Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accesorii si conectica (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica.html)
-   -   Blaupunkt conectare (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica/425272-blaupunkt-conectare.html)

Iulian9910 16-09-15 18:01

Blaupunkt conectare
 
Salut!
Am un blaupunkt Thb210a si nu stiu cum sa pun remote, adică la mufa are doar +12v gnd si ceva pentru boxe la fiecare cāte 2 mufe..
Si dacă acest cablu e bun sa il pun


https://imgur.com/a/zy06O

Mersi!

Iulian9910 17-09-15 17:01

Re: Blaupunkt conectare
 
Nimeni?...

razvy_zeus 17-09-15 18:25

Re: Blaupunkt conectare
 
Ai incercat sa-l alimentezi si sa-i dai semnal ? Unele amplificatoare au functie de pornire automata cand primesc semanal ... poate asta e cazul si la tine.

Iulian9910 18-09-15 17:58

Re: Blaupunkt conectare
 
Adică dacă leg la baterie pornește odată cu casetofonul, sau?

Iulian9910 18-09-15 18:00

Re: Blaupunkt conectare
 
Uite manualul: http://www.blaupunkt.com/fileadmin/u...1001_EA_SF.pdf

daniel93 09-02-16 15:51

Re: Blaupunkt conectare
 
Adica atunci cand incepe sa primeasca semnal pe mufele RCA, porneste statia.
Cablul ala ar fi bun, dar daca pui statia in fata. Daca vrei sa tragi alimentarea pana in portbagaj, ai nevoie de un cablu mai gros, cu izolatie mai groasa.
Si nu uita de siguranta, in capatul care vine pe baterie.


All times are GMT +2. The time now is 08:23.

- Copyright 2026 4Tuning