![]() |
Sub. 250w 8ohmi amplif.........
Salut , am un subwofer de 250w si 8 ohmi (30cm) si nu gasesc amplificator de 8 ohmi , daca iau amplificator de 4 ohmi am inteles ca trebuie sa fie de ptere dubla, adica 500w.
Ce ma sfatuiti sa cumpar, si ce putere ? |
Re: Sub. 250w 8ohmi amplif.........
e sub de masina la 8 ohm? merge orice amp dar de preferat pe 2 canale sa poti lega in punte , asa e cu puterea scade la jumate
|
Re: Sub. 250w 8ohmi amplif.........
Deci un amplificator de 4 ohmi si 500w ar fi perfect nu??
|
Re: Sub. 250w 8ohmi amplif.........
Perfect ar fi unul de 600W pe 4 ohmi. Iei un amplificator stereo si il conectezi in punte. Uitate la Crunch MXB-2300i - eu zic ca e o solutie buna.
|
Re: Sub. 250w 8ohmi amplif.........
pune o poza la sub sau ce model e ca iti spun ce amp iti trebuie...
|
Re: Sub. 250w 8ohmi amplif.........
1 Attachment(s)
Fac una si cu spatele maine daca trebuie...
|
Re: Sub. 250w 8ohmi amplif.........
ar fi cam max 150 w la 8 ohm si aia asa sa se auda ceva cat de cat alea nu sunt subwoofere mai mult un mid bass mai mare deci nu o sa ai cine stie ce bass... :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:06. |
- Copyright 2026 4Tuning