Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea: Opel Astra Mk4 (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/413654-masina-mea-opel-astra-mk4.html)

dRR-XWX 03-09-14 18:51

Masina mea: Opel Astra Mk4
 
7 Attachment(s)
Masina este din 2001
160xxx km

Masina este stock... Dar nu pentru mult timp.. Motor z20let

Urmeaza sa fac evacuarea... Traseu intercooler...etc etc...

Si cateva poze cu ce am mai strans prin casa pentru ea.

TzuTzu77 11-09-14 21:57

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
Arata bine masina, s-o stapanesti sanatos. De cand caut modelul ala de jante...ce dimensiuni ai la anvelope? I-ar sta mult mai bine ceva mai lasata.

dRR-XWX 13-09-14 11:20

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
mersi. jantele o sa le pun in curand la vanzare... ca o sa pun jantele de iarna... si pentru la vara vreau sa pun 18" probabil rotile de pe astra cealalalta. 225/45 cauciucurile.

o sa ii pun si suspensie, dar dupa iarna.. ca nu are rost acum. bilstein&eibach rullz.

momentan sunt in studii pentru soft, daca sa cumpar IPF-ul de la EDS sau sa astept pana la vara sa pun toate piesele si sa ii fac soft la CompleteChip Iasi.

dRR-XWX 17-09-14 08:55

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
1 Attachment(s)
gata si traseul de la intercooler... am renuntat si la traseul OEM dintre turbo si filtrul de aer... dar momentan nu am poze.

andi_cimpean 18-09-14 08:29

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
Interesantă maşină. Motorul este īn minţile lui, avānd īn vedere motorizarea?
Ce probleme ai la AC?
Vezi că titlul īl ai un pic greşit. Tu ai Bertone, deci Opel Astra G Bertone. :-)

dRR-XWX 18-09-14 15:15

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
2 Attachment(s)
da motorul este in mintiile lui... cam toate z20let-uri... defapt cam toate opelurile au probleme cu semeringurile de la supape... deci mananca ceva ulei.

ac-ul merge fara probleme... cand am luat-o nu avea freon... si ma gandeam ca are ceva probleme pe acolo... dar am incarcat si nicio problema pana acum.

am montat si butonul de TC zilele trecute... ca masina are ESP&TC dar culmea... nu are buton.
bertone nu exista niciunde... bertone este doar designerul masinii... ea fiind astra g coupe, deci astra mk4 coupe :D

a ajuns si o parte din suspensie... plus toate bucsile, pivoti, garnituri etc etc...

caut o bara de opc fata... completa daca stie cineva pe undeva...

TzuTzu77 18-09-14 16:28

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
Bertone a fabricat coupe si cabrio la Astra G, sunt facute la Torino.
Eu am luat bara de la Horguem tuning, poti sa vezi daca mai au/aduc, iti mai trebuie la ea doar 2 proiectoare de Logan, si e de calitate.
Spor la treaba cu masina, vad ca te misti repede.

dRR-XWX 26-09-14 10:06

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
1 Attachment(s)
cam asa arata traseul.... inca nu am montat partea de la clapeta pentru ca nu am un bov.
am mai comandat si restul de furtune siliconice pentru apa, oil catch tank...etc... :D sa vedem ce iese......

dRR-XWX 08-10-14 09:44

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
1 Attachment(s)
a ajuns si suspensia.... am si montat-o... foarte multumit de cat a coborat.... sa fac si niste poze cu ea pe masina..

andi_cimpean 08-10-14 10:30

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
Arcuri sport pe amortizoare stock, nu?

Cāt te-au dus arcurile?

dRR-XWX 08-10-14 12:32

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
Da.

~600 RON

dRR-XWX 10-11-14 02:32

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
acum ca tot vine iarna.... sa mai strangem niste piese...... injectoare opc.... maf opc... pompa benzina 255lh si poate are cineva vreo turbina de opc de vanzare...

dRR-XWX 17-11-14 23:45

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
1 Attachment(s)
a venit si debitmetru de LEH ......

dRR-XWX 28-01-15 17:10

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
10 Attachment(s)
am mai strans ceva piese....
am ales sa renunt la ventilatoarele oem... si sa montez 2 slimuri...
am insonorizat si portbagajul complet... urmeaza si restul masinii..

dRR-XWX 03-03-15 00:37

Re: Masina mea: Opel Astra Mk4
 
8 Attachment(s)
am mai facut ceva modificari........
s-a montat si navigatia OEM.....


All times are GMT +2. The time now is 11:44.

- Copyright 2024 4Tuning