![]() |
Probleme E34
Salutare la toata lumea .
Am si eu o problema la un E34 520I motor M50B20.Aseara cand sa plec cu masina parca mergea in 4 sau 5 nu mai mergea rotund si nu mai avea mersul ala fin ci din contra cu trepidatii. Astazi am scos bujiile si am decis sa le schimb ca nu le-am schimbat de cand am luat masina si surpriza tot asa mergea. Am dat o tura sa vad cum se mai manifesta iar cand am oprit si am saltat capota stupoare din prima bobina iesea fum :rolleyes2 . Mentionez ca daca scot mufa de la bobina cu pricina tot asa merge iar bobina de la numarul 3 parca se incalzeste mai mult ca celelalte. Ar putea fi problema bobinele sau ar mai fi si alceva? O seara buna! |
| All times are GMT +2. The time now is 22:33. |
- Copyright 2026 4Tuning