Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Omologări RAR - Jante , Anvelope , Evacuare - Īntrebare (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/412298-omologari-rar-jante-anvelope-evacuare-intrebare.html)

KILLAH_19 02-08-14 18:31

Omologări RAR - Jante , Anvelope , Evacuare - Īntrebare
 
Salutare tuturor.
Problema este că aseară am dat peste un filtru de poliție care m-a oprit și mi-a luat talonul plus o amendă babană pentru alte dimensiuni ale jantelor , anvelopelor decat cele din talon și pentru toba sport , ok , acum īntrebarea mea este ... eu am pe mașina jante pe 17 iar anvelopele pe spate sunt 245/40/17 īn timp ce īn talon sunt 195/etc/15 , trebuie să merg la RAR , am 15 zile la dispoziție să aduc mașina la starea ei.. stock să zicem așa , probema cea mai mare este toba sport , am silencer la ea , mă gandeam să-l montez , să dau jos anvelopele și jantele , să le inlocuiesc cu unele obișnuite și să merg la RAR , cei de la RAR se i-au de sunetul scos de tobă sau de marimea/aspectul ei ? Știu ca de sunet dar vreau să ma asigur la cei care au pațit sau știu . (Pentru ca n-aș vrea să sudez o altă evacuare stock apoi să merg la RAR)
Mersi īn avans


All times are GMT +2. The time now is 22:22.

- Copyright 2026 4Tuning