Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   BMW Styling (https://forum.4tuning.ro/642-bmw-styling.html)
-   -   Parere vopsire grila (https://forum.4tuning.ro/642-bmw-styling/389408-parere-vopsire-grila.html)

Bryan 26-09-13 14:34

Parere vopsire grila
 
2 Attachment(s)
Salut. Masina arata ca in prima poza momentan, si ma gandeam sa vopsesc si grila de la radiator in negru (poza 2) dar nu sunt sigur. Voua cum vi se pare ca arata mai ok, cu grila rosie sau cu grila neagra?

Multumesc.

the_rifle 26-09-13 17:10

Re: Parere vopsire grila
 
1 Attachment(s)
Mie mi se pare ca da mai bine cu nervurile capotei vopsite rosu...

Budy_ 26-09-13 18:40

Re: Parere vopsire grila
 
Quote:

Originally Posted by Bryan (Post 5579715)
Salut. Masina arata ca in prima poza momentan, si ma gandeam sa vopsesc si grila de la radiator in negru (poza 2) dar nu sunt sigur. Voua cum vi se pare ca arata mai ok, cu grila rosie sau cu grila neagra?

Multumesc.

O sa arate ca una facuta din bucati.

Bryan 26-09-13 19:01

Re: Parere vopsire grila
 
@the riffle ms pt..dar o vreau cat mai simpla..

@ budy din contra acum imi pare facuta pe bucati ca vine spoiler negr apoi masca rosie apoi capita neagra..daca as face masca neagra ar fi tot botul negru..in fine tot indecis sunt mai astept opinii :)

Scuze pt greseli scriu dp tel

Votati, ca e gratis ! :))

Ghostyz0r 26-09-13 22:19

Re: Parere vopsire grila
 
Eu zic sa vopsesti si capota rosie...

Bryan 27-09-13 00:21

Re: Parere vopsire grila
 
Da ar fi si asta o varianta.. cred ca asa o sa fac pana la urma.
Teoretic ar trebui si spoilerele vopsire rosu... dar ma complic si investesc prea mult

Ghostyz0r 27-09-13 00:41

Re: Parere vopsire grila
 
Eu zic sa strangi un ban si sa vopsesti cele doua repere si plasticele oglinzilor si o sa arate mult mai bine, fara suparare(ma repet, fara suparare) dar arata precum o masina refacuta din dezmembrari...

zpzpzpo 27-09-13 13:19

Re: Parere vopsire grila
 
eu zic sa dai masina la remat.

liviu tex 27-09-13 21:22

Re: Parere vopsire grila
 
si pentru ca suntem la capitolu' ''eu zic'',ei bine,eu zic sa-i faci bara rosie si sa-i lasi grila asa cum e,rosie! zic...de fapt spun! ca sa nu ordon!:lol:

Bryan 28-09-13 00:00

Re: Parere vopsire grila
 
Probabil asa O sa fac bine trebuie si Pragurile pt ca sunt negre singura cheste de care imi e frica e ca poate nu nimeresc aceasi nuanta de rosu..

the_rifle 28-09-13 00:08

Re: Parere vopsire grila
 
Trage-i alea doua dungi pe capota sa para " tuning" si las-o asa pana ai bani sa o vopsesti integral . Nu ai nicio sansa sa-ti iasa aceeasi nuanta de vopsea pt praguri bara si aripa pt ca a ta e vopsea veche iar aia va fi proaspata...

Au mai trecut si altii prin ce treci tu... ;)

Bryan 28-09-13 01:23

Re: Parere vopsire grila
 
E colantata masina.. de curand. Poza e veche inainte sa o colantez. dar oricum si colantata e la fel de greu de nimerit culoarea, numai poate sa colantez barile cu acelasi tip de autocolant..dar e cam greu cu colantul pe spoilere si praguri, nu prinde la fel de bine ca pe caroserie..:rolleyes2

iar o vopsire integrala facuta bine m-ar fi costat.. cam cat am dat pe masina :-) am luat-o relativ ieftin de la o cunstinta ma rog


All times are GMT +2. The time now is 22:55.

- Copyright 2024 4Tuning