Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   DC AUDIO (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/412718-dc-audio.html)

danyeltdc 12-08-14 23:37

DC AUDIO
 
1x dc 3.5k
2x dc 12¨level 3 la 2dula ohm
1x xs power d4900 ce valori are bateria :
(Cranking Amps 1075
Amp Hours (AH) 80
Width 13.9"
Height 6.93"
Depth 7.48"
Maximum System Wattage 4000 watts)

Credeti ca duce masina ? sau trebuie de inca o baterie puternica sau un al doilea alternator ?

suvi_xxx 13-08-14 10:35

Re: DC AUDIO
 
ai nevoie de un powercell 3000 sau chiar 4000

danyeltdc 13-08-14 21:21

Re: DC AUDIO
 
Eu am un xs power d4900 ce are asa :

MAX Amps – 4000
CA - 1075A
RC – 168
Ah – 80

Deci,asta e in porbagaj. Langa cutie.in fata principala e o varta.. nu stiu cum noua.

ecsTazy 14-08-14 22:11

Re: DC AUDIO
 
din cate stiu eu...nu e prea indicat sa ai baterii gen una de la VARTA si una in portbagaj de la Bosch. Daca vorbesc prostii corectati-ma.

suvi_xxx 14-08-14 23:38

Re: DC AUDIO
 
conteaza sa nu fie de amperaje diferite, ca se descarca una pe cealalta cand e motorul oprit. dar exista un releu care le desparte in caz ca nu sunt la fel.

Mozzo 15-08-14 01:59

Re: DC AUDIO
 
de unde ai cumparat XS?

danyeltdc 04-09-14 20:43

Re: DC AUDIO
 
Un raspuns mai concret.duce cu bateria asta xs power?ca sa stiu daca mai ma gandesc la inca una.alternatoru meu este de 100amp.pe un opel asta h 1.7

Salutari


All times are GMT +2. The time now is 10:27.

- Copyright 2026 4Tuning