Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   4Tuning International (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international.html)
-   -   ITALIA (https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/43209-italia.html)

Florin_Tei 11-06-07 19:11

Re: Italia? e cineva?
 
1 Attachment(s)
Sal TURBOJACK , am fost la LAGO MAGGIORE , am si vizitat niste insule de pe lac . SUPER misto peisaju' ! Cu respect !

turbojack 11-06-07 23:13

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 943055)
am un var in Cervia
si in italia nu am fost decat cand am tranzitat-o spre spania
da sincer mi-a placut tot ce am vazut acolo


:):):) Italia este ca si Romania,o tara minunata daca ai bani destui in buzunare. ;)

Florin_Tei 12-06-07 19:07

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by turbojack (Post 944298)
:):):) Italia este ca si Romania,o tara minunata daca ai bani destui in buzunare. ;)

Intradevar asa e ! Am fi toti destui de bogatii daca n-ar fi taxele ! Cu respect !

EaGle 12-06-07 20:20

Re: Italia? e cineva?
 
voi citi reviste? ..eu citeam EVO ...aku nu prea mai citesc...deja am .net ..de ce sa dau 4,90 euro in plus?!

EaGle 12-06-07 20:28

Re: Italia? e cineva?
 
4 Attachment(s)
inca ceva poze de la mine!!!

Florin_Tei 12-06-07 21:16

Re: Italia? e cineva?
 
Citesc reviste ... da mai mult de pe net ma informez ! Cu respect !

tirannaspy 19-06-07 20:22

Re: Italia? e cineva?
 
Si eo vin adesea in Italia in vacante si alea alea da nu prea vad masini cu tuning..vad masini bestiale dar stock..italienii is mai mult cu scuterele sh alte chestii dar tot respectu pentru voi romanii din Italia

EaGle 19-06-07 20:32

Re: Italia? e cineva?
 
Quote:

Originally Posted by tirannaspy (Post 956435)
Si eo vin adesea in Italia in vacante si alea alea da nu prea vad masini cu tuning..vad masini bestiale dar stock..italienii is mai mult cu scuterele sh alte chestii dar tot respectu pentru voi romanii din Italia

mda..au si ei mashini tunate..dar mai putin, cand le tuneza le tuneaza..la noi fiecare mashina are cate un element de tuning dar..mai putine sunt incarcate ..infine..italieni prefera mashini exotice in special porsche, si astah pt k nu le place sa fie in evidentza, de exemplu un prieten de al meu are 3 raprezentantze de la Fiat, Lancia si Mazda impartite in 12 sedii in judetz..plus alte magazine, ateliere, are garajul plin de motociclete si mashini vechi ..dar omul nu se da mare, el conduce numai Fiat ..are nevasta romanca ( nu e curva in limba dupa bani ) ..si dak il intrebi dak are bani iti spune k nu are ..dar in skimb aku 6 luni a cumparat un bloc de 8 mil de euro si li pune in chirie...vezi..astah e mentalitatea lor (cel putzin in zona mea) ..nu exagerez..asha e...

Florin_Tei 19-06-07 20:45

Re: Italia? e cineva?
 
Ms frate ! Da , asa e , astia vara merg motoarele si iarna cu masinile ... nush de une vine pasiunea asta a lor de motociclete ! Cu respect !

Florin_Tei 19-06-07 20:50

Re: Italia? e cineva?
 
Phubee acu depinde si de zona : de exemplu cei mai mai laudarosi sunt din LOMBARDIA (MILANO) au cele mai multe figuri pe ei , se dau mari , multi dintre ei stau in chirie si au BMW , MERTZAN , AUDI etc etc . In restu' peninsulei nu prea sunt laudarosi . Cu respect !

tirannaspy 19-06-07 22:38

Re: Italia? e cineva?
 
da..si italieni sunt care is plini de figuri in cap dar sunt si cei care se comporta cu tine de park ati fi frati si da asha e vara cu motoare iar iarna cu masina..bv lor..

EaGle 19-06-07 23:02

Re: Italia? e cineva?
 
e adevarat, sunt si oameni buni...dar nu toti.. vreo 70% dintre ei lasa de dorit...credema....dupa cativa ani incepi sa intelgi mentaliatea lor...cred k stii c cred ei despre romance...stiu yo o poveste dar e cam lunga...lasa k o scriu maine k sunt frant

Florin_Tei 20-06-07 03:01

Re: Italia? e cineva?
 
Fratilor voi prin care vama treceti ?? Eu acum trec prin BATTONYA (la vreo 20-30 km de NADLAC) , inainte treceam prin NADLAC da de fiecare data erau cozi interminabile ... Sincer in Battonya am trecut in 5 min. => faza naspa e ca daca nu cunosti drumu' risti sa te pierzi , ca nu sunt indicatoare : mie mia spus un mos ca altfel ...... Daca vrea cineva informatii => sa im zica ! Cu respect !

EaGle 20-06-07 09:55

Re: Italia? e cineva?
 
pana aku prin Nadlac,dar stiu k mai e o vama la vreo 8 km..avea un nume mai scurt..am uitat cum se numea...
Pe voi va oprit ungurii? ..pe mine in 2 ani consecutivi la iesire din romania m-a oprit la vama, a scos tot din mashina ..si a inceput sa zic k trebe sa platesc 500euro pt computer, cik era taxa vamala, a bagat mana prin toate alea, pana la urma a cerut 50euro ..tot scandalu pt 50euro (spaga) ..la 2 km dupa vama in ungaria, noaptea..ne opreste politia, aveam pe mine o vesta de aramta (camuflata), pantaloni verzi..si astah cand a vazut cum eram imbracat cik "collega, college, vai,vai .." ..in italiana a vorbit si credea k eram militar :)) ..anu trecut la fel....voi?

CJ-01-WOB 20-06-07 10:37

Re: Italia? e cineva?
 
2007 - ''bors'' intrat noaptea (gol) iesit ziua (gol) stat cam 2-3 minute pana au verificat buletinele

2004 - ''bors'' stat 30 minute - intorsi pe motiv ca eram 10 pers in microbuz de 8+1
- iesit prin satu-mare in 1 ora .. cu despaketat masina

1991- ''bors'' autocar .. stat cam 1 ora - fara probleme


All times are GMT +2. The time now is 03:26.

- Copyright 2024 4Tuning