Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia Supernova (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/428708-dacia-supernova.html)

SupernovaPRF 05-05-16 14:24

Dacia Supernova
 
14 Attachment(s)
Salut tuturor vreau sa va prezint si eu masina mea. Este vorba despre o Dacia Supernova 77 mii km am fabricatie 2001.

Dotari folie geamuri , folie proiectoare , semnale , Cd player JVC boxe JVC , toba sport leduri interior albastre , leduri pozitie albastre , banda de leduri sub , praguri false din fibra de sticla , toba sport , stickere pe luneta + Parasolar Craiova Drift pe viitor vor urma alte bari , subwoofer , eleron , volan sport , scaune bmw e36 badboy look si ceva mici modificari pe la motor.

Skoda1 05-05-16 14:38

Re: Dacia Supernova
 
:D Prafuitaa ! Mult succes cu ea fratioruu . Sa o vedem cum evolueaza .Te salut >!

Mabey. 05-05-16 20:35

Re: Dacia Supernova
 
Arata destul de bine , imi place toba , ai gusturi :) . Sa nu bagi in seama pe ,,desteptii,, astea care o sa comenteze in legatura cu pozitiile albastre si alte chestii . Sa-ti modifici masina pe placul tau nu pe al altora.

DrugsBunny 06-05-16 01:57

Re: Dacia Supernova
 
e amuzant ca ai trecut ca "dotari" stickerele de pe luneta si parasolarul. nu vreau sa te descurajez pt ca o supernova ar putea sa arate bine, depinde cum vei evolua in ce vrei tu sa-i faci. inca nu e catastrofal, parerea mea, dar nu pare sa mearga pe drumul cel bun. inca o data, nu vreau sa te descurajez :-)

sunt niste elemente kitchoase pe ea ca de exemplu toba aia sudata pe teava de dacie care nu poate fi nici eficienta, nici estetica. se vede ca sudoru' a avut mult de incarcat ca sa realizeze o lucrare ca asta :D
nu o sa insist cu altele. dar parerea mea ar fi sa nu-i pui bari si eleron, o suspensie sport si niste jante zic ca ar da mult mai bine.

ce sa zic, ingrijeste-o sa merite. verific-o la oalele spate (daca n-ai facut-o deja) probleme cu rugina apar cam la toate novele si solenzele din cauza unui defect de fabricatie. fa-o brici la tabla si apuca-te sa lucrezi la aspect. evita modificarile "low cost" cum ar fi neoane si briz brizuri care costa putin si poti umple masina de ele, pentru ca va arata in final ca o sorcova, crede-ma :(

SupernovaPRF 06-05-16 13:16

Re: Dacia Supernova
 
toba asa am cumparat-o cu teava aia si am taiat-o , autocolantul dupa capota si neoanele nu le mai am , le-am dat jos vreau sa-i pun doar bari momentan ceva mai clean si probleme cu rugina nu mai am, am rezolvat tot :D ;)

SupernovaPRF 06-05-16 13:19

Re: Dacia Supernova
 
Quote:

Originally Posted by Mabey. (Post 5840656)
Arata destul de bine , imi place toba , ai gusturi :) . Sa nu bagi in seama pe ,,desteptii,, astea care o sa comenteze in legatura cu pozitiile albastre si alte chestii . Sa-ti modifici masina pe placul tau nu pe al altora.

Mersi ;):D

SupernovaPRF 06-05-16 13:22

Re: Dacia Supernova
 
Quote:

Originally Posted by Skoda1 (Post 5840634)
:D Prafuitaa ! Mult succes cu ea fratioruu . Sa o vedem cum evolueaza .Te salut >!

Mersi mult fratioruu , am mult de munca la ea ;)

Skoda1 06-05-16 13:28

Re: Dacia Supernova
 
Quote:

Originally Posted by SupernovaPRF (Post 5840700)
Mersi mult fratioruu , am mult de munca la ea ;)

:D Usor usor o sa prinda forme, ! Lasa ca stim noi .:evil::evil:

SupernovaPRF 06-05-16 13:35

Re: Dacia Supernova
 
4 Attachment(s)
Cateva poze mai recente cu PRaFuita ( PRF ) :D:D:D

nemo3 07-05-16 16:28

Re: Dacia Supernova
 
Smechera ! Succes.

SupernovaPRF 08-05-16 20:17

Re: Dacia Supernova
 
Si am aparut cu o noua schimbare , modificam putin barile :D :-)

SupernovaPRF 08-05-16 20:20

Re: Dacia Supernova
 
2 Attachment(s)
:D :-)

SupernovaPRF 10-05-16 01:22

Re: Dacia Supernova
 
1 Attachment(s)
8) :D

SupernovaPRF 21-05-16 11:33

Re: Dacia Supernova
 
3 Attachment(s)
Usor , Usor apar si rezultatele dupa multe ore de munca si nervi ...

Auras 26 27-05-16 13:42

Re: Dacia Supernova
 
Bafta cu masina !


All times are GMT +2. The time now is 12:51.

- Copyright 2024 4Tuning