Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/39407-spalam-masina-cluj-spalatorii-calitate.html)

NightRider 24-04-07 23:03

Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
M-am gandint la topicul asta pt ca cel putin din propie exp, am cautat mult o spalatorie de calitate...prea multe nasoale in cluj...Daca stiti adrese va rog faceti-le cunoscute si noua aici :).

CJ-86-UHE 24-04-07 23:24

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
la mercur spala bine sau pe marinescu, dar cel mai loc ii sa iti cumperi pompa de aia si sa ti-o speli acasa ;-)

RA_2fast4u 25-04-07 00:05

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
Si sa lasati si un pret daca tot e vorba...

Eu in general le spal acasa ca am loc si imi face placere... dar este aproape de mine o spalatorie nou deschisa par destul de seriosi tipii.. adica cand m-am dus dupa ce a terminat-o baiatul care a spalat-o era foarte amabil si ma tot intreba daca e bine...

CJ-86-UHE 25-04-07 00:07

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
la astea doua de care ziceam e pana in 250.000, depinde de preferintele tale.
pai toti te intreba dak le dai ceva inainte si dak is multumiti de cat le-ai dat.
dak nu le dai nimik stai linistit ca ti-o fuseresc daca nu esti cu ochii pe ei.

CJ-18-DOR 25-04-07 00:25

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
Spalatoria G94 in Zorilor langa profi :) eu stau vizavi si e plin tot timpul deci banuiesc ca fac treaba buna :D as spala si eu daca as avea ce :p

CJ-86-UHE 25-04-07 00:34

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
Quote:

Originally Posted by CJ-18-DOR (Post 869434)
Spalatoria G94 in Zorilor langa profi :) eu stau vizavi si e plin tot timpul deci banuiesc ca fac treaba buna :D as spala si eu daca as avea ce :p

am fost acolo azi vara si am stat pe terasa si nu m-am uitat la masina cum e facuta decat atunci cand am ajuns acasa si era facuta numai sa fie spalata....si le-am si lasat la aia bani si eram cu cativa din zorilor ce tot acolo isi spala masinile

DACIA-Wrc 25-04-07 00:37

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
strada ce duce de la intervisat spre albac.
12ron exteriorul.
mergi, lasi masina faci ce ai de facut si vi dupa ea.
nu arunca nimic din masina. fac curat, ce ai in ea iti returneaza in plasa.
eu o duc dimineata si ma intor dupamasa dupa ea.
sunt foarte multumit.
daca-ti faci rezervare si esti la fix ai intrat, daca ai intarziat 5 minute baga alta masina si tu esti urmatorul
interir, exterior, porbagaj, motor, silocon gemuri , tot tot in afara de tapiterie 47 ron.+ ca beik si o cafea din parte firmei.
eu de 2 ani ma duc la ei sunt multumit si am incredere.
daca nu vreau sa ma duc acolo cu masina dau telefon, mi-o ridica din fata casei si mi-o aduc curata.(costa intre 5 si 10 ron treaba asta)

Mandella 25-04-07 01:23

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
pe str Meteor in Zorilor , "GINO", 10 ron exterior ( iti spala presurile si pragurile) si parca 8-9 RON interior.
foarte seriosi , dar nu au decat o boxa, asa ca e aglomeratie, dar fac programari

DACIA-Wrc 25-04-07 12:38

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
parerea o are si taicamio.
da masina trebuie spalata pentru ca reprezinta omul.
la fel si pantofii si dinti.
fa tu taxi cu o masina murdara, se urca cineva?
nu mai bine te simti cand ai masina curata decat atunci cand ii plina de noroi?

CicioNE 25-04-07 15:22

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
Quote:

Originally Posted by CJ-18-DOR (Post 869434)
Spalatoria G94 in Zorilor langa profi :) eu stau vizavi si e plin tot timpul deci banuiesc ca fac treaba buna :D as spala si eu daca as avea ce :p

lol si cum fde nu ne-am vazt ca si eu tot acol spal ficatu:D

CJ-18-DOR 25-04-07 16:15

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
Quote:

Originally Posted by CJ-86-UHE (Post 869447)
am fost acolo azi vara si am stat pe terasa si nu m-am uitat la masina cum e facuta decat atunci cand am ajuns acasa si era facuta numai sa fie spalata....si le-am si lasat la aia bani si eram cu cativa din zorilor ce tot acolo isi spala masinile

mai nu stiu ce sa zic:) dar acum au marit umpic spala 3 masini odata si au destul de multi clienti. In mod normal clienti ai daca faci o treaba buna:p in fine.

CicioNE 25-04-07 18:48

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
exact...sincer spala bine si intrarea e relativ lejera deci nu sunt borduri si denivelari 1 !!

Cali...nV6 25-04-07 19:16

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
la g 94 au un sistem de *** dupa ce o spala "sterg" apa cu un stergator de parbriz......

la selgros in parcare e ok...o sa deschida si la cora
la mercur am mai spalat o ....in rest o spal acasa ...spuma activa e cam aiurea ...tot buretele e baza ...

di48lo 26-04-07 13:05

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
A mai fost cineva la spalatoria de pe taietura turcului? Mi se pare ca lucreaza bine.

bzsa 26-04-07 13:30

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
Quote:

Originally Posted by di48lo (Post 871855)
A mai fost cineva la spalatoria de pe taietura turcului? Mi se pare ca lucreaza bine.

inca nu am incercat la ei de obicei acasa spala masina
dar acolo lucrez langa ei si am vazut ca vin o gramada de oameni cu pretenti si cum masini adevarate la ei sa spele masina
in rest nu stiu


All times are GMT +2. The time now is 16:52.

- Copyright 2024 4Tuning