![]() |
Presiunea in pneuri streched
Ma adresez cu o intrebare la care va rog sa raspundeti doar daca va pricepeti.Exista vre-o regula, tabel etc. care sa coreleze presiunea din pneurile normale si cele intinse?Eu am 215/45/R17 puse pe 8J si la presiunea recomandata de constructor 2.2 am aderenta ca draqu.Am coborit la 1.9 si e mult mai bine dar va intreb nu este cam mica, nu apar uzuri sau pericol de dejantare?
PS: jantele stock sint 7J |
Re: Presiunea in pneuri streched
Nu stie nimeni?
|
Re: Presiunea in pneuri streched
Alo?Balamucu'?Sa-l opreasca un admin pa domnu' ca a fumat si gura lui ceva!:rolleyes2
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:15. |
- Copyright 2026 4Tuning