Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Taxa mediu pentru e30 . (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/403498-taxa-mediu-e30.html)

Adam-Adrian 04-03-14 06:26

Taxa mediu pentru e30 .
 
Salut . Vreau sa pun "laba" pe un e30 si ma cam deranjeaza ( grav ) taxa de mediu . Cum pot s-o ocolesc ? Mi s-au mai dat niste sfaturi , dar cica n-ar mai fii valabile . Voi aveti ceva solutii ?
1. Ba da lasi actele pe numele propietarului faci contract de vanzare cumparare si bagi fiscalul masini pe numele tau
2. Lasi masina pe numele vanzatorului,o scoate el de la financiar o bagi la tine la financiar si toate amenzile vin la tine la financiar chiar daca masina e pe alt nume!!!asta doar daca proprietarul este de acord!!! Si ca sa fie toata treaba ok ii zici sa iti faca o procura pe perioada nedeterminata si numai ai nicio treaba cu proprietarul chiar daca iti ia talonul...pe baza la procura iti ridici tu talonul!!!
Cica cele doaua variante n-ar mai fii valabile ( nu stiu sigur de unde stie sau .. ) . Merci .

Marian_nebunu 11-03-14 07:51

Re: Taxa mediu pentru e30 .
 
Quote:

Originally Posted by Adam-Adrian (Post 5674643)
Salut . Vreau sa pun "laba" pe un e30 si ma cam deranjeaza ( grav ) taxa de mediu . Cum pot s-o ocolesc ? Mi s-au mai dat niste sfaturi , dar cica n-ar mai fii valabile . Voi aveti ceva solutii ?
1. Ba da lasi actele pe numele propietarului faci contract de vanzare cumparare si bagi fiscalul masini pe numele tau
2. Lasi masina pe numele vanzatorului,o scoate el de la financiar o bagi la tine la financiar si toate amenzile vin la tine la financiar chiar daca masina e pe alt nume!!!asta doar daca proprietarul este de acord!!! Si ca sa fie toata treaba ok ii zici sa iti faca o procura pe perioada nedeterminata si numai ai nicio treaba cu proprietarul chiar daca iti ia talonul...pe baza la procura iti ridici tu talonul!!!
Cica cele doaua variante n-ar mai fii valabile ( nu stiu sigur de unde stie sau .. ) . Merci .

la un 1.8 este 600 de euro !!! Nu vad de ce ar fi mult aceasta taxa considerand ca deja un ursulet cand il cumperi ai de investit minim 2000 de euro ca sa il aduci la linia de plutire !
Pe langa toate cele din cate stiu eu , se poate recupera taxa in acest moment !


All times are GMT +2. The time now is 15:00.

- Copyright 2026 4Tuning