Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Un e46 rosu (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/417918-e46-e46-rosu.html)

NTZ03 18-12-14 19:00

E46 - Un e46 rosu
 
10 Attachment(s)
Salutari colegilor din rubrica Bmw ,sunt nou pe aici si vin si eu cu un e46 318i ,din 98'.
Masina are pachet M,dublu climatronic, pilot automat,angel eyes,geamuri fata,oglinzi electrice,stopuri pe led,suspensie sport etc.De cand am cumparat-o am tot plimbat-o prin service pentru a o aduce pe linia de plutire .
Pana acum i-am schimbat angel eyes-urile cu unele mai noi,ulei filtre,ferodouri,parbriz,curea si rola,o garnitura,radiatorul care era spart si lipit cu poxilina iar lista cred ca ar mai continua dar probabil am mai omis eu din activitati.
Masina am trecut-o pe numele mamei mele pentru a scapa de asigurarea enorma.
Pe viitor am sa ii mai schimb trimurile cu unele normale,am sa ii leg muzica din portbagaj,lupe in far si sa vin cu jantele de vara pe ea.
Ceva pareri ?Sa le mai pun folii la faruri sau sa le las asa...

lexw 19-12-14 07:38

Re: E46 - Un e46 rosu
 
Frumoasă mașina, arată bine pentru vārsta ei, mie personal nu-mi place difuzorul spate cum e vopsit, arată mai bine OEM (negru mat).

NTZ03 19-12-14 10:02

Re: E46 - Un e46 rosu
 
8 Attachment(s)
Am sa il fac negru mat , dar momentan am avut decat negru lucios.Difuzorul a fost spart si lipit si l-am vopsit provizoriu.Poze cu ce am mai facut pe la ea si cu setul de jante refacute -vopsite si polishate cat de cat de mine:

NTZ03 20-12-14 09:12

Re: E46 - Un e46 rosu
 
4 Attachment(s)
Cateva poze cu ea .Momentan investitile in ea stagneaza ,lucru bun as putea spune in contextul in care saptamana trecuta am tot intampinat probleme.

Alin_KIR 20-12-14 13:08

Re: E46 - Un e46 rosu
 
Foarte frumoasa masina! Referitor la jante, nu te-ai gandit la ceva modele
OEM? Styling 32, 68, 42. Merg foarte bine cu pachetul M. Culoarea este Hellrot cumva?

NTZ03 22-12-14 19:09

Re: E46 - Un e46 rosu
 
5 Attachment(s)
Clar nu voi ramane la astea ,doar ca le-am luat intr-un pret din care nu le puteam refuza.In rest de consum sunt foarte multumit. 5,60 in afara si 9 in oras sau 8 cand nu este aglomerat cam asta este consumul la ea iarna.

CJ65RES 29-12-14 16:56

Re: E46 - Un e46 rosu
 
frumoasa masina si culoarea mai ales :D sa ai noroc de ea

NTZ03 31-12-14 15:29

Re: E46 - Un e46 rosu
 
5 Attachment(s)
Multumesc colegul ,de asemenea iti doresc :D.Un mod frumos de a incheia ultima zi din an,o ieseala cu baieti ca de final de an...
Fie ca noul an sa va aduca tot ce va doriti,atat pe plan material cat si spiritual.
Sa ne auzim cu bine si la cat mai multe realizari!

NTZ03 05-01-15 19:09

Re: E46 - Un e46 rosu
 
5 Attachment(s)
Bagheta de la portbagaj cu lumini schimbata,stema spate ,plastice motor si alte mici maruntisuri.Azi i-am colantat singur narile.Saptamana viitoare urmeaza scutul motor din plastic.
Erau vopsite cu negru mat si incepusera sa se decojeasca de vechea vopsea....

cruizer11 07-01-15 15:30

Re: E46 - Un e46 rosu
 
Hai ca au iesit bine narile!

NTZ03 08-01-15 21:04

Re: E46 - Un e46 rosu
 
3 Attachment(s)
Multumesc de colant colegu!
Azi i-am pus si scutul cu ajutorul unui coleg de pe forum.La primul loc in care intrebasem de scut baieti imi cereau 250 lei iar cu 5 km mai departe de ei l-am gasit in 80 lei...mda.Urmeaza o curatire zdravana la partea motor si o folie usor inchisa pe faruri...nimicuri .Pe viitor, m-ar incanta o pereche de splitere ca cele din poza de mai jos:

soosy 08-01-15 21:31

Re: E46 - Un e46 rosu
 
frumusica masina...
eu zic in principiu sa renunt la ideia de a face tot rosu si etc genul cum ai in poze jantele
in viitor poate iei niste jante mai de clasa sa zic asa,deocamdata is ok astea
stopuriile dau bine
faruriile is chiar ok

cu consumul tau nu prea is inpacat mai ales ca zici 8-9 iarna...dar sa fie

sa ai parte de ea si spor la treaba

Marian_nebunu 10-01-15 08:49

Re: E46 - Un e46 rosu
 
frumoasa masina.... sfatul meu rotile sa fie minim pe 18 :)

o configuratie 8j-9j.....
iar la consum nu iti mai face ganduri... Bmw pe benzina nu este o masina de consum !

ca sunt unii ce au demontat motoarele de pe o masina si au pus motor diesel este o alta poveste..

asa s-au regasit ei "iMpacati" !!!

soosy 10-01-15 09:53

Re: E46 - Un e46 rosu
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 5771714)
frumoasa masina.... sfatul meu rotile sa fie minim pe 18 :)

o configuratie 8j-9j.....
iar la consum nu iti mai face ganduri... Bmw pe benzina nu este o masina de consum !

ca sunt unii ce au demontat motoarele de pe o masina si au pus motor diesel este o alta poveste..

asa s-au regasit ei "iMpacati" !!!

nu ii vorba de griji ci faptul ca ne jucam cu cifrele la consum si mai ducem lumea in eroare...asa cum multi ALTII o fac si pe desteptul si pe cel mai bun aici pe forum dar trebuie sa treaca anii sa demonstreze :rolleyes2 ceva,asta in cel mai bun caz daca pot sa si demonstreze
cu demontatul si montatul nu are rost sa intram in detalii ca pana la urma ii alegerea fiecaruia si nici nu am venit pe forum sa postez numere si nici nu am mers la nimeni sa cer bani pentru a umbla cu masina(mii de km...si citeste bine mii)nu masina de poze,un clip cu burn,si gata,2-3 saptamani pauza:D:???:
deci pls sa nu ne tragem de sirete
pentru impacati imi cer scuze,greseala de redactie:shock:
cius

MiTzA- 10-01-15 16:40

Re: E46 - Un e46 rosu
 
Quote:

Originally Posted by NTZ03 (Post 5771444)
Multumesc de colant colegu!
Azi i-am pus si scutul cu ajutorul unui coleg de pe forum.La primul loc in care intrebasem de scut baieti imi cereau 250 lei iar cu 5 km mai departe de ei l-am gasit in 80 lei...mda.Urmeaza o curatire zdravana la partea motor si o folie usor inchisa pe faruri...nimicuri .Pe viitor, m-ar incanta o pereche de splitere ca cele din poza de mai jos:

Ce bine ti au iesit narile, abia astept sa le fac si eu ! :D

O sa caut si eu o bara ca a ta dupa ce termin cu patea tehnica.


All times are GMT +2. The time now is 07:00.

- Copyright 2024 4Tuning