Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Jiji are cea mai scumpa masina din ROMANIA ?? (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/4143-jiji-scumpa-masina-romania.html)

DonHacker 16-03-05 12:34

Jiji are cea mai scumpa masina din ROMANIA ??
 
Am auzit azi la radio,ca ciobanu` JIJI are cea mai scumpa masina ?? :shock: :shock: ..am inteles ca un Maybach..cine stie mai multe ? :wink:

Mr.Nice 16-03-05 13:19

1 Attachment(s)
Uite aici despre Maybach, si in tara mai sunt inca 2 in afara de a lu' nea GIGI, si apropo, a lui e cel mai scump model.
Cititi articolul din Evenimentul Zilei de astazi 16.3.2005




PEACE
:peace:

teddy 16-03-05 13:29

da, dar nu sunt sigur daca e cea mai scumpa... ion tiriac are masini de colectie, rare... victor becali sau irinel columbeanu au rolls royce silver phantom... sunt multe masini scumpe in romania dar e foarte posibil ca maybach-ul ala sa fie #1

ffocus 16-03-05 13:58

oare cate oi putere are JiJi sub capota?

mutzu 16-03-05 16:40

Mai scumpa ca dacia mea ? :roll:
:lol: :lol: :lol:

DonHacker 16-03-05 18:15

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"teddy\"
da, dar nu sunt sigur daca e cea mai scumpa... ion tiriac are masini de colectie, rare... victor becali sau irinel columbeanu au rolls royce silver phantom... sunt multe masini scumpe in romania dar e foarte posibil ca maybach-ul ala sa fie #1

si irinel colombeanu si victor becali au rolls royce + ferrari`ul scaglieti pe care l`a vazut Santos.. :roll: :roll: ..apropo Tiriac are ENZO sau nu ?? :roll:

Stuey 16-03-05 22:43

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"DonHacker\"
Quote:

Originally Posted by \"teddy\"
da, dar nu sunt sigur daca e cea mai scumpa... ion tiriac are masini de colectie, rare... victor becali sau irinel columbeanu au rolls royce silver phantom... sunt multe masini scumpe in romania dar e foarte posibil ca maybach-ul ala sa fie #1

si irinel colombeanu si victor becali au rolls royce + ferrari`ul scaglieti pe care l`a vazut Santos.. :roll: :roll: ..apropo Tiriac are ENZO sau nu ?? :roll:

Enzo in romania???? :shock: ...nu cred ca am auzit....si oricum nu prea ai pe unde merge cu el....plus ca e super scump si tre sa indeplinesti multe...conditii.
Cat despre masina domnului baci Jiji....nu comentez...nu stiu daca l-atzi auzit cum se lauda ca i-a sechestrat pe aia de la mercedes ca sa ii aduk lui maybach-ul mult dorit...pentru a le arata ziaristilor ca el e prost dar are bani. BRAVO JIJI...le-ai dat peste nas....sa te vad la parastas. :D

XoRRo 16-03-05 23:13

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"ffocus\"
oare cate oi putere are JiJi sub capota?

viteza maxima: 250 km/h
acceleratie 0-100: 5.5 s
capacitate cilindrica: 5.500cc
cai putere: 551

sil4tuning 17-03-05 05:49

Exista o varianta de 62 cu motorul de pe S600 long V12 cu 612 cai , Catarama are varinata 57 decat Tiriac si JIJI o au pe cea de 62 dar nu cea cu motoru de pe S600 :)

sil4tuning 17-03-05 05:52

Mam inselat :( decat Gigi o are pe cea de 62 bv gigi respect ! :D 8)

DonHacker 17-03-05 16:45

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Stuey\"
Quote:

Originally Posted by \"DonHacker\"
Quote:

Originally Posted by \"teddy\"
da, dar nu sunt sigur daca e cea mai scumpa... ion tiriac are masini de colectie, rare... victor becali sau irinel columbeanu au rolls royce silver phantom... sunt multe masini scumpe in romania dar e foarte posibil ca maybach-ul ala sa fie #1

si irinel colombeanu si victor becali au rolls royce + ferrari`ul scaglieti pe care l`a vazut Santos.. :roll: :roll: ..apropo Tiriac are ENZO sau nu ?? :roll:

Enzo in romania???? :shock: ...nu cred ca am auzit....si oricum nu prea ai pe unde merge cu el....plus ca e super scump si tre sa indeplinesti multe...conditii.
Cat despre masina domnului baci Jiji....nu comentez...nu stiu daca l-atzi auzit cum se lauda ca i-a sechestrat pe aia de la mercedes ca sa ii aduk lui maybach-ul mult dorit...pentru a le arata ziaristilor ca el e prost dar are bani. BRAVO JIJI...le-ai dat peste nas....sa te vad la parastas. :D

cum i`a sechestrat ?? n`am auzit..Doamne ce nebun e omu` asta :lol: :lol: :lol: :lol:

teddy 17-03-05 19:34

mda. si a fost intrebat de ce a cumparat-o si primu lucru care i-a venit in minte a fost 'pai e cea mai scumpa'. asa faceam eu o masina in spatele blocului si o vindeam cu 1 million de euro... exclusivist. ar fi cumparat-o?

XoRRo 18-03-05 13:56

ce prost e becali asta.. a lovit maybach-u.. bara din spate.. la marriot.. 10.000 $ reparatia

Bogdan_16v 18-03-05 14:37

Nu a sechestrat nimeni pe nimeni. Dealerul prin care a achizitionat \"neamprostia\" i-a comunicat faptul ca mai are de platit o anumita suma. Oierul i-a spus ca ii plateste pe loc, cu cash, si-a deschis seiful celebru si a scos niste caramizi de euro. Probabil reminiscente de cand facea barter cumpara oi cu miile. Dealerul i-a spus ca tranzactia trebuie sa se faca prin banca, pe un anumit cont. Cum \"hahalera\" nu statea ea sa se complice cu transferuri pt ca habar n-are pe ce lume traieste, s-a luat la scandal cu dealerul. Pana la urma, a trimis un sclav la banca sa depuna banii. Asta a fost tot.

Da, a lovit-o in parcare la Marriot boul, plus ca nu are asigurare pentru ca:

“Ce asigurare? Mie nu-mi trebuie asa ceva! Daca o lovesc, mai dau 500.000 de euro si imi iau alta. Ca asa sint eu, smecher!”

Retardatul asta nici n-ar trebui bagat in seama. E patronul Stelei, dar nu s-a sichisit nici macar sa le refaca gazonul, mai bine zis mlastina. Clubul are cele mai mari datorii la stat dintre toate cluburile, dar si-a luat Maybach cu banii jos. Ce poti sa-i ceri?

XoRRo 18-03-05 16:43

daca as fi avut banii lui mi-as fi luat un mertz S600 si l-as fi facut unic (adica modificat ceva gen hot wheel) si eram mai smeker decat cu un maybach..


All times are GMT +2. The time now is 22:54.

- Copyright 2026 4Tuning