Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Totul despre anvelope (https://forum.4tuning.ro/692-anvelope.html)
-   -   Presiunea in pneuri streched (https://forum.4tuning.ro/692-anvelope/393543-presiunea-pneuri-streched.html)

CUPEIST 05-11-13 23:39

Presiunea in pneuri streched
 
Ma adresez cu o intrebare la care va rog sa raspundeti doar daca va pricepeti.Exista vre-o regula, tabel etc. care sa coreleze presiunea din pneurile normale si cele intinse?Eu am 215/45/R17 puse pe 8J si la presiunea recomandata de constructor 2.2 am aderenta ca draqu.Am coborit la 1.9 si e mult mai bine dar va intreb nu este cam mica, nu apar uzuri sau pericol de dejantare?
PS: jantele stock sint 7J

CUPEIST 24-12-13 22:47

Re: Presiunea in pneuri streched
 
Nu stie nimeni?

CUPEIST 13-09-15 21:56

Re: Presiunea in pneuri streched
 
Alo?Balamucu'?Sa-l opreasca un admin pa domnu' ca a fumat si gura lui ceva!:rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 04:15.

- Copyright 2026 4Tuning