Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica Dacia (https://forum.4tuning.ro/306-zona-tehnica-dacia.html)
-   -   cum se desface planetara ? (https://forum.4tuning.ro/306-zona-tehnica-dacia/391108-desface-planetara.html)

razvaneluu 12-10-13 10:42

cum se desface planetara ?
 
1 Attachment(s)
cum se desface frate planetara de aici ca tot trag de ea si nu merge ??

Marian06tzw 12-10-13 20:36

Re: cum se desface planetara ?
 
Quote:

Originally Posted by razvaneluu (Post 5590930)
cum se desface frate planetara de aici ca tot trag de ea si nu merge ??

Pai tocmai aia e si ideea sa nu iasa de acolo , nu ai cum sa desfaci aia de acolo e sudata.
Dar de ce vrei sa o desfaci?

razvaneluu 14-10-13 09:13

Re: cum se desface planetara ?
 
multumesc de raspuns ... am eu o chestie de facut ...

valy1233 14-10-13 10:46

Re: cum se desface planetara ?
 
vrea sa o lungeasca :))

razvaneluu 14-10-13 10:48

Re: cum se desface planetara ?
 
m-ai dat de gooool :))) vreau sa las masina pe burta ... si vreau sa le lungesc pe cele care sunt pe masina :)

Marian06tzw 16-10-13 20:55

Re: cum se desface planetara ?
 
Quote:

Originally Posted by razvaneluu (Post 5592115)
m-ai dat de gooool :))) vreau sa las masina pe burta ... si vreau sa le lungesc pe cele care sunt pe masina :)

Pai si care e problema ca o lasi pe burta nu au treaba planetarele .
In locul tau mi-as face griji la pivoti din cauza lasatului pe burta asa mult .
Ia un pivot sa vezi cate grade se inclina si apoi mai vorbim de lasat pe burta.
De planetare poti sa stai linistit ca nu se intampla nimic nu au cum sa iasa in cel mai rau caz o sa iti atinga de lonjeron sus .

razvaneluu 21-10-13 11:10

Re: cum se desface planetara ?
 
daca nu stii nu comenta , ia mai documenteaza-te si vorbim dupa ... din moment ce o lasi blana planetarele stau intinse si in directia opusa fata de cum sta normal ... mie mi le rupe din tripoda

Marian06tzw 22-10-13 20:10

Re: cum se desface planetara ?
 
Quote:

Originally Posted by razvaneluu (Post 5596610)
daca nu stii nu comenta , ia mai documenteaza-te si vorbim dupa ... din moment ce o lasi blana planetarele stau intinse si in directia opusa fata de cum sta normal ... mie mi le rupe din tripoda

Eu zic sa te mai documentezi tu ca eu am aplicat treaba asta cu lasatu blana de tot si nu se rupe nici o planetara in cel mai rau caz cel putin mie asa mi s-a intamplat atingea cea de pe dreapta de lonjeron drept pt care a trebuit sa il bat nitel si faza a doua e cum ti-am mai spus se rup rotulele superioare.
Poate ca ai avut tu niste planetare proaste, de rupt la tripoda se rup si la o masina normala nu e musai sa fie lasata.

Jackass 25-10-13 15:44

Re: cum se desface planetara ?
 
Quote:

Originally Posted by razvaneluu (Post 5590930)
cum se desface frate planetara de aici ca tot trag de ea si nu merge ??

ai incercat sa le incalzesti si sa vezi daca iasa? eu stiu ca cele 2 bucati nu sunt sudate in acel loc deci trebuie sa iasa, stiu pe cineva care a folosit la concurs planetare din astea si i s-au desfacut in mers :lol: apoi le-a dat un cordon de sudura.


All times are GMT +2. The time now is 10:08.

- Copyright 2024 4Tuning