![]() |
Toba sport bmw e36
Am cumparat de curand o toba sport si am cateva nelamuriri cu aceasta toba
Toba se numeste magnum si are doua iesiri destul de mari ideea este ca domnul de la magazinul de unde am cumparat.o a spus ca scoate un sunet nu foarte tare dar infundat cea ce imi place foarte mult toate bune pana am montat toba si am avut o surpriza : este mai silentioasa decat toba originala de bmw nici vorba de sunet gros etc indiferent cat turezi masina toba nu scoate nici un fel de sunet ... Faza este ca am dat in jur de 100 de euro pe ea si nu ma multumeste deloc Am fost inapoi la magazin sa lamuresc problema cu vanzatorul si a zis ca nu il intereseaza pe el ca toba nu scoate sunetul dorit faza este ca tocmai el mi.a recomandat aceasta toba spunand ca si un cunoscut de al lui a pus o astfel de toba pe un cielo si scoate un sunet gros etc exact cea ce cautam eu.. acum am ramas cu banii pierduti si cu o toba care nu este cu nimic mai buna decat toba originala Plus ca daca pe o cotineata de cielo 1.5 urla cum zicea el pe Bmw trebuia sa porneasca alarmele pe strada dar din pacate nu face nici part Acum cer un sfat celor care se pricep sa imi recomande o toba care sa scoata un sunet infundat nu foarte puternic dar sa fie infundat am vazut un e36 cu o toba la fel pe 2 iesiri si a vea un sunet foarte gros si placut in ture joase si de atunci mi s.a pus pata dar din pacate am dat si banii degeaba si sunetul a intarziat sa apara .... |
Re: Toba sport bmw e36
1 Attachment(s)
Quote:
un sunet foarte gros , infundat , clar , un traseu pe diametru 60 recent facut la Stelco , intermediara este Stelco , finala este Borla ! (traseu + intermediara noi , au pe masina 1500 de km (rodajul motorului meu de 2.8 ) Pretul cerut este de 500 de lei (numai pe finala am dat 570 de lei ) traseul m-a costat 300 de lei + intermediara inca 150 de lei ! iti garantez ca vei ramane impresionat de sunet ! Eu recent am achizitionat un traseul de m3 3.0 pentru motorul meu de 2.8, imi este necesara o schimbare de traseu pentru configuratia motorului pe care o am !!!! daca esti interesat astept un pm de la tine (saptamana viitoare iti voi putea da tot traseul ! |
Re: Toba sport bmw e36
eu am 1.6 si o toba foarte mica.... nu stiu ce marca este dar seamana cu cele carub cu o singura iesire. Se aude foarte tare si gros,infundat... am si catalizatorul pe masina , am tot. Poate ti-a recomandat-o sa scape de ea....
|
Re: Toba sport bmw e36
Salut! Marian nebunu sunt eu interesat de traseul tau asa cum este. Eu am un 2.5 cu soft wpp si momentan am un traseu direct pe care o sa.l schimb cu un traseu stock plus diferenta. Ideea este daca putem adapta traseul tau la galeria stock sau pana unde vine traseul tau. Da.mi un tel daca mai este valabil anuntul tau : 0767307764
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:55. |
- Copyright 2026 4Tuning