Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Evacuare e46 330i (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/425355-evacuare-e46-330i.html)

Sir 10 21-09-15 20:34

Evacuare e46 330i
 
Bunn cum sa incep...aveam montata pe masina o toba aftermarket, am achizitionat-o pe cea originala, toate bune si frumoase am montat-o, insa ma intereseaza de ce nu se mai deschide clapeta aceea de pe a 2 evacuare, tin sa mentionez ca am degripat clapeta deoarece se misca mai greu, am introdus furtunasul acela in vaccumatica aveea insa nu se misca indiferent de turatie.
Pe ce principiu functioneaza clapeta aceea. deschide dupa o anumita turatie?
Care ar putea i cauza, o rezolvare exista?
Va multumesc!

CatalinM6 22-09-15 18:59

Re: Evacuare e46 330i
 
Quote:

Originally Posted by Sir 10 (Post 5819587)
Bunn cum sa incep...aveam montata pe masina o toba aftermarket, am achizitionat-o pe cea originala, toate bune si frumoase am montat-o, insa ma intereseaza de ce nu se mai deschide clapeta aceea de pe a 2 evacuare, tin sa mentionez ca am degripat clapeta deoarece se misca mai greu, am introdus furtunasul acela in vaccumatica aveea insa nu se misca indiferent de turatie.
Pe ce principiu functioneaza clapeta aceea. deschide dupa o anumita turatie?
Care ar putea i cauza, o rezolvare exista?
Va multumesc!

e posibil sa iti mai lipseasca o piesa :)

Sir 10 22-09-15 20:09

Re: Evacuare e46 330i
 
Quote:

Originally Posted by CatalinM6 (Post 5819668)
e posibil sa iti mai lipseasca o piesa :)

Pai ce piesa sa lipseasca?


All times are GMT +2. The time now is 02:14.

- Copyright 2026 4Tuning