![]() |
Recomandare sistem audio golf 4
Salut, am si eu nevoie de putin ajutor. Nu stiu ce si cum sa fac. Vreau sa imi achizitionez un subwoofer si un amplificator, niste difuzoare si un player toate noi. Din cate am citit eu pe aici am ajuns la concluzia ca astea ar fi bune pentru masina mea. Am un Golf 4 din 2002 in 4 usi.
http://www.upcar.ro/cumpara/pachet-bass-blaupunkt-summer-bass-pack-subwoofer-gtt-1200de-2181 http://www.upcar.ro/cumpara/difuzoare-auto-blaupunkt-gtx-662de-16-5-cm-2-cai-200w-760 http://www.upcar.ro/cumpara/player-auto-jvc-kd-x200ey-mp3-4x50w-usb-aux-730 Este bine ce am ales? :D Intrebarea mea este alta.. pot pune doua seturi de boxe cu ce am ales mai sus? Mentionez ca o sa ma duc la un service pentru montaj. Daca nu am ales bine chiar insist sa-mi dati niste pareri. Am un buget de maxim 1.000 ron. As dorii sa nu se auda atat de tare incat sa mi se desfaca suruburile la masina :)) dar nici abea sa ma chinui sa inteleg ce zice nenea ala pe acolo. Bassul si pretul ma intereseaza. Am vazut niste videouri cu Bass test pe youtube cu acest subwoofer si mi s-a parut ok pentru ce vreau eu. Voi ce ziceti? Multumesc anticipat |
Re: Recomandare sistem audio golf 4
Player - http://carsystems.ro/car-audio-video...d-android.html
Boxe - http://carsystems.ro/car-audio-video...m-45w-rms.html Pachet de bass - http://carsystems.ro/car-audio-video...300-w-rms.html Sincer...nu as lua pachetul ala de bass dar e singura configuratie care te sare de 200w rms si crede-ma...o sa vrei mai mult. De auzit se aude bine, am avut si nu mi-a displacut insa sunt configuratii de buget mic. Daca ai avea 1000ron doar pentru bass ti-as recomanda altceva. Boxele puse de tine sunt...praf. Pe golf 4 componentele se aud super, mai ales daca le pui si filtre. Nu iti imagina ca vor exista minuni, la banii astia.. |
Re: Recomandare sistem audio golf 4
decat sa iei ce ai ales tu mai bine faci altceva ca ii cheltuiesti degeaba.
1.Mai intai in banii aia nu faci mare lucru. 2.Daca vrei sa faci ceva cumperi pe rand si nu noi ci sh de la utilizatori seriosi de pe forum ca iesi cu scule bune la jumatate din pretul de nou si eu zic ca e cel mai bine cand esti limitat de buget. 3.concentreaza eforturile doar pe fata,spatele nu iti aduce nici un beneficiu major 4.iei un player sh mai entry level de la Alpine sau Pioneer de pe forum (cauti ceva cu usb ca sa iti faci viata usoara) Iei un sistem de componente pe fata (midbass plus tweeter) de la o firma ok precum Helix,Focal,DLS sau ceva care stiu ca cante. 5.Apoi o statie in 4 canale (2 folosesti pentru sistemul fata si 2 in punte pentru un viitor subwoofer mai micut). 6.Daca ramai fara bani mai strangi putin si iti iei si sub. (alpine de ex). asta e cam pentru un buget mai mic dar mai trebuie sa adaugi in fnctie de ce mai intervine...daca intervine (de exemplu cabluri, alimentare si semnal,plus Rca-uri) Bafta. |
Re: Recomandare sistem audio golf 4
Quote:
|
Re: Recomandare sistem audio golf 4
Merge, de ce sa nu mearga. Dar sunt mai fan pioneer si deaia recomandam. Am avut un magnat de 250rms si o statie magnat de 260w rms prost reglata....sistemul m.a tinut 3 luni timp in care am ascultat numai melodii de bass. Intr-un final a sarit bobina din difuzor. Insa daca ai avea statie mai mica si bine reglata ar trebui sa reziste( aia din pachetul de bass e mai mica). In schimb se auzea frumos si clar. Conteaza mult de tot cum e reglata statia.Daca as fi in locul tau as alege o statie tapana sh si un difuzor la fel...incinta dupa o faci sau o cumperi. In prima luna o sa iti placa bassul, in a 2 ti se pare ca nu il mai auzi, in a 3a deja o sa vrei mai mult:))
|
Re: Recomandare sistem audio golf 4
Am rezolvat-o. Asta am ales sa-mi pun pe masina baietii. :D
http://carsystems.ro/car-audio-video...m-45w-rms.html http://carsystems.ro/car-audio-video...9-16-5-cm.html http://www.auto-sound.ro/power-box-b...gn=direct_link http://www.upcar.ro/cumpara/player-a...0w-usb-aux-730 :D:D |
Re: Recomandare sistem audio golf 4
Gata montat? Pai si nu ne dai niste impresii?
|
Re: Recomandare sistem audio golf 4
Quote:
|
Re: Recomandare sistem audio golf 4
:)). You broke my heart:))
|
Re: Recomandare sistem audio golf 4
Esti multumit de pachetul ala de bass de la mac?
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning