Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - black Gangsta sedan (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/391852-e36-black-gangsta-sedan.html)

sprinter 19-10-13 23:57

E36 - black Gangsta sedan
 
16 Attachment(s)
Dupa o perioada de inactivitate pe forum, m am decis sa prezint sedanu' cel gangsta :lol:

Masina este 1997, full facelift, caroseria in stare impecabila, proaspat revopsita cod culoare: "negru cel mai negru". Nu avea nimic vopseaua OEM, era diamant schwarz (tot negru adica) culoare care nu m-a dat pe spate niciodata asa ca a fost revopsita
Si pentru ca sunt fan black on black avem folie 90% luneta + laterale

Motor: 2.0 vanos S3 Momentan cu evacuare de 2.8 24v cap coada, filtru de aer K&N in cutie si diferential cu alunecare limitata
Jante: RH ZW 1, 17" 8,5 cu 10 J

M-packet interior exterior (complet)

Exterior:
Bara fata M3 + grila luxury + lip + lama OEM Rieger GT
Praguri M3 X
Bandouri M3
Oglinzi M3
Bara spate M3
Manere Usi BMW Motorsport (toate 4)
Eleron LTW
Stopuri cristal clear, smoked'.
Faruri cu lupa xenon si angel eyes, semnale smoked + Pleoape
Suspensie KW V2 inoxline (blanaaaaaaaaaaaa JOS, ca daca este altfel setata ma doare capu)

Interior:
Vadere Hurricane + bancheta spate Hurricane,fete de usi piele cu airbag
Volan M5 e39 cu comenzi, toate functionale (radio CD + piliot automat)
Trim torpedou BMW Motorsport International
Radio CD player OEM (CD43)
Praguri Interioare M3
Plafon M3
Nuca schimbator M3 iluminata
OBC IV (18 butoane)
Cotiera E46
Trapa
4 X geamuri electrice
4 X Airbag
Dublu climatronic digital
Incalzire in scaune
PDC oem
Pilot automat
ASC
Pachet lumini + lumini interioare E46 cristal, M packet
Huse M logo schimbator + frana de mana

zpzpzpo 20-10-13 00:04

Re: Bmw E36 black Gangsta sedan
 
CRAZY MOTHERFUCKER !
bag o in vitrina si scoate o la vanzare peste 30 de ani !8)8)
e exact ce trebuie,unde mai pui si faptul ca e sedan.
sper sa o aduc si eu pe a mea la stadiul asta,dar mai am multe paini de mancat pana atunci.
Airbagurile din usi cum le ai legat ?

ALINe36 20-10-13 11:25

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Pisi e obraznica!!!!!!!!!!
Imi place , e demna de pus in rama!! sa inteleg sa ai vrut sa o prezinti in starea ei finala si nu ai ales genul de topic cu poveste ! sa ai grija de ea ca stiu ca intoarce capete pe strada

daniel_lucian 20-10-13 11:32

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Absolut superba!

jakal 20-10-13 11:59

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
guwydu gangsteru'.......:D

belea matza

Darkside_89 20-10-13 12:10

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Doamne cum arata.....:|:|:|:|
Inteleg ca ai lipsit mult timp dar ai revenit in stil nesimtit:))
SUPERBA

*Ma bucur ca ai revenit!!

Guvi 20-10-13 12:37

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by exploitu (Post 5595894)
Chiar ma intrebam al cui este GJL-ul... am vazut-o live si ma gandeam ca o ora trebuie parcata unde trebuie si se taie o mare parte din optiunile alea :))

As renunta la pleoape...
Keep up the good work. Merita un 3.0 sau 3.2...

Ce departe te-a dus gandul , daca iti place ceva dupa ea spune si o parchez unde trebuie .

sprinter 20-10-13 14:38

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
@ zpzpzp airbag-urile din usi sunt de fabrica acolo, a fost optiune de la 97 +
@ Aline36 Imi place sa ma laud cu rezultatu final :))) am avut la coupe topic de prezentare
@exploitu ... de pe masina asta nu dispar optiuni nici dupa o saptamana :lol::lol::lol: iese guvi din portbagaj cu sabia si taie maini :lol:
Pleoapele raman acolo, nu renunt la nimic, doar mai adaug :twisted:
@Jakal De la ce crezi ca vine GJL - Guvi Jmecher Local :lol:
@ Bogdan: Am venit sa ma laud ahahhaha :)))

Joltanu` 20-10-13 14:49

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Foarte tare. Felicitari! :shock:

Auras 26 20-10-13 15:02

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
superb exemplar ! felicitari :shock::shock:

Alex1187 20-10-13 16:38

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
superb sedanul!! asa cum trebuie sa fie ;) cum stii tu!!

felicitari pt masina!!

Guvi 20-10-13 22:12

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
3 Attachment(s)
Poze mai vechi cu interiorul imediat dupa ce l-am montat , era putin murdar dar intre timp a fost curatat si arata cu totul altfel .

ClaudyuNSL 20-10-13 22:22

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Foarte frumoasa, imi place cand vad cate o pisica facuta cu gust... :D

Tweety_rzw 20-10-13 23:00

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Superba revenirea sprinter!:shock:

GOGU_VL 20-10-13 23:57

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Sprintere, e al tau sau a lui Guvi ?

Oricum e extrem de frumoasa masina !!!

kingkahn 21-10-13 11:23

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
foarte foarte frumoasa!! are un aspect special si agresiv!:D

sprinter 21-10-13 14:26

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
E a mea .. i-am facut o oferta care nu se poate refuza :lol::lol::lol:

Guvi 21-10-13 18:11

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Gata ma am ras , am glumit destul ... masina este a mea , am cumparat-o in aprilie 2012 si de atunci tot bag bani , tot schimb si modific cate ceva la ea .
Totul a inceput asa ... m-a sunat un prieten daca vreau un bmw "pisicutza" stiind ca eu sunt pasionat de BMW-uri in general , atunci avand alta masina mult mai luxoasa , eleganta , spatioasa tot BMW l-am refuzat in prima faza spunandu-i ca n-am ce face cu ea abea m-am linistit sa investesc in masini vechi si ma apuc iar , eu stiind ca asta urma daca o cumpar . Am incheiat convorbirea cu el si ma tot macina gandul , ma tot gandeam la ea ... n-am mai rezistat si l-am sunat :)) hai sa vad masina .
Ajung la masina , ma uit la ea ... facelift , destul de dotata ( obc mare , 2 airbag-uri , 4 geamuri electrice + trapa modul comfort , pachet lumini , dublu climatronic digital , volan reglabil , cotiera , asc etc.) , 2.0 m52 , linia masinii impecabila , hmmmmmmmmmm ce sa zic mi-a placut , chiar daca avea ea scaunele fata + fete de usi vraiste , pielea dupa volan rupta , nuca schimbatorului la fel , mici zgarieturi fiind neagra se vedeau toate va dati seama ... per total mi-a placut masina , acum Ii cer cheia sa merg cu ea .
Ma urc in masina si plec cu ea , tinuta de drum ireprosabila nu batea , nu troncanea , nu sarea dupa sosea motorul mergea impecabil ( merge si acum :D ) in gandul meu ziceam uite ba nene ce imi face asta ma baga la cheltuiala :)) ajung inapoi si am inceput cu tiganeala uite aia , uite aia , uite aia ... nu pot sa-ti ofer suma dorita de tine , iti ofer atat ... el zice ok hai sa facem actele , am facut actele si de atunci a ramas la mine in "ograda" :)) .
Ma duc cu ea acasa bucuros ca am luat-o , ma uitam la ea bai nene dar urata e :)) masina fiind stock fara Mpacket , fara stopuri , fara faruri cu lupa , semnale galbene , sa nu mai zic de interiorul ala mi se facea rau cand il vedeam , dar cel mai dureros era faptul ca era inalta :)) .
A doua zi ( sambata ) ma trezesc dimineata chitit pe ea fug repede cumpar ulei + filtre le schimb rapid , aveam o suspensie reglabila fk prin curte o arunc pe masina si il sun pe un prieten care avea un interior Recaro incalzit frumos rau impecabil , ma duc repede la el la Mihailesti si schimb interiorul + fete de usi , torpedoul ca al meu era stramb , cracanat ... maruntisuri dastea .
Plec de la el parca incepuse sa prinda viata si masina mea :D , lasata jos , interior recaro frumos , torpedoul statea si el normal ( prietenii mei stiu ca sunt foarte tipicar pe toate plasticele si plasticutele sa fie la locul lor cum trebuie ) buuuun cam asta s-a intamplat a doua zi dupa ce am luat masina .
Duminica ( dimineata la 9 ) sun alt prieten care monteaza folie ... " Bai mi-am luat o "pisica" vreau folie , dar AZI nu maine :))" va dati seama ce a fost la gura lu' ala cu pisica si folia mea :)) pana la urma il pacalesc si ma duc sa-mi puna folie , dupa ce a pus-o ma uitam la ea si nu imi venea sa cred ca este aceeasi masina pe care am cumparat-o acum 2 zile .
Dupa aceea am inceput usor , usor sa cumpar bara fata , bara spate , praguri , stopuri , bandouri , faruri cu lupa , semnale + lucasuri albe , volan , schimbator , lampile interioare e46 crystal , cotiera e46 care are spatiu de depozitare , presuri , alta suspensie , jante ( vreo 4-5 seturi schimbate pana acum ) , xenoane , angel eyes , eleron , pleoape , alt interior VADER , plafon etc. e lunga rau lista asta si nu o mai continui .
Dupa ce am strans cam tot ce a trebuit am zis sa o si revopsesc ... ma duc la standox si cer " negru cel mai negru :)) " fara metal , fara nimic . Cu vopsitoria a fost o foarte mare bataie de cap , am vazut o masina ( tot e36 ) recent vopsita impecabil si l-am rugat sa ma duca si pe mine la persoana respectiva doar ca la mine s-a intamplat sa nu mai fie la fel de serios cum a fost la el ... m-am enervat am luat masina de la ala si am dus-o in alta parte unde mi-a vopsit-o in doar 3 zile .
In pozele de mai sus vedeti produsul final dupa 1 an si jumatate de munca , nervi si foarte multi bani cheltuiti .
In primavara urmeaza sa-i schimb motorul cu un s50 b32 sau un m50 b25 turbo ( facut profi ) , ramane de vazut ce voi alege .

sprinter 21-10-13 19:13

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Ai venit sa mi strici tu distractia cu scrisoarea asta de intentie ;)))) :lol::lol::lol:

bWa 21-10-13 22:47

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Felicitari pentru masina , este impecabila.
Un singur lucru i-as mai face eu , i-as cauta niste inaltatoare pentru ltw , te-ai gandit la asta?

GOGU_VL 21-10-13 23:07

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Nu te cunosc Guvi, dar esti caterinca maxima :lol::lol: mi-am luat portia de ras pe seara asta, asa ca ma pot duce la somn linistit :lol::lol: de fapt, ce dreaq, daca esti prieten cu Sprinter, e clar :lol::lol::lol: o mai fi si Skillzu printre voi :lol::lol: e vai si amar :lol::lol:

Foarte bine dotata, extrem de bine dichisita, si destul de low. Cu prima ocazie cand ajung in Bucuresti, va sun ;)

Hai o seara buna !!!

Skillzu 22-10-13 00:22

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Mai are Guwy planuri. Si daca nu are planuri, sigur primim telefoane dalea: "BA ****, CE IMI MAI CUMPAR LA PISICA ?! "

Quote:

Originally Posted by kingkahn (Post 5596565)
foarte foarte frumoasa!! are un aspect special si agresiv!:D

Foarte bine spus. Are personalitate.
E TOP pe sedan.

Quote:

Originally Posted by GOGU_VL (Post 5597077)
Nu te cunosc Guvi, dar esti caterinca maxima :lol::lol: mi-am luat portia de ras pe seara asta, asa ca ma pot duce la somn linistit :lol::lol: de fapt, ce dreaq, daca esti prieten cu Sprinter, e clar :lol::lol::lol: o mai fi si Skillzu printre voi :lol::lol: e vai si amar :lol::lol:

Foarte bine dotata, extrem de bine dichisita, si destul de low. Cu prima ocazie cand ajung in Bucuresti, va sun ;)

Hai o seara buna !!!

Ha ?! Ce? Prezent! :lol:
E pericol cu Guwy, ai gija :lol:

marius3030 22-10-13 03:59

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
superb sedan ai omule!:shock::shock:
si povestea e f tare.

Guvi 22-10-13 06:36

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Va multumesc la toti pentru aprecieri , sunt prietenii mei si intotdeauna m-am sfatuit cu ei .
Va mai bag cate o povestire pe seara .

oldtudorhand 22-10-13 09:14

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Felicitari pentru motan, imi place foarte mult!
Te-am vazut de cateva ori dimineata in trafic, in Crangasi. Ma gandeam "ce bine, la iarna vine plugusorul la ora 7 si curata drumul"!
Spor la treaba in continuare! :drunk:

Marian_nebunu 22-10-13 11:15

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Quote:

Originally Posted by GOGU_VL (Post 5597077)
Nu te cunosc Guvi, dar esti caterinca maxima :lol::lol: mi-am luat portia de ras pe seara asta, asa ca ma pot duce la somn linistit :lol::lol: de fapt, ce dreaq, daca esti prieten cu Sprinter, e clar :lol::lol::lol: o mai fi si Skillzu printre voi :lol::lol: e vai si amar :lol::lol:

Foarte bine dotata, extrem de bine dichisita, si destul de low. Cu prima ocazie cand ajung in Bucuresti, va sun ;)

Hai o seara buna !!!

Guvi e din garda veche , o ardeam pe la Dany Laf la garaj , pasionat de mic , ca si mine si altii de pe acolo , :D ne holbam la motoare , le filmam plecarile ,si tot timpul prezenti la orice eveniment auto :) !
on topic : Felicitari pentru aceasta masina , este chiar deosebita :D , te scot la o plimbare in cateva zile ;) lasa-mi nr tau in pm :D, sa facem o intalnire cu prostituata aia de Skillzu, si cu shaormarul de Sprinter :lol: :lol: :lol: am pregatit pentru el o shaorma cu carne de porc !

melinte_gaby 22-10-13 11:31

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Superb!! Felicitari!

ar88kos 22-10-13 19:57

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Foarte frumoasa pisi:D s'o stapanesti sanatos!!black rullzz:lol::lol::lol:
ce-mi place asta cu "negrul cel mai negru":lol::lol:

Guvi 22-10-13 20:49

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
9 Attachment(s)
Am uitat sa mentionez in primul "pomelnic" , cu cateva zile inainte sa ma sune asta cu pisica ma uitam la niste poze cu e36 printre care se regaseau si masinile lu' Skillzu si Costin ( sprinter ) eu neavand nici un anturaj cu ei pe vremea aia , eram invidios pe masinile lor recunosc asta :)) =)) ... cand am vazut pisica lu' Skillzu cu Oz Mito , splittere si trantita jos m-am pisat pe mine :D , mai dau cateva poze dau de masina lu' Costin pisica neagra , coupe , lama gt , grila luxuri la fel m-a terminat :)) .
Cand v-am zis eu ca ma rascolea gandul dupa ce m-a sunat ala imi trecea prin cap sa-mi fac o pisica cum aveau astia :)) , visam jante nebune , vadere , borsitaa rau :)) aveam un film intreg in cap cu ce as face din masina asta :D .
Hai sa va povestesc cum am luat interiorul VADER si jantele astea RH ZW1 ... cu 1 saptamana inainte sa iau interiorul l-am sunat pe fratele meu TRUSCA de la Valcea ( il recomand cu cea mai mare incredere , mancaia's gura verisoarei lui :D ) sa-mi trimita un plafon negru impecabil cu stalpi si tot ce trebuie , a ajuns plafonul si l-am montat ... ma uitam bai nene acum nu se mai potriveste cu nimic interiorul asta gri , va dati seama plafon negru , bord negru , cotiera neagra , "cal negru" arata ca o p...a , incep sa caut alt interior neavand somn toata noaptea din cauza lui , la 6.30 dimineata posteaza Skillzu un anunt pentru un prieten al sau cu un interior Vader Hurricane ce vreti sa va zic , cand l-am vazut am inlemnit am zis ASTA AL MEU E , m-am uitat la ceas 6.30 dimineata ... la 7.30 n-am mai rezistat si l-am sunat , raspunde omu' somnoros ( am ramas prieteni foarte buni ) el : da , eu : bai nene am vazut interiorul ala , IL VREAU ... CUM FACEM ? ... am vorbit noi ce am vorbit , ne-am inteles si a venit la mine sa-l schimbam in mijlocul iernii pe 18 ianuarie neavand loc 2 masini in garaj l-am schimbat afara unde erau -5 grade si astfel am intrat in posesia interiorului VADER HURRICANE :D .
Povestea cu jantele RH ZW1 ... stateam intr-o zi cu Skillzu la garaj si imi zice , "Coae daca vezi ce RH ZW1 am gasit inebunesti , "buza nesimtita" pe spate te caci pe tine daca le vezi , flanse originale etc. :)) , eu zic dale ma dracu ca sunt proaste zw1 se stramba repede stiind din auzite chestia asta dar nu este adevarat , se stramba ca orice alta janta daca esti bou si dai in toate gropile ... mai stam putin intra pe net si imi arata poze cu ele , cand le-am vazut am zis la fel :)) ASTEA SUNT ALE MELE l-am sunat pe om si ne-am dus a doua zi sa vedem in ce stare sunt , am ajuns acolo ... erau putin strambe ne-am mai tiganit cu el putin si le-am luat :)) nici n-am ajuns acasa cu ele ca m-am oprit direct la vulcanizare ... jos cauciucurile dupa ele si reconditionate total , vopsite miezurile , desfacute suruburile , polishate buzele .
Dupa aceea a urmat o intreaga zapaceala cu setup-ul cauciucurilor unde m-am lasat pe mana lu' Skillzu ( dat dracului cand vine vorba de jante , j-uri , et-uri , recunosc eu eram prost rau la inceput in domeniul jantelor aveam impresia ca un 225/45/17 arata superb pe 9j :)) ) iar tortura pentru aripile spate a fost lasata pe mainile mele :)) , cand am pus prima data jantele pe masina statea aripa pe cauciuc si era destul de trasa si aripa si cauciucul ( 225/35 ) insa dupa 2000 de ciocane a venit exact cum trebuia :)) , cand au vazut astia aripile umflate frumos fara semne , fara lovituri m-au intrebat cu ce le-am roluit de au iesit asa bine , cand le-am aratat cu ce le-am "roluit" nu le venea sa creada .
Am mai scos niste poze de la naftalina tin sa mentionez ca nu sunt modificate , editate :)) , sper sa va placa .
GOGU VL : Multumesc , este destul de low pentru o masina folosita aproape zilnic ... gandeste-te ca am 2,5 cm de la pamant pana la lama , a fost o vreme cand era foarte foarte low poate confirma Skillzu , Costin , Santos si cine a mai vazut masina .
oldtudorhand : Multumesc , dar la iarna nu o sa o mai vezi :))
Marian_nebunu : Tu erai ma ala cu pozatu' , nu eu ... eu eram cu Paulian pe ele gramada .
melinte_gaby : Multumesc .
ar88kos : Multumesc , nu e o gluma chiar asa i-am zis lu' ala " Bai nene vreau negru cel mai negru lucios tiganesc :D "

IMI CER SCUZE PENTRU GRESELILE GRAMATICALE DAR AM SCRIS IN GRABA .

ar88kos 23-10-13 08:41

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
eu te cred!

asta e de la mine de pe topic

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
"da da da...cat mai aproape de ce am vazut
apropo...are vre-o denumire noanta asta de negru?sau ii ceva de la bmw?
spor"

"este negrul cel mai negru:lol::lol:
negru lucios fara gram de metal! Multam"

bafta in continoare!!!8)

Wilgax 23-10-13 12:22

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Bahaos....tzipla cred mai bine de atat nici nu se poate!Felicitari pentru aspectul OEM.

Pentru Sprinter:Stateam in dubii si ma gandeam....oare?Sedan?Nu de alta dar aveai deja o alta bijuterie.In orice caz frumoasa initiere.

GIULY 23-10-13 15:01

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Masina este intr-adevar bomba, mai ales live.

Felicitari, sa ai parte de ea!

Guvi 23-10-13 19:38

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Wilgax : Multumesc , mai am un pas si o sa fie exact ce vreau si ce trebuie .
GIULY : Multumesc , de cabrioletul tau ce sa mai zic :D ... poate ne mai intalnim si noi la o palavrageala .

Guvi 25-10-13 22:21

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
1 Attachment(s)
O poza cu fratele lui mai mare :D

DEVIL's Style 26-10-13 00:33

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Quote:

Originally Posted by Guvi (Post 5599925)
O poza cu fratele lui mai mare :D

"Bai ... esti prost?" .. am incheiat citatul ... bravo ma .. bravo !.... incerc sa ii caut defecte si nu pot .... asta zice tot [ cel putin mie ] felicitari pentru un e36 aproape perfect [ daca zic perfect imi sar "cunoscatorii" in cap ].

fredo 26-10-13 07:10

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Jmechera raw :D

Daniel_Toa 26-10-13 07:27

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Masina asta chiar exista ? Eu cred ca e photoshop :rolleyes2

Guvi 26-10-13 08:14

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 5600016)
"Bai ... esti prost?" .. am incheiat citatul ... bravo ma .. bravo !.... incerc sa ii caut defecte si nu pot .... asta zice tot [ cel putin mie ] felicitari pentru un e36 aproape perfect [ daca zic perfect imi sar "cunoscatorii" in cap ].

Multumesc , e plin de "cunoscatori" pe aici .

Quote:

Originally Posted by fredo (Post 5600075)
Jmechera raw :D

Multumesc

Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 5600078)
Masina asta chiar exista ? Eu cred ca e photoshop :rolleyes2

:)) exista si e chiar a mea :D si am spus undeva mai sus parca nici una dintre poze nu este editata in vreun fel .

Daniel_Toa 26-10-13 10:50

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
Quote:

Originally Posted by Guvi (Post 5600089)

:)) exista si e chiar a mea :D si am spus undeva mai sus parca nici una dintre poze nu este editata in vreun fel .

Deci masina e prea perfecta ca sa fie adevarata :) Foarte frumoasa :-P

motzu 26-10-13 21:57

Re: E36 - black Gangsta sedan
 
nesimtit de frumoasa!!!!:rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 20:36.

- Copyright 2024 4Tuning