Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW - Alte serii (https://forum.4tuning.ro/123-masina-mea-bmw-serii.html)
-   -   B M W E38 730d (https://forum.4tuning.ro/123-masina-mea-bmw-serii/387118-w-e38-730d.html)

ar_66_rau 04-09-13 13:57

B M W E38 730d
 
7 Attachment(s)
Salut,
Intr-un final m-am decis sa imi prezint si eu "saptele" :D
Masina este un 730d din 04.2001 cu destule dotari de fabrica,cum ar fi:
Interior piele,scaune fata sport electrice cu memorii,incalzite,tempomat,trapa,navigatie mare+TV,telefon,sirocou programabil,xenon,manere exterioare iluminate,senzori parcare fata-spate,oglinzi rabatabile electric,soft close la portbagaj,si cam atat imi aduc aminte!
Masina a ajuns in tara in 2004 si a avut un singur proprietar pana la mine.Pe bord are 215.000km,si la cat habar am eu despre masini,zic k are kilometrii acestia dupa cum merge motorul si starea interiorului,care are pielea originala si nu are semen de uzura,indiferent si dk are 1.000.000km masina merge perfect si sunt ft multumit de ea :)
pun cateva poze

ar_66_rau 04-09-13 14:10

Re: B M W E38 730d
 
6 Attachment(s)
Masina de la sfarsitul lui aprilie este la facut. . .si da,stiu k dureaza ft ft mult pt un vopsit,dar,am dus-o la cineva care stiu k o va face dupa pretentiile mele. . .
Ce am mai cumparat pt masina:
-Coloana de volan electrica
-bancheta spate electrica si incalzita
-perdelute spate
-usi cu tot cu geamuri duble
-folie lummar garantie 10ani
-suspensie reglabila fk highsport(este comandata de aproape o luna si nu ajunge)
-lamita Alpina(la fel e comandata de mai bine de o luna si nimic:( )
-jante style 95 9j fata si 10j spatele
-gume 245-35-19 si 275-30-19(sincer cred k am gresit aici deoarece cred totusi ca trebuia garda cu 5 mai mult 40 fata si 35 spate,dar acum nu am ce face gumele sunt luate si pana nu vad cum dau pe masina nu stiu
-am inteles k am nevoie de distantiere sa stea la mare arta,dar inca nu stiu de cat am nevoie
-semnale fata+aripa fumurii+stopuri rosu fumuriu
cam atat imi aduc aminte :)
aaaaa si inca un mic detaliu. . .masina va venii cu toate elementele originale pentru a puta fi facute de state(numere patrate + lucasuri pe bari)


PS:In momentul de fata masina are toate elementele vopsite,bari,praguri,usi+toate elementele mici,bandouri,shadowlineuri,etc.
Astazi a fost vopsita si masina,si inca nu am ajuns sa o vad. . .sunt ft stresat :)

florynu 04-09-13 19:14

Re: B M W E38 730d
 
Quote:

Originally Posted by ar_66_rau (Post 5564173)
Masina de la sfarsitul lui aprilie este la facut. . .si da,stiu k dureaza ft ft mult pt un vopsit,dar,am dus-o la cineva care stiu k o va face dupa pretentiile mele. . .
Ce am mai cumparat pt masina:
-Coloana de volan electrica
-bancheta spate electrica si incalzita
-perdelute spate
-usi cu tot cu geamuri duble
-folie lummar garantie 10ani
-suspensie reglabila fk highsport(este comandata de aproape o luna si nu ajunge)
-lamita Alpina(la fel e comandata de mai bine de o luna si nimic:( )
-jante style 95 9j fata si 10j spatele
-gume 245-35-19 si 275-30-19(sincer cred k am gresit aici deoarece cred totusi ca trebuia garda cu 5 mai mult 40 fata si 35 spate,dar acum nu am ce face gumele sunt luate si pana nu vad cum dau pe masina nu stiu
-am inteles k am nevoie de distantiere sa stea la mare arta,dar inca nu stiu de cat am nevoie
-semnale fata+aripa fumurii+stopuri rosu fumuriu
cam atat imi aduc aminte :)
aaaaa si inca un mic detaliu. . .masina va venii cu toate elementele originale pentru a puta fi facute de state(numere patrate + lucasuri pe bari)


PS:In momentul de fata masina are toate elementele vopsite,bari,praguri,usi+toate elementele mici,bandouri,shadowlineuri,etc.
Astazi a fost vopsita si masina,si inca nu am ajuns sa o vad. . .sunt ft stresat :)

Super masina si super proiect ... Ma intereseaza si pe mine de unde si cat te costa Buza fata de Alpina si cat ai dat pe jante ....Mersi

crysty.bobok 04-09-13 19:21

Re: B M W E38 730d
 
Foarte frumoasă masina, spor la treabă.

Scaunele fata īmi plac foarte mult, din poze arată incredibil de bine pielea pe ele.

Are loc masina īn garajul unde īți țineai e36-le ?!

ar_66_rau 04-09-13 19:37

Re: B M W E38 730d
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by florynu (Post 5564368)
Super masina si super proiect ... Ma intereseaza si pe mine de unde si cat te costa Buza fata de Alpina si cat ai dat pe jante ....Mersi

buzita de alpina,un prieten mi-a comandat-o din italia 150e+transport vreo 30 pana la el. . .in jur de 200 imi ajunge akasa......iar pe jante am dat 450e fara gume si trebuiau revopsite,dar nu au fost sudate sau strambe. . .numai bine,salut

Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 5564374)
Foarte frumoasă masina, spor la treabă.

Scaunele fata īmi plac foarte mult, din poze arată incredibil de bine pielea pe ele.

Are loc masina īn garajul unde īți țineai e36-le ?!

Scaunele chiar sunt impecabile....nici cel mai mic semn de uzura. . .sincer iti zic!
Legat de garaj,si eu imi pun aceeasi intrebare. . .dar voi vedea cand e gata masina pt k nu am testat :)
numai bine,salut ;)

ON:astazi am fost sa vad masina si era suflata si data o mana de lac,mai avea inca doua. . .si asa de entuziasmat am fost k am si uitat sa fac poze :)))))
si inca doua chestii ce am uitat sa le mentionez:volan ///M si oglinzi electrochrome :)

florynu 04-09-13 20:13

Re: B M W E38 730d
 
Quote:

Originally Posted by ar_66_rau (Post 5564384)
buzita de alpina,un prieten mi-a comandat-o din italia 150e+transport vreo 30 pana la el. . .in jur de 200 imi ajunge akasa......iar pe jante am dat 450e fara gume si trebuiau revopsite,dar nu au fost sudate sau strambe. . .numai bine,salut



Scaunele chiar sunt impecabile....nici cel mai mic semn de uzura. . .sincer iti zic!
Legat de garaj,si eu imi pun aceeasi intrebare. . .dar voi vedea cand e gata masina pt k nu am testat :)
numai bine,salut ;)

ON:astazi am fost sa vad masina si era suflata si data o mana de lac,mai avea inca doua. . .si asa de entuziasmat am fost k am si uitat sa fac poze :)))))
si inca doua chestii ce am uitat sa le mentionez:volan ///M si oglinzi electrochrome :)

Volanul de M sper sa reusesti sa il pui ca eu am de M de pe 7 fara facelift si nu potrivea pe acolo .
Oglinzile alea ce fac ?

Sparkle_81 04-09-13 21:26

Re: B M W E38 730d
 
Imi place. Mult succes !

Budy_ 05-09-13 00:00

Re: B M W E38 730d
 
Quote:

Originally Posted by ar_66_rau (Post 5564384)
buzita de alpina,un prieten mi-a comandat-o din italia 150e+transport vreo 30 pana la el. . .in jur de 200 imi ajunge akasa......iar pe jante am dat 450e fara gume si trebuiau revopsite,dar nu au fost sudate sau strambe. . .numai bine,salut



Scaunele chiar sunt impecabile....nici cel mai mic semn de uzura. . .sincer iti zic!
Legat de garaj,si eu imi pun aceeasi intrebare. . .dar voi vedea cand e gata masina pt k nu am testat :)
numai bine,salut ;)

ON:astazi am fost sa vad masina si era suflata si data o mana de lac,mai avea inca doua. . .si asa de entuziasmat am fost k am si uitat sa fac poze :)))))
si inca doua chestii ce am uitat sa le mentionez:volan ///M si oglinzi electrochrome :)

Mai elegant era un volan din ala cu airbag patrat + comenzi pe volan...decat asta..e prea sport pt masina :).

florynu 05-09-13 06:46

Re: B M W E38 730d
 
Quote:

Originally Posted by Budy_ (Post 5564549)
Mai elegant era un volan din ala cu airbag patrat + comenzi pe volan...decat asta..e prea sport pt masina :).

Pai si masina este sport si va fi si mai sport :)

ar_66_rau 05-09-13 08:56

Re: B M W E38 730d
 
Quote:

Originally Posted by florynu (Post 5564408)
Volanul de M sper sa reusesti sa il pui ca eu am de M de pe 7 fara facelift si nu potrivea pe acolo .
Oglinzile alea ce fac ?

oglinzile,la lumina se inchid la culoare iar la intuneric se deschid. . .si cand iti bate faza lunga din spate se inchid la culoare sa nu te deranjeze. . .:)

Quote:

Originally Posted by Sparkle_81 (Post 5564455)
Imi place. Mult succes !


ms ms :)

Quote:

Originally Posted by Budy_ (Post 5564549)
Mai elegant era un volan din ala cu airbag patrat + comenzi pe volan...decat asta..e prea sport pt masina :).

da stiu. . .m-am gandit si eu mult la treaba asta,dar am ajuns la concluzia k asta e cel mai frumos. . .akma dk nu e ok sau nu da bine il schimb. . .:)

crysty.bobok 05-09-13 10:48

Re: B M W E38 730d
 
1 Attachment(s)
Si eu sunt curios cum o să arate volanul, cu interiorul ăsta este posibil să dea bine.

Dacă te vei gāndi vreodată să īl schimbi caută unul de e39 exclusive edition, asa nu ai cum să dai greș. ;)

Spor.

ar_66_rau 05-09-13 10:53

Re: B M W E38 730d
 
Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 5564780)
Si eu sunt curios cum o să arate volanul, cu interiorul ăsta este posibil să dea bine.

Dacă te vei gāndi vreodată să īl schimbi caută unul de e39 exclusive edition, asa nu ai cum să dai greș. ;)

Spor.

asta sa fie ultima problema. . .volanul . . .:)

manole74 05-09-13 21:38

Re: B M W E38 730d
 
Unul din cele mai frumoase modele de la Bmw in opinia mea, cu o motorizare care a facut istorie- M57D30- a fost motorul anului intre '99-'02 si '05-'06 la categoria 2500-3000cmc! Felicitari...ai o masina deosebita, cu "promisiunea" c-o sa fie ceva mai mult de-atat!

marius3030 06-09-13 00:19

Re: B M W E38 730d
 
foarte frumosa masina,cu un interior in stare excelenta,iar proiectul este mai mult decat interesant.ai avut ambitie mare cu o masina clasica,care la final cred ca va arata super.
astept urmatorul up-date! :D

GJ 64 GAB 06-09-13 00:57

Re: B M W E38 730d
 
Salut, dar nu ziceai ca nu are acte masina asta? Sunt curios cum o sa iese la final, spor la treaba si multa bafta !


All times are GMT +2. The time now is 11:51.

- Copyright 2024 4Tuning