Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual 4Tuning League (https://forum.4tuning.ro/247-virtual-4tuning-league.html)
-   -   Runda 2 (https://forum.4tuning.ro/247-virtual-4tuning-league/386088-runda-2-a.html)

Ca$$ 24-08-13 21:48

Runda 2
 
2 Attachment(s)
Aceleasi reguli ca si in runda 1.
Deadline: sambata 7 septembrie 22:00
atasez masina si grupele

Grupele sunt:
Winners bracket:
1. Skelter vs nimeni
2. Reme vs. Cass
3. S0r1n vs. Fear
4. Cannonball vs nimeni

Non-winners bracket:
1. Lovenady vs nimeni
2. Mehe vs. Dany2good4u
3. Geox vs Cubteen
4. Mirceasylviu vs. nimeni

lovenady 24-08-13 23:13

Re: Runda 2
 
am auzit ca e bun ''nimeni'' asta ,cica e pro tuner pe autemo ,sunt curios ce lucrare o sa aiba :))=)) ,glumeam doar, bafta tuturor ,sunt curios ce masini o sa scoateti

Mehe 25-08-13 06:17

Re: Runda 2
 
mama ce masina pretentioasa , nu poti face orice dintr-un dric ca asta ...

uite o idee : sunt cate 2 persoane pe fiecare bracket fara pereche , de ce nu ii cuplezi sa faci cate o grupa ? asa cum este acum practic respectivii care concureaza cu "nimeni" , castiga si daca s-ar prezenta doar cu o schimbare de roti de exemplu

in loc sa iasa 8 grupe ies 6 , tot aia este :)

cannonball 25-08-13 07:35

Re: Runda 2
 
Quote:

Originally Posted by Mehe (Post 5556663)
mama ce masina pretentioasa , nu poti face orice dintr-un dric ca asta ...

......in loc sa iasa 8 grupe ies 6 , tot aia este :)

Eu nu zic nu , dar apoi vor ramane 3 si automat se scurteaza concursul cu o runda si e naspa....cat despre masina asa e si normal sa fie din ce in ce mai complicate:D

Ca$$ 25-08-13 09:28

Re: Runda 2
 
Quote:

Originally Posted by Mehe (Post 5556663)
in loc sa iasa 8 grupe ies 6 , tot aia este :)

si dupa aceea cum facem semifinalele cu 3 concurenti?

Mehe 27-08-13 04:33

Re: Runda 2
 
Quote:

Originally Posted by Ca$$ (Post 5556711)
si dupa aceea cum facem semifinalele cu 3 concurenti?

simplu , toti pe aceeasi masina , averaj de puncte , cine are cel mai slab averaj (se puncteaza in caz de egalitate lucrarile anterioare) pierde runda, ceilalti 2 in finala .

ar fi o solutie, ca asa cei care concureaza cu nimeni au avantaj net ,intra direct in semifinala indiferent de cum arata masina si nu este corect fata de restul participantilor , egalitate pentru toti .

Reme 27-08-13 11:05

Re: Runda 2
 
Quote:

Originally Posted by Mehe (Post 5558176)
simplu , toti pe aceeasi masina , averaj de puncte , cine are cel mai slab averaj (se puncteaza in caz de egalitate lucrarile anterioare) pierde runda, ceilalti 2 in finala .

ar fi o solutie, ca asa cei care concureaza cu nimeni au avantaj net ,intra direct in semifinala indiferent de cum arata masina si nu este corect fata de restul participantilor , egalitate pentru toti .

nu stiu ce sa zic, insa daca am inceput cu un sistem de notare de ce sa nu continuam cu el? Cei doi sunt intr-un mic avantaj, dar...

lovenady 27-08-13 11:38

Re: Runda 2
 
lasa ca o sa avem de recuperat pe rundele viitoare

Skelter 27-08-13 12:44

Re: Runda 2
 
Mehe. Ai observat cine e vs nimeni?
Eu si cannonball.
Si cred ca ai observat in timpul asta ca noi nu schimbam doar rotile. :)

Reme 27-08-13 14:43

Re: Runda 2
 
Quote:

Originally Posted by Skelter (Post 5558370)
Mehe. Ai observat cine e vs nimeni?
Eu si cannonball.
Si cred ca ai observat in timpul asta ca noi nu schimbam doar rotile. :)

schimbati si barile mai baieti? puneti bari tuning?

Mehe 27-08-13 23:20

Re: Runda 2
 
Quote:

Originally Posted by Skelter (Post 5558370)
Mehe. Ai observat cine e vs nimeni?
Eu si cannonball.
Si cred ca ai observat in timpul asta ca noi nu schimbam doar rotile. :)

am dat un exemplu nu am precizat ca tu sau canonball schimbati doar rotile , a fost un exemplu obiectiv asupra ce se poate intampla , citeste cu atentie dupaia sari cu botu baiatu , daca te simti cu atat mai grav o.o !

cannonball 27-08-13 23:33

Re: Runda 2
 
Hai ca iar incepem sa ne certam aiurea. @Mehe : Nu e vina noastra ca foarte multi concurenti nu s-au prezentat si a iesit asa. Eu unul recunosc ca nu o sa fac vre-o bomba cat timp pt mine runda este in gol dar voi face o lucrare respectabila tocmai din respect pt ceilalti concurenti.Daca facem grupa eu vs Skelter deja trebuiesc schimbate regulile de vot , ceea ce va duce la un "circ" zic eu.Eu cand am propus acel sistem de vot m-am gandit tocmai la faptul ca vom determina cu o precizie matematica castigatorul unei runde , fara dubii , fara voturi subiective sau posibilitati de egalitate.

Skelter 28-08-13 10:49

Re: Runda 2
 
Mehe, nu stiu care e problema ta.
Nu am sarit cu botul, pur si simplu am zis ceva.
Ce e oftica asta ca eu si cannonball nu avem rival in runda asta.
Repet, nu e ca si cum am schimba niste roti si gata, am castigat runda pentru ca nu a fost nimeni impotriva noastra cu o lucrare mai buna.
Daca am fi facut asa, mai ziceam sa fie probleme. Dar atata timp cat o sa facem o lucrare care respecta toate criteriile nu stiu care este problema ta.
Asta a fost sa fie.
Suna-i pe aia care nu au participat si fa-le capul patrat.

Reme 03-09-13 10:11

Re: Runda 2
 
cum stati cu lucrarile ca se apropie termenul...

dany2good4u 03-09-13 18:03

Re: Runda 2
 
Quote:

Originally Posted by Reme (Post 5563243)
cum stati cu lucrarile ca se apropie termenul...

eu caut bg...la mine nu mai dureaza mult:D


All times are GMT +2. The time now is 00:01.

- Copyright 2024 4Tuning