![]() |
pompa servo e36
salut! cand iau viraj stanga dreapta se aude un rontzait,genul de zgomot cand iei viraj maxim si fortzeti un pic.pompa am schimbat-o dar tot asa face.e de la ea sau altceva??
|
Re: pompa servo e36
Quote:
|
Re: pompa servo e36
dar caseta de directie e Ok?se simte ceva in volan?
mai exact de ce zona vine sunetul? |
Re: pompa servo e36
sau de la biele(capete de bara),depinde si de amortizoare.
|
Re: pompa servo e36
s-a rezolvat era cu totul altceva!s-a dus amortizorul de la intinzator si era cureaua slaba si nu invartea bine...mersi de sfaturi oricum...acum am altceva ,se tureaza singura, nu totdeauna...
|
Re: pompa servo e36
cica debimetru ar fi...da pana atunci mai poti incerca si alte varante...valva PVc...curata regulatoru de relanti...si ar mai fi...
|
Re: pompa servo e36
consumul mai mare la care ar fii?
|
Re: pompa servo e36
porneste si greu invarte de cateva ori,bujiile,bateria,electromotorul,bendixul sunt in regula
|
Re: pompa servo e36
la ce te referi la consum? si daca invirte greu....sunt multe cauze..citi km are masina....batai la motor ai?ai zis de intinzatoru la o curea....care curea de la alternator sa nu fie strinsa prea tare acum.
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:28. |
- Copyright 2026 4Tuning