![]() |
Golf 4
8 Attachment(s)
Vand Golf 4 1.4 benzina 16v-75CP din 2002 coupe.Masina este inmatriculata in decembrie 2013, are taxa platita si nerecuperata, toate actele sunt pe numele meu impozit,itp si rca toate la zi.
Ca dotari : -geamuri fata electrice automate -oglinzi electrice incalzite -aer conditionat functional -scaune incalzite -ESP,ABS,EPC -calculator bord (consum etc) -inchidere centralizata pe cheie briceag -servodirectie -scaune si volan reglabile adancime si inaltime -spalator faruri -radio cd-mp3 -4 airbaguri Pret 2800e Contact : 0741 141 000 |
Re: Golf 4
Sau schimb cu alta masina mai ieftina + diferenta
|
Re: Golf 4
negociem pretul la fata locului :)
|
Re: Golf 4
Frumoasa masina,
Daca avea Seat-ul meu taxa platita, poate vorbeam de un schimb. |
Re: Golf 4
Mersi vecine.
Hai sa lamuresc un pic situatia fiindca am vazut acum o masina care mi s-a oferit la schimb pe golf si as dorii sa mai clarific un pic anuntul. Masina merge foarte ok, geamuriile,oglinziile scaunele incalzite butonul de esp, spalatorul de faruri toate sunt absolut functionale.Aerul conditionat se poate testa fara probleme la fel daca se doreste putem merge cu masina intr-un service pentru a fi ridicata pe rampa.Nu are vopseaua stearsa de la butoane sau la switchu de la faruri ori mai stiu eu ce. Singurele probleme pe care masina le are si pe care eu le stiu sunt urmatoarele, probleme pe care eu cand am cumparat-o vanzatorul nu mi le-a zis si le-am descoperit eu in timp: -are defecte switchurile de la portiera soferului si portbagaj (adica atunci cand deschizi usa nu se aprinde becul din bord ca o usa este deschisa, decat la ce-a de la pasager, o alta) -oglinda din dreapta am observat cand am luat-o ca nu se incalzeste (nu stiu daca este o problema la rezisenta din oglinda ori a fost inlocuita cu una care nu are incalzire deloc) -senzorul de benzina (am observat ca de multe ori cand era aproape de minim incepea acul sa indice ca este pe 0 complet si apoi se ridica la nivelul normal) -rupta clema de la usita busonului de benzina (cand apas butonul actioneaza sistemul dar nu sare usita eu folosesc cheia ca o parghie ca sa deschid usita si am vazut ca pe interior se vede ca e ceva rupt) - gumele sunt imbatranite si ar trebuii schimbate. Problemele de mai sus cu usile si senzorul de benzina le-am cautat si eu pe forumuri de specialitate a marcii si am vazut ca sunt destul de comune pentru golf 4. ACESTEA fiind spuse cam astea ar fi toate problemele masinii, nu se aude nimic pe gropi, nu sunt becuri aprinse in bord, nu lipsesc becuri sau orice alte magarii. Consumul pe Buc pe 900 de km mers doar in oras este sub 9%, insa eu merg incet si schimb doar la 2000rpm. Toate problemele de mai sus sunt descoperite de mine de cand am luat masina, cine doreste se poate uita in topicurile mele sa vada ca la orice masina am avut am mentionat tot ce era defect la ea, are 12 ani asa ca inevitabil ceva tot se mai strica. Referitor la acte sunt numele meu, am platit taxa in noiembrie anul trecut, nu am recuperat-o, nu am datorii la stat, rca si itp-ul sunt valabile. |
Re: Golf 4
vandut, topic closed
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:07. |
- Copyright 2026 4Tuning