Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Audi RS5 - un cosmar pt noul M3 (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/41271-audi-rs5-cosmar-pt-noul-m3.html)

zGb 15-05-07 21:32

Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
http://www.carmagazine.co.uk/secret_...sid=701&page=1

YEY :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

19tdi 15-05-07 21:46

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
e.....perfecta si nimic mai mult:D :D :D

zGb 15-05-07 21:53

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
audi a fost destul de darnic sa ofere "baza" un V8 biturbo...2 turbine care aduc un surplus de doar 30cp si mult cuplu...gen 335i...cat timp exista o baza biturbo, restul de sute de cai or sa vina de la sine :lol:

19tdi 15-05-07 22:03

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
iti inchipui ca in curand o sa ajungem sa vedem audi rs5 dus mai departe cu calutii...si eu imi inchipui ca mult mai departe

SHOGUN-A8 16-05-07 00:25

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
E prea tare...:|
O adevarata super-masina!
Cam gata cu noul M3 :D..si nici macar n-a aparut pe strazi :D

Korne 16-05-07 00:25

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
Pfuai...teroare...beton...nota 10... sa vad acum fanii de BMW...

roret 16-05-07 01:01

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
aici alte poze rs5
e super masina
o sa merite fiecare banut
http://blog.worldcarfans.com/index.c...est-renderings

AR33COP 16-05-07 01:06

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
ce-i aia M3?vreo autostrada prin Cambodgia?sau AMG ce-i?Atentie Moare Generatia noua de Mercedesuri?stati flexati ca va da clasa RS5-ul.nu-si au rost comparatiile.

andrei.badea 16-05-07 02:28

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
Ca sa incep, nu sunt fan infocat nici Audi, nici Bmw. Imi plac amandoua la fel de mult, dar, contrar opiniei multora, BMW a fost si va fi mereu deasupra celor de la Audi. Si asta datorita motoarelor mai puternice, si tractiunii spate mai usoare decat cea integrala de la Audi.

Ca sa fiu on topic despre noul RS5. Intradevar, este o masina frumoasa si foarte probabl cu performante de invidiat. Dar, si un mare dar, dupa cum vad eu lucrurile, RS5 va fi rival cu M6 si nu cu M3.

P.S. Daca am facut vreo afirmatie gresita, va rog sa ma corectati.

TSC-Us 16-05-07 02:59

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
1 Attachment(s)
"e greu sa ajungi in varf, dar e si mai greu sa te mentii"!

bmw a fost intotdeauna peste audi si cred ca v-a fii mult timp de acum inainte!
extraordinar ce salt au facut, fac si vor mai face cei de la audi!
sincer...ma uimesc si tind din ce in ce mai sus!bv lor!

RS5 arata criminal!
sant sigur ca o sa vedem cat de curand si pe la noi pe !

zGb 16-05-07 06:24

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
voi nu sunteti sanatosi? cum sa fie bmw mereu peste audi la performante? aveti probleme? pai rs4 vechi cu m3 si rs6 cu m5? audi facea sex neprotejat cu bmw-ul relaxati-va...mai e si masina de familie; rs6 cand a aparut a avut cel mai bun timp la vremea lui in clasa lui pe 400m gad dem strit reisars...iar RS5 tind sa cred ca se va compara cu M3 nu cu M6...e de dimensiunile unui M3 nicidecum unui M6...oricum din motive de marketing a iesit cu "doar" 450cp...doar motorul fara turbine are 420...

Bemelo 16-05-07 08:41

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
Quote:

Originally Posted by andrei.badea (Post 903622)
Ca sa incep, nu sunt fan infocat nici Audi, nici Bmw. Imi plac amandoua la fel de mult, dar, contrar opiniei multora, BMW a fost si va fi mereu deasupra celor de la Audi. Si asta datorita motoarelor mai puternice, si tractiunii spate mai usoare decat cea integrala de la Audi.

Ca sa fiu on topic despre noul RS5. Intradevar, este o masina frumoasa si foarte probabl cu performante de invidiat. Dar, si un mare dar, dupa cum vad eu lucrurile, RS5 va fi rival cu M6 si nu cu M3.

P.S. Daca am facut vreo afirmatie gresita, va rog sa ma corectati.

da ai facut.. Rs5 il va bate la popo pe m3 . Nu este rival cu m6.

Race 18-05-07 04:43

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
Quote:

ce-i aia M3?vreo autostrada prin Cambodgia?
Nu.Dar exista mai multe autostrazi cu numele M3 in lume.Cea mai apropiata e aia din Ungaria.Ai putea sa dai o tura PE autostrada respectiva,caz in care carosabilul se va afla SUB tine.E unica metoda sa demonstrezi ca un RS e peste un M :lol:

Quote:

sau AMG ce-i?
AMG sunt cei care stiu sa faca masini.Sunt cei care se inspira pentru tractiune de la masinile de Formula 1 nu de la pick-up-urile care cara remorcile cu vaci de la pasune la abator.De asemenea,sunt cei care pot produce in serie mare un V8 aspirat mai puternic si mai usor decat concurenta,fie ea si supra-alimentata in cazul de fata.

Quote:

audi facea sex neprotejat cu bmw-ul
Facea...dar mai conteaza si de care parte a p****i(!) se afla :lol:

Quote:

doar motorul fara turbine are 420.
Ma indoiesc sincer ca motorul asta are la baza pe cel de RS4.Mai degraba cel de S4.Daca il invart la 8000 RPM pentru 450 CP supra-alimentati depasesc Honda in penibilitate.

Pro-Racer 18-05-07 11:22

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
Nu crek o sa aiba rival vreo 4 ani...

Y O B 18-05-07 13:43

Re: Audi RS5 - un cosmar pt noul M3
 
Se vede ca concernul Audi face masini pt tineri. Foarte misto masina


All times are GMT +2. The time now is 08:24.

- Copyright 2024 4Tuning