Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/418782-volkswagen-passat-3b-variant-1-9-ajm.html)

BlackBC 16-01-15 21:21

Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
4 Attachment(s)
Salutare tuturor!

De aproximativ 3 saptamani sunt posesorul unui Passat an fabricatie 2000, 1.9 TDi 116 cai momentan, 4 geamuri electrice, incalzire scaune, climatronic, oglinzi electrice si interior sport(cred)...

gabi04 17-01-15 00:05

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
Salut,sa-l stapanesti sanatos...pare ingrijit passatul,pune si niste poze cu interiorul :)

BlackBC 17-01-15 00:42

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
Quote:

Originally Posted by gabi04 (Post 5773464)
Salut,sa-l stapanesti sanatos...pare ingrijit passatul,pune si niste poze cu interiorul :)

Multumesc!O sa fac poze la interior maine dupa ce montez noile achizitii ;)

BlackBC 17-01-15 20:29

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
4 Attachment(s)
Astazi, schimbatul distributiei, uleiului si filtrelor mi-a cam mancat toata ziua(a trebuit demontata toata partea din fata pentru a putea ajunge la role) si nu am mai reusit sa pun navigatia si sa schimb plafoniera si grija de aerisire.Poze:

BlackBC 19-01-15 22:36

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
3 Attachment(s)
Va cer parerea, care credeti ca ar da mai bine?Toate 3 pe 18"...

BlackBC 20-01-15 13:31

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
1 Attachment(s)
Se pare ca nu prezinta interes masina asa ca o sa ma opresc din postat, acesta a fost doar inceputul, iar ca sa inchei thread-ul intr-un mod placut postez o poza cu ultimele achizitii:

gabi04 21-01-15 15:32

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
in legatura cu jantele,eu zic ca ar arata mai bine cele din prima poza,desi nici cele de audi nu arata rau :)

vinyl 22-01-15 20:15

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
Daca te intereseaza o evacuare finala dubla pentru passat, da-mi un sms pe 0755599475!
Evacuarea se sudeaza in locul tobei finale, astfel vei avea o evacuare dubla cum e la 4 motion sau passat w8.

GL91ANB 23-01-15 08:01

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
Felicitari pentru achizitii ! Dupa ce montezi navigatia posteaza si poze cu interiorul :)

BlackBC 24-01-15 09:24

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
@vinyl:Mersi de oferta dar o sa ii fac traseu cap coada cand o sa incep modificarile la motor.

@GL91ANB Multumesc, cred ca dupa ce montez si interiorul de piele o sa ii fac ceva poze mai ok.

Cipilica 29-01-15 01:00

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
Salut. Daca nu sunt indiscret, cat a fost masina si cat te-a ajuns taxa? (daca ai platit-o). Acest model este si in lista mea de preferinte, pe primul loc chiar. Poti spune si ceva impresii? Aaa, cat a fost navigatia si cat de greu de montat? (daca ai montat-o).
Succes cu masina si drumuri cat mai bune.

BlackBC 29-01-15 12:15

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
Quote:

Originally Posted by Cipilica (Post 5776633)
Salut. Daca nu sunt indiscret, cat a fost masina si cat te-a ajuns taxa? (daca ai platit-o). Acest model este si in lista mea de preferinte, pe primul loc chiar. Poti spune si ceva impresii? Aaa, cat a fost navigatia si cat de greu de montat? (daca ai montat-o).
Succes cu masina si drumuri cat mai bune.

Salut!
Masina m-a dus adusa in tara la 2416 euro, taxa a fost 640 euro la care se mai adauga RAR-ul, asigurare, numere etc.Nu am facut un calcul exact, dar pot sigur sa spun ca undeva pana in 3500 euro.
Navigatie o gasesti la un pret cuprins intre 700-900 lei dar pentru a o putea monta mai ai nevoie de rama 2din cu tot cu suportul din bord(preturi intre 100-250 lei).Greu de montat nu este doar ca eu am avut ghinionul sa o las pe mana unui idiot care m-a asigurat ca se pricepe iar cand am venit sa iau masina dupa multe ore am avut marea surpriza sa gasesc si rama mea rupta si cea 2din facuta franjuri.
Cat despre impresii, mie mi-a cam depasit asteptarile, consum de carburant bun, la interior materiale de calitate, sta bine pe sosea, o sa lucrez ceva la capitolul putere nu pentru ca ar fi nevoie neaparat dar inainte am avut 2 japoneze care aveau ceva mai multi caluti.
Drumuri bune si tie!

Cipilica 29-01-15 12:55

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
Mulțumesc de răspuns. Înțeleg deci că tu ai fost și ai adus—o? E mai convenabil așa? În sensul că se găsesc destule și ai de unde să alegi?
Este în 5 trepte? Din ce m—am interesat în 6 trepte este ATJ—ul, care cică este și mai puțin poluant. Tu ce emisie de CO2 ai scos?
Ca și păreri de tuning... eu sunt ceva mai clasic. Jantele de B5.5 pe “17 dacă pui și suspensie sport, peste 17 consider că sunt prea mari. Sau ceva cu buză, modulare Ploape faruri, grilă radiator... chestii subtile dar de efect.
Oricum, eu aș prefera să pun cât mai multe dotări mai înainte.

BlackBC 30-01-15 00:53

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Cipilica (Post 5776708)
Mulțumesc de răspuns. Înțeleg deci că tu ai fost și ai adus—o? E mai convenabil așa? În sensul că se găsesc destule și ai de unde să alegi?
Este în 5 trepte? Din ce m—am interesat în 6 trepte este ATJ—ul, care cică este și mai puțin poluant. Tu ce emisie de CO2 ai scos?
Ca și păreri de tuning... eu sunt ceva mai clasic. Jantele de B5.5 pe “17 dacă pui și suspensie sport, peste 17 consider că sunt prea mari. Sau ceva cu buză, modulare Ploape faruri, grilă radiator... chestii subtile dar de efect.
Oricum, eu aș prefera să pun cât mai multe dotări mai înainte.

Pot sa spun ca e mai convenabil sa fie luata personal de acolo, majoritatea celor care aduc masini din afara isi baga un adaos maricel, se gasesc destule dar nu toate sunt ingrijite, eu initial trebuia sa iau un 520d combi e39 iar ca sa iti poti da seama de starea masinii de la 4400 euro a lasat-o la 3200, deci nu toate sunt ce trebuie.Emisia de co2 a fost 149 din cate imi amintesc.Despre modificari pot spune ca sunt multe posibilitati, se gaseste cam orice pentru b5 la un pret chiar ok.Cu jantele sunt de aceeasi parere, am mers tot pe 17"(am ales un set de jante de A8), cum scapam de frig montez suspensia si o sa poti vedea atunci cam cum o sa vina, asta daca nu o sa fie deja luata masina....
Mai jos las o poza cu modelul jantelor ales de mine.Toate cele bune!

Mirel1919 07-02-15 23:10

Re: Volkswagen Passat 3B Variant 1.9 AJM
 
Sunt mult prea mici 17, 18 minim..


All times are GMT +2. The time now is 01:06.

- Copyright 2024 4Tuning