Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - Sedan, 318i from 1997 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/418518-e36-sedan-318i-from-1997-a.html)

Csomy 08-01-15 23:14

9 Attachment(s)
Bună, aș dorii să imi prezint și eu mașina...
După o lungă perioadă de timp mam hotărât să îmi prezint mașina.
Este vorba de un E36 Sedan din 1997 cu motor de 1.8 benzină 116cp,
ca și dotări în data achiziției aș putea enumera Servodirecție, Oglinzi electrice heliomate,
jante aliaj pe 16 originale Bmw, mașina în momentul de față are 242630 de km
și de când am cumparat-o adică de aproape 2 ani avea 234000 deci nu prea am circulat cu ea,
pe parcursul acestor 2 ani am schimbat unele piese pe mașină dintre care aș enumera jantele care acum sunt niște Oz Hartge pe 17, am schimbat Volanul care este acum de piele,
am schimbat maneta de schimbător cu una de la Opel Astra bineînțeles am tăiat pentru că vroiam să fie cât mai scurtă și simplă,
am schimbat farurile cu unele Bosch cu lupă la care am pus Xenon pe fază scurtă, kit retrofit, și angel Eyes ccfl,
am schimbat tapițeria la scaunele din față că erau rupte, am schimbat finala de la evacuare cu unul universal dar mie imi place sunetul lui.
Pe viitorul apropiat vreau să achiziționez Bară față M cu lip, suspensie reglabilă sport,
jante care sper să fie Style 22... Climatronic pe viitorul mai îndepărtat...

Vă pun câteva poze cum era mașina la achiziție, și cum arată acum, aștept orice fel de sugestii păreri indiferent că sunt bune sau rele


More pics... Angel Eyes + Retrofit 😄

Jante Oz Hartge 8j ET 35

Mașina în starea în care era astă vară...

Winter mode On

Csomy 09-01-15 13:53

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
Mulțumesc de Edit skillzu 😄😄😄

BMWE3O 09-01-15 15:04

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
Nice levy . . . sunt alex :) mult succes si sper sa iasa ceva frumos din proiect si fara avioane , te salut

Csomy 09-01-15 17:18

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
Quote:

Originally Posted by BMWE3O (Post 5771588)
Nice levy . . . sunt alex :) mult succes si sper sa iasa ceva frumos din proiect si fara avioane , te salut

Ms mult Alex sper să iasă ceva frumos, asta încerc de aceea nici nu am scris nimic de mașină până acum😜😜😜 De la primăvara ne apucăm de montat, de luni încep achizițiile😀😀😀

Csomy 10-01-15 16:08

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
1 Attachment(s)
A sosit și prima piesă 😀😀😃

Csomy 13-01-15 17:45

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
1 Attachment(s)
Să zicem bun venit suspensiilor reglabile😀😀😀, încet încet vin piesele...

Logan4ever 13-01-15 19:07

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
Bafta in continuare! Ai inceput bine si sigur o sa iasa ceva frumos :D

Csomy 14-01-15 08:17

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
Quote:

Originally Posted by Logan4ever (Post 5772742)
Bafta in continuare! Ai inceput bine si sigur o sa iasa ceva frumos :D

Multumesc frumos de apreciere, ne străduim cum putem și noi 😀😀😀

oldtudorhand 14-01-15 13:46

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
Pe mine ma depaseste putin ideea ca o masina care nu are nici macar geamuri electrice pe fata, ca sa nu mai zic de un A/C (fie el chiar si manual), are nevoie de o bara de M sau alte chestii "ca sa arate bine". Dar asa sunt eu, mai ciudat in gandire....

Csomy 14-01-15 19:40

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
Quote:

Originally Posted by oldtudorhand (Post 5772918)
Pe mine ma depaseste putin ideea ca o masina care nu are nici macar geamuri electrice pe fata, ca sa nu mai zic de un A/C (fie el chiar si manual), are nevoie de o bara de M sau alte chestii "ca sa arate bine". Dar asa sunt eu, mai ciudat in gandire....

Da e și asta o idee însă pe viitor chiar poate săptămâna asta achiziționez clima, numai că vreau să iau de pe 318 ca să fie în 4 cilindri și atunci mi se potrivesc toate căblăraiele... Ce privește geamurile electrice sincer nu am nevoie... Asta e frumos că suntem diferiți:) Oricum mersi de observație :)

Csomy 14-01-15 19:43

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
1 Attachment(s)
Între timp au ajuns jantele... Welcome Bmw Style 22 7,5j ET 41 😜😜😜

alin-007 14-01-15 19:49

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
Quote:

Originally Posted by Csomy (Post 5772979)
Între timp au ajuns jantele... Welcome Bmw Style 22 7,5j ET 41 😜😜😜

Buna alegere ! Personal nu vreau sa mai aud de jante late stance *** . Ce a avut masina din fabrica sunt cele mai bune si usoare . Pentru motorul si sistemul tau de franare sunt perfecte , pe viitor iti recomand si un sistem de franare de pe un 2.0 , il gasesti la un pret foarte accesibil . Numai bine !

Csomy 14-01-15 21:43

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
Quote:

Originally Posted by alin-007 (Post 5772982)
Buna alegere ! Personal nu vreau sa mai aud de jante late stance *** . Ce a avut masina din fabrica sunt cele mai bune si usoare . Pentru motorul si sistemul tau de franare sunt perfecte , pe viitor iti recomand si un sistem de franare de pe un 2.0 , il gasesti la un pret foarte accesibil . Numai bine !

Mulțumesc frumos de sfat o să iau în considerare, acum vreau să achiziționez un kit de brațe pe față, după care vreau să iau o climă digitală cu un interior de piele recaro, văd ce se finalizează, oricum la primăvară mașina va avea o altă formă, incaodată Multumesc pentru încurajări și sper să reușesc ce am propus... Baftă😜😜😜

Csomy 15-01-15 10:42

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
1 Attachment(s)
A sosit kitul de brațe față de la Ta-Technix... Să fie binevenit😜😜😜

zpzpzpo 15-01-15 15:25

Re: E36 - Sedan, 318i from 1997
 
brate Ta Technix ?? Nu exista asa ceva

Pana acum ai dat o in bara cu suspensia,bratele...singurele ok sunt jantele.
Decat sa fi luat toate gunoaiele alea,puneai niste brate si bucse Lemforder.


All times are GMT +2. The time now is 15:06.

- Copyright 2026 4Tuning