Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Seat (https://forum.4tuning.ro/112-masina-mea-seat.html)
-   -   Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii (https://forum.4tuning.ro/112-masina-mea-seat/40091-comandat-leon-cupra-ll-dori-informatii.html)

Cupra ll 02-05-07 19:13

Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
2 Attachment(s)
Am comandat un Leon Cupra ll 2.0 TFSI 240 CP.Poate cineva sa-mi spuna cat consuma in realitate?

Cupra ll 02-05-07 19:19

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
Masina din poze este cea pe care am comandat-o dar inca nu am finalizat actele de leasing, asa ca pot doar sa ma uit la ea si sa ii fac poze

fane cordoba 02-05-07 22:27

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
salut ..poate te ajut eu sa iti faci o idee despre consum... am luat anul asta o cordoba de 1.4, 16V, 101 cp si in oras a luat 12-13% ( si nu jorja, mers normal cu schimbare de viteza la 2500 ture ) , ca in afara nu i-am facut consumul. Sfatul meu este sa nu te iei dupa consumul de pe pliant ca e poveste de spus la nepoti. oricum la mine sub 10 nu are cum sa imi iau in afara asa ca ... oricum sa o stapanesti sanatos ca e super masina si poate bagi un post cu ceva poze cand o primesti sa o vedem si noi !! bafta

Danutzz 03-05-07 12:58

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
de unde ai cumparat-o frate tu direct de la dealer ... ca eu m-am dus in bucuresti aviatiei si pentru cupra trebuia sa astept 3 luni si cum nu vroiam mi-am luat un fr de pe stoc care trebuie sa-mi vina maine seara .... tu de la ce dealer ai luat-o ? cat despre consum.... minim 15 % :D

Cupra ll 04-05-07 00:06

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
Am comandat masina de la Valcea dar e aceeasi reprezentanta cu cea de la Constanta(Dona e reprezentanta) si o aveau deja pe stoc.Masina a fost comandata pentru o expozitie de la Constanta(din cauza asta are un mic tunning exterior,se vede si in poza: praguri si eleron+lampi spate) care incepe pe 10 mai cred.Eu am achitat deja masina dar nu pot sa o iau decat cand se termina expozitia,asa ca mai am de asteptat.Pana acum am avut un Audi A4 2,5 TDI quattro 180 CP din 2004 care consuma 15-18% in oras.Deci nu ma sperie consumul,eram doar curios.Pozele le-am primit pe mail de la cei de la reprezentanta Seat din Constanta la rugamintea mea.Nu am avut de ales culoarea pentru ca asta era singura libera si chiar in ziua in care m-am dus intrase in tara.Oricum arata destul de misto alba.

roret 04-05-07 00:28

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
salut ,
si eu am comandat o cupra alba dar mai am de asteptat 2 luni
consumul nu il stiu , nu ma intereseaza ,si din cate am inteles depinde de stilul de condus
ce dotari ai pe masina ?
si ma intereseaza si pe mine de unde au fost procurate lampile spate, cumva sunt MOOS adica astea
http://www.speedup.it/index.php?filt...n=home.1119489

Danutzz 04-05-07 01:51

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
exact asta imi doream si eu cupra alba ... dar trebuia sa astept 3 luni si am luat un fr galben de pe stoc .... vrea cineva sa facem schimb + diferenta :D vb serios

Cupra ll 04-05-07 02:24

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
Nu stiu ce marca sunt lampile.Asa a venit masina.Dupa cum ti-am spus a fost comandata special pentru o expozitie asa ca nu stiu daca au fost montate la fabrica sau la reprezentanta din Romania

Cupra ll 04-05-07 02:40

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
Am toate dotarile posibile(la Seat:lol: )mai putin navigatie.Intra pe www.seat.ro si vezi toate dotarile(daca stau sa le scriu pe toate innebunesc:lol: )

roret 04-05-07 03:06

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
poate incerci sa afli de la dealer in viitor , nu este urgent.
si ai de gand sa ii faci o marire de putere?

ct77pia 04-05-07 08:59

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
18 consujm un 2.5 tdi????????? ce ai frate max ia 11 daca ii rupi gura ca un nesimtit

Cupra ll 04-05-07 11:48

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
Am avut Audi A4 2,5 TDI quattro 1 an.Deci crede-me ca nu mint.Daca ii dai talpa consuma si 20%(vorbesc de consum mediu).Audi de 2,5 TDI fara quattro consuma mult mai putin.Daca nu ma crezi intreaba pe cineva care mai are un quattro si ai sa te convingi.Apropo eu merg extrem de tare tot timpul.

roret 04-05-07 14:02

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
nu vreau polemica
dar eu am un vw touareg v6 tdi si nu am cosum in oras mai mare de 15% si mediu este 12,4%, si un a4 2.0 tdi quatro break 2006, care consuma mediu 6,1% si merg destul de tare .
oricum nu are importanta consumul , ideea este sa te bucuri de masina daca tot poti sa ti-o permiti.

Cupra ll 04-05-07 14:35

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
Nu imi place sa ma contrazic dar am avut si eu Touareg v6 TDI si intradevar consuma 15% mediu in regim normal dar daca ii dai talpa(vreau sa zic TALPA in mod barbar iti scoate un consum mediu de 24-25%).Audi consuma in mod normal cam 12-12,5%.20,8% a fost cel mai ridicat consum mediu si 7,8% cel mai mic.Am avut si un Grand Cherokee din 2006 cu motor de 3.0 CRD 218 CP care consuma si 11%(mediu) si 25%.Deci in concluzie am spus si repet,consumul de 15-18% la A4 este in regim de talpa grea.Iar daca tu imi spui ca Touareg-ul tau consuma 15% in regim de talpa grea inseamna ca ai computerul de bord defect.Tin sa spun ca ma pricep foarte bine la masini(am service) si asa ceva repar tot timpul.Spre exemplu nu stiu daca stiai dar Touaregul de 3,2 benzina (25-35%) consuma mai mult decat cel de 4,2(20-25%).In prezent mai am un Q7 3,0 TDI (consum mediu 18-22%) si un Porsche 911 din 93' 3,6 280 CP cu racire pe aer(nu are rost sa dau consumul:lol: ).

Cupra ll 04-05-07 14:49

Re: Am comandat un Leon Cupra ll si as dori ceva informatii
 
Am uitat ceva:lol: Nu sunt un etalon pt consum(merg cu pedala la fund tot timpul).Deci incearca sa mergi cu un plin numai blana si spune-mi consumul:lol: .Cred ca o sa-mi dai dreptate.Inca ceva: sotia mea are un Seat Leon cu motor 2.0 TDI 140 CP.Consumul mediu il are de 6,9% si inca nu am vazut pe cineva sa mearga mai incet decat ea.Nu stiu cum scoti tu la 2,0 TDI consum de 6,1%(si mai e si quattro).Poate ca mergi intradevar foarte incet si atunci ajung la intrebarea urmatoare: de ce iti trebuie atatia CP la Touareg?


All times are GMT +2. The time now is 15:15.

- Copyright 2024 4Tuning