Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Renaultul meu 5 GT Turbo (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/385484-renaultul-meu-5-gt-turbo.html)

Adolfdog 18-08-13 16:54

Renaultul meu 5 GT Turbo
 
Salutare, sunt nou pe aici, am obsevat multi pasionati de masini de r5 si am zis sa postez si eu un thread cu masina mea, un R5 GTT. Masina am cumparat-o in primavara asta de la cineva din Buftea, era intr-o stare jalnica, era pe post de depozit, isi tinea un mecanic "sculele" in ea :)!
Am inceput un proiect pe care l-am terminat in 2 luni de munca zilnica... rezultatul o sa il vedeti in poze!

PS: Masina a fost a lui Ferny!

Adolfdog 18-08-13 16:59

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
3 Attachment(s)
inainte ....

Adolfdog 18-08-13 17:03

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
5 Attachment(s)
dupa...

Cristiansen09 18-08-13 17:09

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
Arata foarte bine masinuta! :D
Cat mai multi km fara probleme...

Adolfdog 19-08-13 06:47

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
ms frumos!

Santon 19-08-13 07:01

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
Bine Alineee :) Cand ma mai faci o tura acuma cu intercooleru pus?

911lau 19-08-13 13:08

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
Felicitari ,arata foarte bine :D
pacat de jantele negre ,nu prea ies in evidenta deloc :(....

miliady 20-08-13 16:43

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
grila veche o mai ai?

o vreau eu te rog

dj05fmx 20-08-13 21:10

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
foarte frumoasa... felicitari

daca se poate te rog sa imi spui pe privat pretul de achizitie... m-a apucat o nostalgie si incerc sa imi fac o idee la ce pret se vand. multumesc frumos

bogdan_kwx 24-08-13 15:53

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
Quote:

Originally Posted by Adolfdog (Post 5552006)
Salutare, sunt nou pe aici, am obsevat multi pasionati de masini de r5 si am zis sa postez si eu un thread cu masina mea, un R5 GTT. Masina am cumparat-o in primavara asta de la cineva din Buftea, era intr-o stare jalnica, era pe post de depozit, isi tinea un mecanic "sculele" in ea :)!
Am inceput un proiect pe care l-am terminat in 2 luni de munca zilnica... rezultatul o sa il vedeti in poze!

PS: Masina a fost a lui Ferny!

Daaa a lui a fost.imi amintesc si acum cind a cumparat-o , sora sa a avut un cuvint de spus la achizitie. stii ca a fost masina unei babe care isi cara muraturile cu ea?si acum 3 luni a sunat baba ca ar vrea masina inapoi pt ii e dor de ea[serios nu caterinca,,,,,,,,,,,,,]
deci sa nu o vinzi si sa ai grija de ea pt ca a fost cel mai in mintile lui r 5 ce l=am vazut la noi

fazekasnfs 24-08-13 19:46

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
frumoasa :D

busuioc tudor 26-08-13 22:11

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
vinde-i o lui miliady la un pret corect :rolleyes2 si o face el calumea :D

Adolfdog 09-09-13 20:34

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
Multumesc de aprecieri...

Ala de unde am luat-o o tinea pe post de depozitare scule... era un jeg in ea de nedescris... am spalat-o in interior de minim 5-6 ori cu jetul de presiune sa iasa purecii din ea! :)


@miliady o caut si iti dau mesaj daca o mai am.. dar era rupta in mai multe locuri!

Adolfdog 09-09-13 20:38

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_kwx (Post 5556332)
Daaa a lui a fost.imi amintesc si acum cind a cumparat-o , sora sa a avut un cuvint de spus la achizitie. stii ca a fost masina unei babe care isi cara muraturile cu ea?si acum 3 luni a sunat baba ca ar vrea masina inapoi pt ii e dor de ea[serios nu caterinca,,,,,,,,,,,,,]
deci sa nu o vinzi si sa ai grija de ea pt ca a fost cel mai in mintile lui r 5 ce l=am vazut la noi

serios a fost a unei babe? :))))
eu am luat-o de la un mos :)))

EDIT: GATA am vazut ca tu ai vandut-o lui Ferny.... arata bine atunci... se vedea ca nu e obosita!

Ferny 20-09-13 20:47

Re: Renaultul meu 5 GT Turbo
 
masina arata fff bine...felicitari pt munca depusa.


All times are GMT +2. The time now is 18:57.

- Copyright 2024 4Tuning