![]() |
Instalare 2x subwoofer pe 1 masina
Salutare ! Vreau sa cumpar 2 subwoofere si sa le instalez in portbagaj ! In principiu as vrea 2 tuburi ( unul in stanga unul in dreapta ) ! Trebuie sa cumpar o statie speciala ( cu doua iesiri pentru subwoofer ) sau pot sa le amplific de pe o singura statie ? Nu am nimic momentan ( nici statie nici subwoofere) insa sunt gata gata sa ma apuc de micul meu cadou de craciun :D si acela este sigur un portbagaj care sa contina 2 subwookere ! Nu vreau sa cumpar o cutie cu 2 pentru ca as vrea ca atunci cand mai am nevoie de spatiu sa imi calc pe inima si sa renunt la unul dar unul sa ramanda mereu ! Si m-ar mai interesa ceva as vrea pe spate niste difuzoare care sa fie ok pe partea de BASS am vazut la un prieten 2 difuzoare Magnat si au ceva bass ma intreb ceva cat de cat ok si mai bazate pe bass ce recomandati ? Se merita o investitie si intr-un DVD ?
|
Re: Instalare 2x subwoofer pe 1 masina
Decat 2 "tuburi" proaste mai bine un dif de 12" mai potent si un amp Mono
|
Re: Instalare 2x subwoofer pe 1 masina
sunt un amator nu un disperat dupa sound ! 2 tuburi de la JBL blaupunkt sau Magnat cred ca sunt ok nu sunt "proaste" ! Dar vreau sa stiu dca imi trebuiesc doua statii sau ma pot juca cu una singura ! si as vrea niste recomandari la subwoofere ce subwoofer pot gasii ( SH ) la 300 ron sa zic ?
|
Re: Instalare 2x subwoofer pe 1 masina
renunta la ideea cu tuburile. Mai bine faci cum spune si costy... astfel vei ocupa si spatiu mai putin in portbagaj, sunet superior etc
|
Re: Instalare 2x subwoofer pe 1 masina
ok ce imi recomandati ?
|
Re: Instalare 2x subwoofer pe 1 masina
mda....cred ca merg pe player de la sony Xplod o statie sony Xplod si un subwoofer sony xplod sa fie de la cap la coada aceasi firma si pe spate doua difuzoare de la magnat
|
Re: Instalare 2x subwoofer pe 1 masina
Proasta alegere!!! Incearca sa cauti la bursa ceva Ex: un Spl Dynamics XTR300d2 + un amp mono care sa aiba cam 1000 w rms la 1 ohm
|
Re: Instalare 2x subwoofer pe 1 masina
playerul este ok, difurile spate lafel, insa amplifu si subu nu, nu sony. Acum depinde si ce buget ai pentru bass...
|
Re: Instalare 2x subwoofer pe 1 masina
la amplif chiar nush subwoofer as opta si pentru magnat dar de statie chiar nu stiu
|
Re: Instalare 2x subwoofer pe 1 masina
Quote:
|
Re: Instalare 2x subwoofer pe 1 masina
hai sa-ti arat cateva exemple din bazar de aici care mi se par ok raportat la pretul cerut, amplif+subwoofer:
1: https://forum.4tuning.ro/560-pachete-...er-400rms.html 2: https://forum.4tuning.ro/560-pachete-...oofer-jbl.html 3: https://forum.4tuning.ro/560-pachete-...or-magnat.html 4: https://forum.4tuning.ro/560-pachete-...subwoofer.html |
Re: Instalare 2x subwoofer pe 1 masina
se poate inchide ! multumesc !
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:39. |
- Copyright 2026 4Tuning