Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Probleme E34 (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/391158-probleme-e34.html)

shox 12-10-13 19:16

Probleme E34
 
Salutare la toata lumea .
Am si eu o problema la un E34 520I motor M50B20.Aseara cand sa plec cu masina parca mergea in 4 sau 5 nu mai mergea rotund si nu mai avea mersul ala fin ci din contra cu trepidatii.
Astazi am scos bujiile si am decis sa le schimb ca nu le-am schimbat de cand am luat masina si surpriza tot asa mergea.
Am dat o tura sa vad cum se mai manifesta iar cand am oprit si am saltat capota stupoare din prima bobina iesea fum :rolleyes2 .
Mentionez ca daca scot mufa de la bobina cu pricina tot asa merge iar bobina de la numarul 3 parca se incalzeste mai mult ca celelalte.
Ar putea fi problema bobinele sau ar mai fi si alceva?
O seara buna!


All times are GMT +2. The time now is 22:33.

- Copyright 2026 4Tuning