Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea: Vectra B Caravan Sport. (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/387031-masina-mea-vectra-caravan-sport.html)

ers_47 03-09-13 17:19

Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
4 Attachment(s)
Ca sa fiu sincer, este de fapt mai mult masina nevestii, dar nu m-am putut abtine sa nu ma leg putin de ea ...:D .
Este pe benzina 1.8,(pe viitor ma gindesc si la o instalatie de gaz daca va mai ramine mult pe la mine).
Mi-a placut interiorul la "coaja enterprise" cum o alint eu, dar mai ales volumul de incarcare ,era intr-o iarba pina la oglinzi in parcul de unde am salvat-o :lol:.
Nu e chiar trochet dar nici full, citeva poze la scurt timp dupa ce-am scos-o din iarba.

ers_47 03-09-13 17:29

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
2 Attachment(s)
Asa arata acum , pe parcurs voi mai detalia ce s-a mai facut pe la ea, momentan citeva poze, dupa vopsire, verde cameleon de Policolor.

ers_47 06-09-13 21:42

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
3 Attachment(s)
Luate asa mai pe indelete, suspensia + toba finala.

EclipseTM 07-09-13 06:57

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
Arata bine!!nu te-ai gandit sa vopsesti jantele?

ers_47 07-09-13 07:43

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by EclipseTM (Post 5565910)
Arata bine!!nu te-ai gandit sa vopsesti jantele?

Ms EclipseTM!!!
Ca tot venii vorba de jante, masina este echipata cu jante Oem de Mg/ Rover R17 cu 7J toate 4, insotite de distantiere de 10mm pe spate si incaltate cu 205/45 fata si 215/40 spatele.
Pe astea momentan nu ma gindesc sa le vopsesc, cu exceptia uneia sant impecabile.
Mai am o pereche de Azev A, care vrind-nevrind trebuie vopsite, intre timp au fost pregatite de vopsit, au primit valve metalice noi, 2 dintre ele anvelope, dar vacanta sa terminat asa ca si ele sant momentan in asteptare.
La ce culoare te gindeai ?

ers_47 22-09-13 16:31

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
5 Attachment(s)
:arrow:
Jantele inainte de montare... mai putin ultima :D

ers_47 03-10-13 17:05

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
6 Attachment(s)
Alte citeva poze ...:-)

ers_47 05-10-13 14:30

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
6 Attachment(s)
Asteptam mufele ptr faruri facelift, becuri deja au primit...

bbbogdannn 05-10-13 18:38

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
Imi place mult! O sa arate foarte bine cu grila aceea! Eu zic sa faci Joey Mod si la proiectoare. (adica sa le desfaci sticla, si sa vopsesti plasticul din interior cu negru) :D Si capacele de la jante ar da mai bine pe gri, zic si eu :D

Oricum Vectra B mi se pare un model foarte reusit! Sa o stapanesti sanatos!

bbbogdannn 05-10-13 18:40

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
Ar fi OK chiar si fara capacele negre, sa ii pui niste capace mici OPEL (originale!! ) in centru :D

ers_47 05-10-13 19:25

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
Quote:

Originally Posted by bbbogdannn (Post 5586419)
Imi place mult! O sa arate foarte bine cu grila aceea! Eu zic sa faci Joey Mod si la proiectoare. (adica sa le desfaci sticla, si sa vopsesti plasticul din interior cu negru) :D Si capacele de la jante ar da mai bine pe gri, zic si eu :D

Oricum Vectra B mi se pare un model foarte reusit! Sa o stapanesti sanatos!

Ms mult man, momentan masina are grila radiator Kamei, (cu plasa gen fagure) , arata bine grila , dar nu cred ca se potriveste prea bine cu grila de jos, drept urmare este pe drum o grila fara sigla (Opel), model Irmscher , bara fata este data jos momentan deci la proiectoare se ajunge usor , voi studia problema.
Cit despre capace, asta a fost intentia mea initiala, insa a fost mai la indemina colantarea lor cu folie carbon look, care si asta a fost facuta pe intregimea capacului, dorinta mea era sa acopere doar partea centrala unde era sigla MG, insa pe viitor se va remedia si asta.

bujuKYL 06-10-13 08:46

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
foarte frumos exemplar, cum e lunga arata deosebit asa trantita! felicitari

ers_47 06-10-13 17:52

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bujuKYL (Post 5586687)
foarte frumos exemplar, cum e lunga arata deosebit asa trantita! felicitari

Ms , suspensia avea drop 60/40, insa pe spate am mai taiat jumate de spira, era cam ridicata, acum zic ca e linie.


Azi fost montate farurile , care au primit si pleoape FK intre timp, bara a ramas jos , deoarece m-am hotarit sa incerc Joey mode la proiectoare, (ms de sfat Bogdan), maine cumparam un spray negru mat si vedem ce iese.

Nel Biggson 10-10-13 08:08

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
Superba masinuta, mai rar vezi un break aranjat. Si nici motorul nu e rau, 1,8 e potrivit pt greutataea ei.

ers_47 13-10-13 18:08

Re: Masina mea: Vectra B Caravan Sport.
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Nel Biggson (Post 5589638)
Superba masinuta, mai rar vezi un break aranjat. Si nici motorul nu e rau, 1,8 e potrivit pt greutataea ei.

Ms de aprecieri :D.
Putin timp saptamana asta, am reusit sa fac proiectoarele negre, sant mai in ton cu farurile asa, va urma o alta grila radiator si cam atit deocamdata in ce priveste exteriorul.


All times are GMT +2. The time now is 13:42.

- Copyright 2024 4Tuning