![]() |
Ford Focus 1.8 TDDI vs TDCI
Am achizitionat un Ford Focus din 2000 1.8 (nu stiu daca e TDCI sai TDDI),l am luat pe envazute din Germania si il aduce cineva pe platforma pana in Romania,stiu ca are motor de 1.8 diesel de 75 cp. Ce stiti de aceast motor? Stiu ca e cam puturos dar altceva nu stiu nimic. As fi recunoascator daca m-ati lamuri. Mersi!
|
Re: Ford Focus 1.8 TDDI vs TDCI
Salut. Motorul este tddi, adica injectie clasica. Este un turbo cu intercooler. Cei 75 de cai sunt suficienti , o sa vezi, intrucat are cutia foarte bine etajata. Consuma mai nimic , deci e super ok. Sa o stapanesti sanatos.
|
Re: Ford Focus 1.8 TDDI vs TDCI
Multumesc mult. Ceva probleme la acest motor? E pretentios? Mersi
|
Re: Ford Focus 1.8 TDDI vs TDCI
E injectie clasica, turbina cu geometrie fixa, merge si cu motorina de tractor . Masina e trainica . Doar sa ii schimbi curele si ulei filtre.
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:29. |
- Copyright 2026 4Tuning