Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Consiliere achizitie auto (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto.html)
-   -   masina la bani putini (https://forum.4tuning.ro/220-consiliere-achizitie-auto/420904-masina-bani.html)

ranonim57 20-03-15 18:58

masina la bani putini
 
salutare ,de cand am luat permisul (2decembrie 2014) tot am urmarit pe net o masina la bani putini (pana in 600 euro )
spre ce model sa ma incadrez?
am urmatoarele modele :fiat punto 1.1
nissan micra
dacia solenta /nova
ford ka
daewo cielo ,matiz
astra f (beak )
vectra a ,etc
vreau sa nu consume mult si sa nu bag prea multi bani in ea fiind inca elev nu am salariu..
sper sa nu incepeti sa radeti dar cam aceasta este suma care o am:oops:

scrisit 20-03-15 21:32

Re: masina la bani putini
 
Daca gasesti Solenza la banii aia ia-o, daca nu orienteaza-te spre SuperNova.
Altfel ia o Berlina.

JDV 21-03-15 01:23

Re: masina la bani putini
 
Quote:

Originally Posted by scrisit (Post 5788206)
Daca gasesti Solenza la banii aia ia-o, daca nu orienteaza-te spre SuperNova.
Altfel ia o Berlina.

Omu`a zis ca vrea masina in care sa nu bage prea multi bani...daca ii arati tu o Dacie fara rugina, o cumpar eu de 2 ori...am avut, stiu despre ce vorbesc. SZ si SN sunt niste masini de tot cacatul, in afara de motor, nu gasesti nimic, dar nimic de doamne ajuta la masinile astea. Sunt zgomotoase, ruginesc, plastice infecte care se lasa si scartaie, pline de apa la prima ploaie, facute prost. Repet, am avut, nu vorbesc aiurea.
Cea mai buna variata la banii astia este Astra F sau Ford Ka....chiar daca e nevoie sa bagi niste bani, macar piesele sunt super ieftine, si gasesti la dezmembrari din plin.

Cauta ceva cu motor mic, ca nu o sa ai tu bani de benzina...been there.

ranonim57 21-03-15 10:23

Re: masina la bani putini
 
sau daca as gasi ceva ge Gpl ar fi super:rolleyes2

scrisit 21-03-15 12:36

Re: masina la bani putini
 
Quote:

Originally Posted by JDV (Post 5788244)
Omu`a zis ca vrea masina in care sa nu bage prea multi bani...daca ii arati tu o Dacie fara rugina, o cumpar eu de 2 ori...am avut, stiu despre ce vorbesc. SZ si SN sunt niste masini de tot cacatul, in afara de motor, nu gasesti nimic, dar nimic de doamne ajuta la masinile astea. Sunt zgomotoase, ruginesc, plastice infecte care se lasa si scartaie, pline de apa la prima ploaie, facute prost. Repet, am avut, nu vorbesc aiurea.
Cea mai buna variata la banii astia este Astra F sau Ford Ka....chiar daca e nevoie sa bagi niste bani, macar piesele sunt super ieftine, si gasesti la dezmembrari din plin.

Cauta ceva cu motor mic, ca nu o sa ai tu bani de benzina...been there.

Ia arata-mi si mie astra f in 600 de euro care sa functioneze si sa nu aiba rugina.
Ford Ka e masina?

JDV 21-03-15 13:20

Re: masina la bani putini
 
Quote:

Originally Posted by scrisit (Post 5788295)
Ia arata-mi si mie astra f in 600 de euro care sa functioneze si sa nu aiba rugina.
Ford Ka e masina?

Ka este mai masina decat SN sau SZ.
Problema la rugina au toate in pretul asta...insa nici ca Dacia...care e atat de proasta tabla incat se mananca oalele pana se rup de tot, plus ca apar inflorituri peste tot.

scrisit 21-03-15 13:54

Re: masina la bani putini
 
Ka e o masina de fetite (18-21 de ani) sau de poponari.

Nu m-am referit la o Astra F impecabila, ci sa nu fie mancata ca o Dacie si sa nu aiba toata articulatia rupta.

ranonim57 21-03-15 15:24

Re: masina la bani putini
 
:evil::evil: de renault twingo ce ziceti ? :))

JDV 21-03-15 16:26

Re: masina la bani putini
 
Quote:

Originally Posted by scrisit (Post 5788299)
Ka e o masina de fetite (18-21 de ani) sau de poponari.

E urata cu spume da....dar nu are nici o treaba cu ce spui tu :rolleyes2

GRG 21-03-15 16:35

Re: masina la bani putini
 
Cielo pe gpl ! costuri de intretinere mici si fiabila . Mult mai bun decat Ka si Twingo !

scrisit 21-03-15 17:23

Re: masina la bani putini
 
Hai cu masinile sa-mi fac si eu o idee :D

Bryan 21-03-15 18:23

Re: masina la bani putini
 
la 600 de euro cumperi o bicicleta ok, nu o masina

cam 600 de euro bagi intr-o masina in primele 2 luni dupa ce o cumperi in revizii si consumabile, poate gasesti o masina gratis si atunci e ok iti ajung banii

scrisit 21-03-15 19:41

Re: masina la bani putini
 
Pf... de 600 de euro abea iti iei o bicicleta la mana a doua.

ranonim57 21-03-15 21:21

Re: masina la bani putini
 
mai mult nu am..
ps .ce ziceti de nova asta ?
https://olx.ro/oferta/dacia-nova-97-I...tml#d81f8e0c18

omaigadlol 22-03-15 07:27

Re: masina la bani putini
 
Problema la Daciile vechi e ca nu au timbrul de mediu platit si costa de cateva ori cat masina. Vorbeste cu proprietarii daca te lasa sa mergi pe numerele lor.


All times are GMT +2. The time now is 02:52.

- Copyright 2024 4Tuning