Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   Salvare Masini ! (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/393514-salvare-masini.html)

georgeNIN 17-11-13 13:58

Re: Salvare Masini !
 
1 Attachment(s)
:rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2

georgeNIN 17-11-13 14:05

Re: Salvare Masini !
 
3 Attachment(s)
DACIA 1300 1976 de epoca/de militie merita salvata

florin_cars 18-11-13 12:19

Re: Salvare Masini !
 
Acuma o iei pe ulei, de unde si pana unde consideri ca masina asta necesita savata?

Se duce topicul de rapa daca orice masina veche prost pozata o aduceti in discutie aici :rolleyes2:???:

Masina asta a fost restaurata/transformata in "Militia" chiar anul acesta, asa ca nu vad ce sa fie de salvat :!:

Masinile din curte banuiesc ca le vezi, si vezi cum arata. Toate au fost deja salvate si multe restaurate de cel care le detine(de langa Petrosani).

iulica89 18-11-13 22:11

Re: Salvare Masini !
 
Intrebare adresata initiatorului de topic:

Pina acum tu ce masini ai salvat? Chiar si piese rare/vechi ai strans ceva si mai ales sa le reconditionat? (o bara, un bord, un fier ceva)

ionut_x 19-11-13 16:59

Re: Salvare Masini !
 
Quote:

Originally Posted by iulica89 (Post 5615536)
Intrebare adresata initiatorului de topic:

Pina acum tu ce masini ai salvat? Chiar si piese rare/vechi ai strans ceva si mai ales sa le reconditionat? (o bara, un bord, un fier ceva)

Iti raspund sincer ca NU , dar incerc macar in mediul online , am 17 ani poate de aceea nu am incercat :)

florin_cars 19-11-13 22:55

Re: Salvare Masini !
 
topicul nu e unul rau, doar k e bazat doar pe dacii si asta limieaza sansele unor salvari de masini/piese, dar ideea e buna.
Oricum, orice topic de Masini abandonate are cam si acelasi rol ca acesta ;)

ionut_x 24-11-13 10:49

Re: Salvare Masini !
 
Quote:

Originally Posted by florin_cars (Post 5616381)
topicul nu e unul rau, doar k e bazat doar pe dacii si asta limieaza sansele unor salvari de masini/piese, dar ideea e buna.
Oricum, orice topic de Masini abandonate are cam si acelasi rol ca acesta ;)

Salutare , daca ai fi citit primul post scris de mine de la deschiderea topicului ai fi vazut ca am rugat un moderator sa il mute in alta sectiune dar .... vad ca nu sa intamplat nimic , topicul este adresat ABSOLUT TUTUROR autovehihulelor indiferent de Marca , ca e duba ca e tir ca e ce-o mai masina sa fie , chiar si cele fara acte merita salvate si prin salvate ma refer prin dezmembrare , si dezmembrarea eu o consider tot un mod de a salva alte masini ( in cazul celor fara acte ). Numai bine :)

mustang G.T 24-11-13 15:42

Re: Salvare Masini !
 
Quote:

Originally Posted by ionut_x (Post 5616075)
Iti raspund sincer ca NU , dar incerc macar in mediul online , am 17 ani poate de aceea nu am incercat :)

Daca ai 17 ani ce te tine sa nu iei piese si inafara de mediul online? Eu am 16 , am salvat o masina , am salvat piese , recuperez piese de unde pot si cand pot..

florin_cars 25-11-13 16:01

Re: Salvare Masini !
 
Quote:

Originally Posted by ionut_x (Post 5618795)
Salutare , daca ai fi citit primul post scris de mine de la deschiderea topicului ai fi vazut ca am rugat un moderator sa il mute in alta sectiune dar .... vad ca nu sa intamplat nimic , topicul este adresat ABSOLUT TUTUROR autovehihulelor indiferent de Marca , ca e duba ca e tir ca e ce-o mai masina sa fie , chiar si cele fara acte merita salvate si prin salvate ma refer prin dezmembrare , si dezmembrarea eu o consider tot un mod de a salva alte masini ( in cazul celor fara acte ). Numai bine :)

AM vazut postul, doar ca este la Dacia momentan, iar daca vrei sa ajunga in "locul" potrivit, va trebui sa tragi de maneca un moderator si sa-l rogi personal, nu misuna pe toate topicurile si nu pot citi toate mesajele.
Stiu ca esti noi pe aici, dar vorbeste cu ei si vor lua decizia corecta ;)

BOGDAN_UWW 26-11-13 13:13

Re: Salvare Masini !
 
10 Attachment(s)
masini care puteau fi salvate...pacat ca nu se stia de ele...

ionut_x 26-11-13 15:01

Re: Salvare Masini !
 
Quote:

Originally Posted by BOGDAN_UWW (Post 5620211)
masini care puteau fi salvate...pacat ca nu se stia de ele...

Tocmai de acea a fost facut acest topic pentru ca asa ceva sa nu se mai intampla sau daca tot se intampla sa mai putem salva cateva piese , vad acolo un motor renault pe injectie acelasi model pus pe solenza si logan , este pacat de aceste masini , daca cineva mai vede asa ceva poate posta locatia si poate se reuseste salvarea cateorva piese sau dc nu masini intregi :) Poti sa ne spui unde ai surprins imaginile ? Si te rog tinene la curent daca mai observi ceva interesant :)

BlackBC 27-11-13 11:29

Re: Salvare Masini !
 
https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...ord-f20a7.html
O masina rara....daca nu o vrea nimeni va ajunge bucati.Cei interesati sa lase PM.

!41! 27-11-13 12:29

Re: Salvare Masini !
 
Decat sa pierdeti vremea cu mizeriile alea de Dacii mai bine "salvati" masina de mai sus. Mai merge 100 de ani fara reparatii.

ionut_x 27-11-13 12:54

Re: Salvare Masini !
 
Quote:

Originally Posted by !41! (Post 5620822)
Decat sa pierdeti vremea cu mizeriile alea de Dacii mai bine "salvati" masina de mai sus. Mai merge 100 de ani fara reparatii.

Orice este bun de salvat :) Intr-adevar o masina ca aceasta , si aici ma refer la cele straine trebuie salvate , dar si celelante fie ele autohtone sau straine , mai vechi sau mai noi , etc ... Intelegi tu idea , din partea mea un mare UP si mai ii asteptam si pe altii posesori sa posteze :)

andi_cimpean 27-11-13 13:30

Re: Salvare Masini !
 
Quote:

Originally Posted by BlackBC (Post 5620793)
https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...ord-f20a7.html
O masina rara....daca nu o vrea nimeni va ajunge bucati.Cei interesati sa lase PM.

N-ai tupeu s-o tai!
De ce īncerci să scapi de fierul tău cu astfel de texte?
Sunt curios cāt de mic este preţul cerut pe ea, astfel īncāt să arăţi dorinţa ta de a fi salvată?

Quote:

Originally Posted by !41! (Post 5620822)
Decat sa pierdeti vremea cu mizeriile alea de Dacii mai bine "salvati" masina de mai sus. Mai merge 100 de ani fara reparatii.

Eşti cam tăios īn exprimare.
Orice fier merită o şansă, oricāt de primitiv ar fi.
Dacă există pasiune şi ambiţie, restul vine de la sine.


All times are GMT +2. The time now is 08:55.

- Copyright 2024 4Tuning