Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   un alt cielo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/42097-cielo.html)

Kkk_matey 24-05-07 12:15

un alt cielo
 
Salut.
Abia am gasit forumul asta si as vrea si eu cateva pareri.
1. Am un executiv plus de 1 an si un pic (cumparat nou).
2. Rodajul mi-au zis ca e facut in fabrica si ca daca vreau sa fie mai sprinten sa o aleg putin. Primii 1000 km am mers cam cu 120-140 km cu scimbare la 3000 rpm. Cat de mult am "zapacit-o" ?:shock: :!:
3. La 2500 km a trebuit sa-mi schimbe calculatorul.
4. Zangane torpedoul si geamul stg fata daca e deschis 1/3.
Astept pareri si sfaturi.
Merci

DACIA-Wrc 24-05-07 13:41

Re: un alt cielo
 
dupa 2500 ti`o schimbat calculatorul masinii? :O:O:O

Kkk_matey 24-05-07 14:43

un alt cielo
 
Ia mi-a schimbat calculatorul ca datea eroare.
initial ziceau ca da eroare pe arborele cotit, dar si-au dat seama ca e de la calculator.

BGD_NNE 24-05-07 17:58

Re: un alt cielo
 
Nu cred ca ar fi vreun motiv intemeiat daca ai schimbat in prima mie de km la 3000 sa o zapacesti , daca schimbai mai sus o zapaceai ...Torpedoul zdrangane la toate , iar cu geamu nush ce sa iti zic , vezi sa nu fie suprotu ala de pe macara slabit ...:-??

Geo_ZGA 24-05-07 21:28

Re: un alt cielo
 
Stai linistit cu torpedoul...la toti ne zdrangane :)
Cu geamul....nu stiu ce sa-ti zic, poate fii sina sau suportul macaralei.
Rodajul e facut in uzina pe banc...deci nu ar trebui sa ai probleme. A mea avea cam 5-600 km cand am plecat cu ea la mare anul trecut. Nu am avut demaraje nervoase, dar top speed cam 160 km/h la ~4500 rpm. fara probleme...
Vad ca esti din Bucuresti. Daca masina are doar un an si "un pic" (ceea ce inseamna ca inca esti in garantia de 2 ani), iti recomand sa te duci cu masina la Auto Center (sper sa nu le incurc si sa te trimit in alta parte) si sa iti schimbe tot ce e nevoie pe garantie, adica GRATIS!!! Unde iti faci reviziile de obicei? Daca nu s-a interevenit asupra masinii de persoane "neautorizate", Daewoo e obligat ca pe toata durata garantiei sa iti schimbe tot ce e defect din cauze "naturale".

Bogdan YBR 24-05-07 23:14

Re: un alt cielo
 
torpedoul ma dispera si pe mine.uneori dau muzica mai tare ca e chiar deranjant dar nici asa nu e bine ca nu mai aud deterctoru.
dupa ce am "ochiostudiat" torpedoul e posibil sa stiu o solutie si va tin la curent daca rezolv ceva..

nick_nasta 24-05-07 23:58

Re: un alt cielo
 
Quote:

Originally Posted by B-10-YBR (Post 918464)
torpedoul ma dispera si pe mine.uneori dau muzica mai tare ca e chiar deranjant dar nici asa nu e bine ca nu mai aud deterctoru.
dupa ce am "ochiostudiat" torpedoul e posibil sa stiu o solutie si va tin la curent daca rezolv ceva..

doar daca il scoti
asa e la toate

BGD_NNE 28-05-07 08:36

Re: un alt cielo
 
Quote:

Originally Posted by B-10-YBR (Post 918464)
torpedoul ma dispera si pe mine.uneori dau muzica mai tare ca e chiar deranjant dar nici asa nu e bine ca nu mai aud deterctoru.
dupa ce am "ochiostudiat" torpedoul e posibil sa stiu o solutie si va tin la curent daca rezolv ceva..

Ai gasit vreo rezolvare la problema???:?:


All times are GMT +2. The time now is 15:31.

- Copyright 2026 4Tuning