Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Subwoofere (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere.html)
-   -   SPL Dynamics XTR-250D2 incinta...? (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere/407870-spl-dynamics-xtr-250d2-incinta.html)

L!V!U 06-05-14 21:26

SPL Dynamics XTR-250D2 incinta...?
 
Salutare,am un xtr-250D2 si as vrea sa-i fac alta incinta.Acum nu stiu cam ce litraj sa aiba incinta,de aceea va rog pe voi daca puteti sa ma ajutati cu niste informatii..Ma gandeam la un litraj de 80L utili,acordata la 35Hz,as fi vrut si mai jos putin,dar cred ca ard difuzorul.
Va multumesc!

groowe 09-05-14 10:31

Re: SPL Dynamics XTR-250D2 incinta...?
 
Nu "arzi" difuzorul daca il bagi in incinta acordata prea jos. 80L pentru 10" ii putin prea mare. Incearca vreo 60L acordata la 32-33Hz

b726pst 05-09-14 03:49

Re: SPL Dynamics XTR-250D2 incinta...?
 
Salut ! Si eu am acelasi difuzor, si am nevoie de o incinta bass reflex... ai gasit ceva ? ma poti ajuta si pe mine ??? mi-ai fi de mare ajutor !!!

suvi_xxx 05-09-14 04:28

Re: SPL Dynamics XTR-250D2 incinta...?
 
toata lumea vrea incinte care sa cante la 35 hz cu difuzoare de 400 ron :lol:

@b726pst - google e plin. daca nu ai bani sa apelezi la cineva care se pricepe incearca si tu un search: how to build a subwoofer box

b726pst 05-09-14 15:43

Re: SPL Dynamics XTR-250D2 incinta...?
 
Bun, pai atunci recomanda-mi tu pe cineva... :)

suvi_xxx 05-09-14 20:16

Re: SPL Dynamics XTR-250D2 incinta...?
 
melodix punct ro :-)


All times are GMT +2. The time now is 13:05.

- Copyright 2026 4Tuning