Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea: Astra h (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/393725-masina-mea-astra.html)

bodyn 17-12-13 21:19

Re: Masina mea: Astra h
 
Asa vrei sa o faci?

MarianMMG 17-12-13 23:24

Bara sa astupat pentru ca am renunt la ideea de a avea xenon ,momentan mergand pe alte modificari,in momentu cand voi investi intr-o instalatie xenon originala ( far , spalatoare, senzor ) atunci se va reface.

Ploapele se vor da jos dar nu acum,asta este ultima problema pe lista.

Grila nu se va schimba deoarece este originala gm opc,deci nu vad de ce as pune una aftermarket fara semn. Suspensia este in plan odata cu trecere iernii,inca ma gandesc daca o suspensie reglabila sau doar arcuri.


Madutz este ceva frumos si undeva pe acolo se va ajunge,numai ca nu se va renunta la stergator si nici stopurile nu vor fi schimbate.Am avut deja odata talonu luat si de acum merg numai pe omologat si original.

O lista finala cu ce ar mai trebui.
Exterior : bara spate cu prelungire originala
- bara fata revopsita
- schimbat proiectoare (au sticla sparta) si trasa instalatia pentru a fi functionale - reconditionare jante (aici nu stiu daca sa le pastrez pe cele de vectra gts 2 sau sa le schimb cu dynamic 17)
- eleron opc
- eliminat inscriptii
- suspensie reglabila sau arcuri
- polish profesional .
La interior : geamuri electrice spate
- parasolare iluminate
- schimbat lumini bord in alb
- scaune semi piele
- incalzire bancheta
- incalzire volan.
Mecanic :
- schimbat ambreiaj
- turbina

BogdanFJV 18-12-13 09:50

Re: Masina mea: Astra h
 
Acum am vazut ca ti-ai pus lumini la oglinzi. Cum ai procedat? Ma intereseaza detalii pentru ca vreau si eu de mult sa imi pun dar nu stiu cum sa fac sa nu bata lumina pe asfalt. Vreau sa bata lumina doar putin pe usa, ca la tine.

MarianMMG 10-01-14 23:28

Re: Masina mea: Astra h
 
2 Attachment(s)
Am inceput noul an cu reparatia turbinei (schimbata complet) . O parere datimi si mie pentru vara . Sa pastrez jantele de vectra gts 2 sau sa le schimb cu :

alonso01 11-01-14 16:05

Re: Masina mea: Astra h
 
Daca vrei sa le schimbi eu as zice sa le schimbi cu cele din prima poza( astra albastra) deoarece cele din a doua poza sunt asemanatoare, intr-o oarecare masura, cu cele pe care le ai acum...parerea mea :D

MarianMMG 11-01-14 20:16

Re: Masina mea: Astra h
 
90% nu as vrea.imi place cum se vede si cu cele de vectra.

marius3030 12-01-14 10:13

Re: Masina mea: Astra h
 
cred ca mai bn ar arata cu cele din poza 2(masina gri).

madutz2006 12-01-14 11:12

Re: Masina mea: Astra h
 
1 Attachment(s)
Dintro toate jantele de opel, eu prefer modelul asta :

Devu 12-01-14 11:30

Re: Masina mea: Astra h
 
De ce nu strangi bani pentru niste jante mai interesante?

MarianMMG 12-01-14 20:49

Nu vreau sa ma indepartez de ce inseamna opel. Original opel si maxim 17.

Pana la urma voi ramane la cele de vectra gts , pentru ca celelalte se tot vad pe astra h si nu vreau ceva general , numai ca in privinta culorii nu stiu ce sa fac daca sa le las culoarea originala sa o alta culoare.

bbbogdannn 12-01-14 22:09

Re: Masina mea: Astra h
 
3 Attachment(s)
Daca vrei iti dau jantele mele la schimb cu jantele tale de GTS, ca le am de doua sezoane si m-am plictisit de ele, vreau o schimbare :D :D

MarianMMG 12-01-14 22:21

Re: Masina mea: Astra h
 
eu leam avut 1 saptamana pe masina. dar o sa ma gandesc.

bbbogdannn 12-01-14 22:35

Re: Masina mea: Astra h
 
Deci sa fie inteles, iarna nu au fost puse deloc pe masina mea, si nici pe masina de pe care au fost date jos. Nu bat, nu sunt deteriorate.

MarianMMG 12-01-14 22:42

Re: Masina mea: Astra h
 
La cum intretii masina era si normal asta sa fie starea lor.

MarianMMG 21-02-14 10:38

Re: Masina mea: Astra h
 
Mam hotarat sa pastrez jantele de gts , numai ca datimi si mie o idee de culoare. ( alb , galben , gun metal sau altceva )cat de curand intrand la reconditionat.


All times are GMT +2. The time now is 13:31.

- Copyright 2024 4Tuning