Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Volkswagen tuning (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning.html)
-   -   cine stie daca merg boxe infinity REF 6510cs pe passat? (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning/41008-stie-merg-boxe-infinity-ref-6510cs-passat.html)

bogdan16b 12-05-07 19:46

cine stie daca merg boxe infinity REF 6510cs pe passat?
 
stie careva daca merge sa bag numai portierele din spate de la passat boxe infinity REF 6510cs ?(pe fata am boxe originale) am un cd player sony CDX-550V.Ms,astept raspuns.

geo2002 14-05-07 20:05

Re: cine stie daca merg boxe infinity REF 6510cs pe passat?
 
Daca sunt de 16cm cu adaptor sau 16,5 cm merg sigur.Eu am puse pe spate alpine de 16cm cu adaptor

bogdan16b 14-05-07 20:23

da, am cumparat adaptor ;dar are ceva ca sunt de 90w rms?se aud ca cele originale sau mai bine?(am auzit ca si-au mai pus asa si se aude mai prost,dar nu boxe de astea

bogdan16b 14-05-07 20:48

are vreo treaba daca au boxele mai mult?

bogdan16b 14-05-07 21:19

Re: cine stie daca merg boxe infinity REF 6510cs pe passat?
 
de care alpine ai,ai amplificator si cum se aud?

geo2002 14-05-07 22:39

Re: cine stie daca merg boxe infinity REF 6510cs pe passat?
 
Daca au 90 RMs suta la suta iti trebuie amplificator.Aleme mele sunt de 40 de wati rms si le-am bagat prin amplificator pentru ca le poti regla volumul ca sa nuti distorsioneze cand ai casu dat la maxim sau aproape de maxim

bogdan16b 15-05-07 22:04

au sigur 90 intra pe "********"."ro" la Infinity REF_6510cs ;daca dau volumul la jumatate,alea de pe fata sunt cam la max ,cele de pe spate care vreau sa le pun,la acelasi volum se aud macar ca alea de pe fata?

manolica76 15-05-07 22:07

Re: cine stie daca merg boxe infinity REF 6510cs pe passat?
 
Quote:

Originally Posted by bogdan16b (Post 903256)
au sigur 90 intra pe "********"."ro" la Infinity REF_6510cs ;daca dau volumul la jumatate,alea de pe fata sunt cam la max ,cele de pe spate care vreau sa le pun,la acelasi volum se aud macar ca alea de pe fata?

eu am de-o 100 si am amplificator sony x plode...rezultat?
nu mai ai nevoie de subwoofer..

geo2002 15-05-07 22:29

Re: cine stie daca merg boxe infinity REF 6510cs pe passat?
 
Nu se compara nimik cu sunetul unui woofer.Eu am 6 boxe si un woofer toate prin 2 statii de 4 canale.

manolica76 15-05-07 22:32

Re: cine stie daca merg boxe infinity REF 6510cs pe passat?
 
Quote:

Originally Posted by geo2002 (Post 903312)
Nu se compara nimik cu sunetul unui woofer.Eu am 6 boxe si un woofer toate prin 2 statii de 4 canale.

depinde unde tintesti...

bogdan16b 15-05-07 22:34

Re: cine stie daca merg boxe infinity REF 6510cs pe passat?
 
daca dau volumul la jumatate,alea de pe fata sunt cam la max ,cele de pe spate care vreau sa le pun,la acelasi volum se aud macar ca alea de pe fata?(fara parait sau altceva)

bogdan16b 15-05-07 22:36

Re: cine stie daca merg boxe infinity REF 6510cs pe passat?
 
fara amplificator!!

geo2002 16-05-07 12:19

Re: cine stie daca merg boxe infinity REF 6510cs pe passat?
 
Daca vrei fara amplificator trebuie sa-ti iei ceva pana in 40 de wati.Si la 40 sunt prea mari chiar.Si daca tot pui pe spate schimbale si pe cele de pe fata si pune acelasi model.Cat despre volum cele de pe spate o sa se auda mult mai incet decat cele de pe fata sau chiar parat din cauza faptului ca o sa fie prea puternice pentru cas

bogdan16b 16-05-07 13:24

si daca iau un amplificator ,de care se la ce pret?recomanda-mi ceva ieftin (ca de stricat nu cred ca se strica prea repede)pt 2 boxe de 90 fiecare si 2 de vreo 25 max de fiecare

geo2002 16-05-07 18:51

Re: cine stie daca merg boxe infinity REF 6510cs pe passat?
 
Mai bine schimbi toate boxele ca sa fie toate la fel si amplificator e bine sa iei tot Infinity sau daca vrei ceva relativ mai ieftin poti sa-ti iei Mac-Audio sau Magnat.Eu am un Mac-Audio MP4000 si un Mac-Audio Z4200 si sunt multumit de ambele


All times are GMT +2. The time now is 20:35.

- Copyright 2026 4Tuning