Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Probleme cutie automata 525 TDS (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/392086-probleme-cutie-automata-525-tds.html)

razva_civic 22-10-13 11:28

Probleme cutie automata 525 TDS
 
Salutare,

Va rog,ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat/ parere la problema mea?


Am un 2.5 TDS din 97 cutie automata (simpla, fara steptronic) care nu mai vrea sa schimbe din 3 in 4 (doar cu insistente, adica D...S...iar D si intr-un final schimba), iar restul treptelor merg normal.

Precizez ca a fost schimbat uleiul si filtrul in cutie pt. ca nu mai tragea deloc, pe tester nici o eroare, iar mecanicul mi-a spus ca este din cutie problema...


Orice informatie sau sfat e bine venita, va multumesc!


All times are GMT +2. The time now is 01:18.

- Copyright 2026 4Tuning