cu mine avea montat pe masina (S 320 CDI) o alarma ca la politie si niste faruri albastre in loc de proiectoarele de ceata ... era in spatele meu si i-am facut semn sa ma depaseasca , apoi a bagat sirena si sau dat la o parte ...in rest subscriu ceea ce a zis turbojack. Cu respect !

EaGle 23-09-07 21:35

Re: Italia? e cineva?
 
ma uitam pe strada..in ultimele 2 sapatamani s-a umplut orashul de tigani ...cine stie de ce...e evident..de cand au auzit ca le da statu 1000 euro ca sa plece acasa...vin toti incoace...! ne face tara de ras...mai ales ca nici nu sunt romani legitimi!

mihai88 24-09-07 00:25

Re: Italia? e cineva?
 
in vara asta am fost in vizita in italia la 20 de km de l`aquila,zona linistita,frumos,oameni placuti,comunicativi,in mare parte totu bine si frumos pana ajungem la partea de circulatie-dezastru,nu tu semnal,nu tu prioritate,nu nimic.....poate o fi fost ceva in aer in perioada aia ,n-am idee


vazut ,placut,o sa revin la anu dupa ce termin cu bacu....atunci pentru o perioada mai mare de timp

sorry da nu am poze

TazzY 03-10-07 10:51

Re: Italia? e cineva?
 
Hai ca ma bag si eu... Stau de vreo 6 ani in cel mai imputzit oras din Italia... Padova... In curand vreau sa ma mut in Trieste sau sa ma duc in bucuresti ca imi tai venele daca mai raman pe aici..

Numai bine :)

EaGle 03-10-07 14:51

Re: Italia? e cineva?
 
sugestie din partea mea: dute in bucuresti ;)


All times are GMT +2. The time now is 22:11.

- Copyright 2024 4Tuning