Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Styling by request - Idei de tuning pt masina ta (https://forum.4tuning.ro/103-styling-by-request-idei-tuning-pt-masina-ta.html)
-   -   problene cu super nova (https://forum.4tuning.ro/103-styling-by-request-idei-tuning-pt-masina-ta/398631-problene-super-nova.html)

nyccc 03-01-14 18:03

problene cu super nova
 
salutare o problema am si eu u dacia mea am o super nova si am o problema care nu ai dat de cap problema e acceleratia merge o vreme bine si la un momendat se antareste se apasa k niste trepte asa exemplu cand stau an coloana si merg la relantiu an momentul cand vreau sa turez putin tresa apas mai tare pt k o tine ceva asta e k nu stiu ce

dany2good4u 03-01-14 23:25

Re: problene cu super nova
 
Quote:

Originally Posted by nyccc (Post 5641206)
salutare o problema am si eu u dacia mea am o super nova si am o problema care nu ai dat de cap problema e acceleratia merge o vreme bine si la un momendat se antareste se apasa k niste trepte asa exemplu cand stau an coloana si merg la relantiu an momentul cand vreau sa turez putin tresa apas mai tare pt k o tine ceva asta e k nu stiu ce

in primul rand ai gresit sectiunea,iar in al 2lea rand ai sanse sa fie cablul de la acceleratie,probabil s.a tocit sufa,s.a rupt in furicel si iti agata...e o posibilitate....

Bong 04-01-14 01:36

Re: problene cu super nova
 
īn primul rānd ai o problemă gravă cu gramatica limbii romāne.
īn al doilea rānd, pe lāngă tot ce a zis colegu' mai sus, dacă nu e cablul, sigur ai depuneri pe bănuțul de la clapeta de accelerație, sau pe lāngă, sau mecanismul lui s-a stricat.

distracție plăcută !

nyccc 04-01-14 16:37

Re: problene cu super nova
 
am scris din graba,mersi de sfaturi,nu stiu ce sa zic am schimbat si clapeta si tot asa facea

nyccc 04-01-14 16:39

Re: problene cu super nova
 
an legatura cu cablu e nou.Cineva mia zis ca ar putea fi din motorasu pas cu pas.


All times are GMT +2. The time now is 04:44.

- Copyright 2026 4Tuning