Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Salut! (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/409895-salut.html)

Radoane 12-06-14 13:17

Salut!
 
Salut! Are un prieten un subwoofer BLAUPUNKT GTb 1200 MkII si o statie Pyle PLM 401 600w si ar vrea sa stie cum trebuie legata statia doar pentru subwoofer
Ne poate ajuta cineva?

The29031993 12-06-14 16:06

Re: Salut!
 
Statia are 4 canale, sau in bridge 2. Poti sa legi statia doar la un canal in bridge.
https://www.google.ro/search?q=how+t...ub%3B589%3B401
In poza asta arata cum ar trebui legate 2 subwoofere dar cum voi aveti doar unu tragi un singur cablu de plus(in poza e cu rosu) si unu de minus(in poza cu negru). Nu conteaza care din ele. Daca statia are intrerupator de 4/3/2 chanells trecel pe 2.
Daca nu intelegi posteaza replay

Radoane 13-06-14 10:07

Re: Salut!
 
Am inteles!!! Multumesc frumos!!
Se potriveste statia pentru subwoofer nu?

The29031993 13-06-14 13:41

Re: Salut!
 
E cam mica...ti-as fi recomandat un monobloc sau una cu 2 canale legate in punte cu o putere de cel putin 250w rms, cam atat poate difuzorul ala. Dar merge, de inceput.

Radoane 13-06-14 13:55

Re: Salut!
 
Ok.Multumesc frumos!


All times are GMT +2. The time now is 12:52.

- Copyright 2026 4Tuning