Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/39506-bmw-m3-proiectu-terminat.html)

Kodrin 25-04-07 19:54

Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
4 Attachment(s)
Daca va uitati la spoilere (toate 4) si daca cunoasteti bine M3 o sa va dati seama ca sunt schimbate.Culoarea (recent schimbata...inainte era gri) caroseriei e la fel cu cea din interior (iar ea era crem) :BLUE LAGUNA . Motorul este cel original de 3.200 cmc doar ca in loc de 343 cai putere are 440 !!!........este full extra si a de gand sa o vand .......va las pe voi acu sa comentazi bolidu

mihaitzaa 25-04-07 19:55

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
si ia uimeste'ne din ce ai scos caii de ii ai acum

andrey_ctyn 25-04-07 19:58

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
Foarte frumoasa masina din pct de vedere estetic ce modificari i-ai adus pt. ca am vazut ca ai zis ca are 440 de cai,motoru de BMW M3 are 3200 cmc si 343 de cai nu are cum 440 decat daca i-ai adus modificari

Kodrin 25-04-07 20:09

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
da sigur k i-am adus modificari ........ yo nu prea ma pricep la c modificari ia adus ca nu sunt mecanic (shi nij nu prea ma pricep) dar shtiu k ia schimbat chiuloasa , turbosuflanta,ia bagat cip tuning,etc.......dak o sa mai dau de macanicu kre mia sschimbato o sa il intrb......ah shi ia scos limitatoru de viteza ( nu am calcato la maxim dar am prins 285 km/h

Razvan-CT 25-04-07 20:46

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
adik cum i-a schimbat turbosuflanta?? ca eu nu inteleg??:evil:

Kodrin 25-04-07 20:48

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
a scoso shi ia pus alta una sport

sTAILLL 25-04-07 20:48

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
Poate iai adaugat turbosuflanta ca masina stock nu are !!!

quze 25-04-07 20:59

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
=)))))))))) welcome ! are you from cocenii din deal ?

sTAILLL 25-04-07 21:05

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
la cine te referi quze?? :|

Sasha_z 25-04-07 21:08

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
masina e foarte frumoasa...eu una n`as vinde`o....
si app...cam la ce pret vrei s`o dai???

RA_2fast4u 25-04-07 21:12

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
Quote:

Originally Posted by quze (Post 870943)
=)))))))))) welcome ! are you from cocenii din deal ?

=))) =)) =)) :))) ntz ntz ntz =)))) foarte tare frate =)))



Kodrin nu o lua in nume de rau dar trebuie sa intelegi si tu ca au fost multi laudarosi pe forum care s-au dovedit a fi tercheaberchia... si totusi intelegi ca 100 de ponei nu sunt atat de usor de scos nu? :)

andrey_ctyn 25-04-07 22:14

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
Quote:

Originally Posted by RA_2fast4u (Post 870987)
=))) =)) =)) :))) ntz ntz ntz =)))) foarte tare frate =)))



Kodrin nu o lua in nume de rau dar trebuie sa intelegi si tu ca au fost multi laudarosi pe forum care s-au dovedit a fi tercheaberchia... si totusi intelegi ca 100 de ponei nu sunt atat de usor de scos nu? :)

Nu toti sunt mecanici si nu se pricep la masini,fiind un motor 3.2l turbo 100 d cai din ce a mentionat mai sus pot fi scosi si cred ca a schimbat turbo'u(sau i-a marit presiunea in turbina)nu turbosuflanta
si din resoftare poti sa scoti multi cai .. cu cat o vinzi ?! si apropo cand m-am intors de la Brasov nu mai stiu sigur unde eram ... stiu ca ma indreptam spre Bucuresti si am vazut un M3 identic cu al tau .. aceeasi culoare

florin83 25-04-07 22:17

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
Quote:

Originally Posted by Kodrin (Post 870766)
Daca va uitati la spoilere (toate 4) si daca cunoasteti bine M3 o sa va dati seama ca sunt schimbate.

mie mi se par identice cu cele originale..
aa.. si care 4? :shock:


Quote:

Originally Posted by Kodrin (Post 870825)
da sigur k i-am adus modificari ........ yo nu prea ma pricep la c modificari ia adus ca nu sunt mecanic (shi nij nu prea ma pricep) dar shtiu k ia schimbat chiuloasa , turbosuflanta,ia bagat cip tuning,etc.......dak o sa mai dau de macanicu kre mia sschimbato o sa il intrb......ah shi ia scos limitatoru de viteza ( nu am calcato la maxim dar am prins 285 km/h

mecanicu ti-a zis ca are 440 cai, nu? 8)

Fi@tz3l 25-04-07 22:18

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
imi place la nebunie culoarea!bravo....arata super!...si sper cai adevart nr ala de poney:)..super tare
cooooool car:shock:

dolb 25-04-07 22:20

Re: Bmw M3 Si Proiectu Asta L-am Terminat
 
Quote:

Originally Posted by RA_2fast4u (Post 870987)
Kodrin nu o lua in nume de rau dar trebuie sa intelegi si tu ca au fost multi laudarosi pe forum care s-au dovedit a fi tercheaberchia... si totusi intelegi ca 100 de ponei nu sunt atat de usor de scos nu? :)

glumesti nu? :lol: pai 40 de caluti ii scoti numa din chip! , inca 40 din turbo, si se fac usurel 100 de cp ! ..


All times are GMT +2. The time now is 04:28.

- Copyright 2024 4Tuning