Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Sub. 250w 8ohmi amplif......... (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/424826-250w-8ohmi-amplif.html)

S0rYnAkE 24-08-15 23:02

Sub. 250w 8ohmi amplif.........
 
Salut , am un subwofer de 250w si 8 ohmi (30cm) si nu gasesc amplificator de 8 ohmi , daca iau amplificator de 4 ohmi am inteles ca trebuie sa fie de ptere dubla, adica 500w.
Ce ma sfatuiti sa cumpar, si ce putere ?

catalinionut229 25-08-15 09:38

Re: Sub. 250w 8ohmi amplif.........
 
e sub de masina la 8 ohm? merge orice amp dar de preferat pe 2 canale sa poti lega in punte , asa e cu puterea scade la jumate

S0rYnAkE 25-08-15 17:14

Re: Sub. 250w 8ohmi amplif.........
 
Deci un amplificator de 4 ohmi si 500w ar fi perfect nu??

razvy_zeus 25-08-15 17:51

Re: Sub. 250w 8ohmi amplif.........
 
Perfect ar fi unul de 600W pe 4 ohmi. Iei un amplificator stereo si il conectezi in punte. Uitate la Crunch MXB-2300i - eu zic ca e o solutie buna.

catalinionut229 25-08-15 19:39

Re: Sub. 250w 8ohmi amplif.........
 
pune o poza la sub sau ce model e ca iti spun ce amp iti trebuie...

S0rYnAkE 25-08-15 21:36

Re: Sub. 250w 8ohmi amplif.........
 
1 Attachment(s)
Fac una si cu spatele maine daca trebuie...

catalinionut229 26-08-15 11:07

Re: Sub. 250w 8ohmi amplif.........
 
ar fi cam max 150 w la 8 ohm si aia asa sa se auda ceva cat de cat alea nu sunt subwoofere mai mult un mid bass mai mare deci nu o sa ai cine stie ce bass... :D


All times are GMT +2. The time now is 07:06.

- Copyright 2026 4Tuning