Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Mașina mea: My Astra G (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/422236-ina-mea-my-astra.html)

robertd 30-04-15 19:57

16 Attachment(s)
Va salut! De un an jumate sunt fericitul posesor al unui opel astra g cc! de-a lungul timpului tot am modificat la ea dar momentan voi posta poze cu ea in stagiul in care era cand am luat-o! Deci, an fabricatie 2000 motor 1.6 16 v de fabrica a fost pus x16xel dar cum motorul este cu probleme sa inlocuit cu un z16xe... masina este sportive edition mai multe nu stiu ce sa spun, mai intrebati-ma :))

si pozele de care spuneam..

Dupa a urmat inmatricularea! Schimbat garnitura capac tacheti,faruri,suspensie,polish...

Colantat consola centrala in carbon pana sub frana de mana...modificat iluminat interior alb+rosu

Devu 02-05-15 00:35

Re: My Astra G
 
Trebuie neaparat sa-i schimbi jantele...

robertd 04-05-15 19:04

Re: My Astra G
 
4 Attachment(s)
Au aparut si jantele...bineinteles buza polish...si o poza cu cele 2 surori :)

murderer27 07-05-15 20:01

Re: My Astra G
 
frumoasa tare, spor la treaba :D
O intrebare, nu te deranjeaza la ochi noaptea ceasurile? eu ma uit la poza si parca imi vine sa ma incrunt cand ma uit la ele :))

fazekasnfs 08-05-15 15:38

Re: My Astra G
 
fain masina spor la continuare

robertd 08-05-15 22:40

Re: My Astra G
 
m-am obisnuit cu ceasurile...oricum pe astra g ai dimmer si le poti regla intensitatea...multumesc de apreciere :)

robertd 08-05-15 22:52

Re: My Astra G
 
5 Attachment(s)
Intre timp au aparut si alte spoilere....

robertd 23-05-15 18:44

Re: My Astra G
 
7 Attachment(s)
Intre timp sau vandut spoilerele si masina a stat stock cam 6 luni dupa care au inceput sa apara elementele de opc! Sau revopsit jantele si buza am polishat-o! Primele au fost farurile cu lupa hella care erau intr-o stare jalnica asa ca le-am desfacut le-am vopsit interiorul negru si am polishat sticlele!dupa care au aparut si pragurile de bertone si bara spate!

G.Dulgheru 18-06-15 01:33

Re: Mașina mea: My Astra G
 
salut,ai intampinat greutate la decapsarea farurilor?cu ce sunt lipite,cumva silicon? vreau sa le desfac pe ale mele sa pun lupe si mi-e sa nu crap sticla. ulterior cu ce le-ai lipit,ce silicon e mai adecvat. in trecut facusem acelasi lucru,dar la farurile de oltcit si le-am lipit cu silicon auto? Frumoasa masina,jantele sunt perfecte pentru ea!

robertd 28-06-15 09:18

Re: Mașina mea: My Astra G
 
Farurile sunt lipite cu.mastic...cu un feon industrial ii dai cald si se inmoaie tot masticul...de lipit inapoi se gaseste la magazinele de vopsele auto mastic special pt faruri...recomand folosirea lui daca nu vrei sa ti se abureasca sticla....

robertd 28-06-15 19:19

Re: Mașina mea: My Astra G
 
1 Attachment(s)
Gata bara fata si pleoapele!! Next vopsit bara spate

robertd 30-11-15 19:45

Re: Mașina mea: My Astra G
 
4 Attachment(s)
Gata si bara spate si a aparut si un eleron pe luneta sa fie treaba buna :)

robertd 30-11-15 19:50

Re: Mașina mea: My Astra G
 
4 Attachment(s)
Si grila de opc urmeaza pragurile :)

robertd 06-12-15 23:41

Re: Mașina mea: My Astra G
 
Si cum traim in romania mergand pe autostrada buc constanta pe la ora 23:00 bine inteles bezna ca nu avem bani de stalpi cu becuri,m-am trezit cu un caine in fata masinii...da ce caine! Daca se ridica in 2 picioare era cat mine asa ca....a.murit si bara fata de opc si calculatorul de confort din bara....

AnduGTR 11-12-15 09:00

Re: Mașina mea: My Astra G
 
Fain Opelashul. Imi pare rau pentru incident. :sad: Stiu ce inseamna, ca am luat si eu mai demult un iepure la 120 km/h si s-a dus bara complet.

Imi spui si mie te rog exact nuanta de la spitele jantelor, sau un cod de vopsea pentru ea? Aceeasi culoare vreau sa o dau jantelor de vara care sunt f. asemanatoare cu ale tale. Poti sa-mi spui aici sau pm. Multumesc anticipat.


All times are GMT +2. The time now is 08:44.

- Copyright 2024 4Tuning