Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   intrebare ... (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/419456-intrebare.html)

n e x i m 03-02-15 19:02

intrebare ...
 
salut, acum 3 zile am luat o masina, nu am facut act vanzare-cumparare, acum eu vreau sa ii fac asigurare, masina este pe numele de la cine am cumparat masina si el are vreo 22 ani, acum vreau sa stiu daca pot sa ii fac asigurare pe numele celui care o utilizeaza, adica eu, se poate face ? astept un raspuns si ce trebuie sa fac daca nu se poate face ...

accxdru 06-02-15 17:29

Re: intrebare ...
 
Nu o poti face pe numele tau (legal), fa-o pe numele fostului si dupa ce ai schimbat toate actele pe numele tau dute la firma de asigurare si o sa-ti schimbe datele de pe asigurare cu ale tale.
Iti recomand asigurare in vederea inmatricularii in situatia ta.

Roby5 09-02-15 10:35

Re: intrebare ...
 
Sall ! Nu stiu daca e bine ,dar o sa intreb aici !
Am un golf 3, 1.6 ,an 93 , si o mica problema. Ieri am schimbat bujiile a doua oara , dupa ce acum aprox 1 sapt le curatasem f bine pe cele vechi , si , dupa doar o zi , masina iar nu mai porneste ,desi Bujiile sunt NOI !! inainte sa pun bujiile noi pe masina , am dat cateva cheii fara bujiile pe masina , si imi arunca multa benzina afara pe pistonul 1 semn ca se inecase .Acum bujiile sunt noi , dar se aude ca si cum s-a inecat din nou si nu mai porneste , deci nu e de la bujii , CE POATE FI ?? Probleme la chiulasa , alte bujii(??) , benzina proasta ? ms


All times are GMT +2. The time now is 14:18.

- Copyright 2026 4Tuning