Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - .... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/416958-e46.html)

paul bmw 22-11-14 20:42

E46 - ....
 
ce parere aveti ??urmeaza mai multe schimbari dar de moment arata asa...
https://www.facebook.com/media/set/?...0444218&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?...0444218&type=3
https://www.facebook.com/media/set/?...0444218&type=3

paul bmw 22-11-14 20:47

Re: e 46 ....
 
vopsea +lac glasurit ...vopsit integral...inclusiv genti ...totul desmontat ..schimbat parbriz fata ,cauciucuri noi ,partea mecanica pusa la zii...ulei cutie +grup,lichid de frana ,ulei motor filtre ,lichid servo,schimbat ulei compresor ac,trimurile interioare vopsite argintiu.......
aproximativ totul facut de mine in afara de cateva chestii la partea mecanica ....




http://i58.tinypic.com/r2m26h.jpg

http://i61.tinypic.com/15xwmu1.jpg

http://i61.tinypic.com/2nrjxfp.jpg

paul bmw 22-11-14 20:54

Re: e 46 ....
 
http://i60.tinypic.com/b8tnns.jpg

http://i62.tinypic.com/xbmko0.jpg

http://i57.tinypic.com/10dd253.jpg

asa arata momentan...urmeaza suspensie reglabila faruri cu lupa si m/// paket...

alin-007 23-11-14 01:14

Re: e 46 ....
 
A iesit cam oglinda !;)

paul bmw 25-11-14 20:52

Re: E46 - ....
 
hahaah....trebuia sa dau tot ce pot ..doar este masina de vopsitor:-P

matzu_miau 25-11-14 23:08

Re: E46 - ....
 
detalii despre masina an fabricatie dotari motorizare :D ? Masinae tipla la exterior ( cat te-a costat ?)

JDV 25-11-14 23:38

Re: E46 - ....
 
Hai ma frate..."geanta" ? rusinica :oops:
Frumoasa culoare

Sparkle_81 26-11-14 06:36

Re: E46 - ....
 
Doar la lungimea tevilor de evacuare am ceva de comentat: sunt prea lungi !

paul bmw 26-11-14 14:07

Re: E46 - ....
 
Quote:

Originally Posted by matzu_miau (Post 5761646)
detalii despre masina an fabricatie dotari motorizare :D ? Masinae tipla la exterior ( cat te-a costat ?)

este 1.8 benzina,climatronic ,geamuri electrice si cam atat nimic special ca si extra ...o am de 7 ani ..pe vremea ai ma costa 7500 in germania.....68000 km avea


Quote:

Originally Posted by JDV (Post 5761651)
Hai ma frate..."geanta" ? rusinica :oops:
Frumoasa culoare

mai gresesc si eu....mai ales stiind sigur ca nu sunt la ora de romana aici...




Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 5761670)
Doar la lungimea tevilor de evacuare am ceva de comentat: sunt prea lungi !

nu mi se par prea iesite ....ies doar 3 degete din bara....sau m-am obisnuit io cu ea si nu mi se pare....

lexw 30-11-14 20:18

Re: E46 - ....
 
țiplă vopseaua, baftă:shock:

paul bmw 02-12-14 15:12

Re: E46 - ....
 
http://i61.tinypic.com/s650kg.jpg

http://i59.tinypic.com/15gwkzb.jpg

http://i62.tinypic.com/adgsg7.jpg

http://i60.tinypic.com/nv8qhz.jpg

http://i58.tinypic.com/33clqgn.jpg

http://i57.tinypic.com/2guxtfd.jpg


niste poze recente...

andrey_21_flo 09-12-14 14:49

Re: E46 - ....
 
Salut! Daca nu deranjez, vreau sa ma adresez pasionatilor cu urmatorul lucru - Machete de jante BBS RS.
Intra pe https://forum.4tuning.ro/508-vanzari-...te-bbs-rs.html sau www.facebook.com/ranwhest

niposs 13-02-15 18:28

Re: E46 - ....
 
Arata tipla masina, sa o stapanesti sanatos.

Apropo, cat mai costa o vopsire integrala?

paul bmw 13-02-15 19:53

Re: E46 - ....
 
masina a fost vopsita de mine..sunt vopsitor de meserie..am platit materialele doar...aproape 500de eur..tin sa precizez ca lucrez in strainatate..dar as putea spune ca preturile nu difera mult fata de romania..yn vopsit integral 1200e...in ro cred ca 1000aprox...facut la meserie..

niposs 13-02-15 22:42

Re: E46 - ....
 
Mersi mult de raspuns. Nu cred ca se merita, doar daca vrei neaparat acea masina care necesita revopsire.

Sa revii cu poze si ce noutati mai ai in ceea ce priveste e46-le tau. :lol:


All times are GMT +2. The time now is 11:11.

- Copyright 2026 4Tuning